Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

Fingon 

všechny recenze uživatele

Pátrání po Spockovi nejvíc ocení zažraní Trekkies (mezi které se nepočítám), pro normálního diváka je tento díl jen o něco menší nuda než film první. Silný důraz je kladen na vulkánské rituály, více se tu užívá klingonština a taky se dostaneme do federačního baru a zadržovací cely (co se prvního týče, v tom Star Wars rozhodně vede). Kataklyzmatická událost na planetě Genesis pak zase dává připomenout na Horu osudu, jen ten Prsten chybí. Ale nezoufat, následující díl je o dost lepší. ()

mcb 

všechny recenze uživatele

Neskutečně ukecaný a zbytečně natahovaný přídomek Khanova hněvu. To, co se mohlo odbýt na začátku filmu v úderné desetiminutovce, je zde prodlouženo celovečerní stopáž, kde ústředním cílem není nic jiného, že znovu nechat posádku Enterprise, aby se shledala se Spockem. Což je zábavné tak maximálně pro trekkies, pro ostatní je vše mechanické, neopodstatněné, výplňové a především dlouhé. Nuda k nevydržení. ()

Reklama

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Bylo by nespravedlivé tvrdit, že je tenhle film jen o oživování Spocka, což bylo plánované už v průběhu natáčení dvojky. I když je to samozřejmě nejdůležitější "výsledek", stejně velká část je věnována únosu Enterprise na její poslední cestu a posedlost klingonského kapitána v podání (jak jinak geniálního) Christophera Lloyda honbou za stojí hračkou. Třetí díl trpí zdlouhavostí lichých dílů, hlavně na začátku a konci, je určitě ve stínu těch sudých, ale pořád je to velmi kvalitní sci-fi. Oproti předchozím dvěma dílům jsou daleko více využívané digitální efekty, které ale bohužel stárnou daleko rychleji než reálné modely, navíc když rozpočet nebyl úplbě štědrý. Ale Lloyd má pěknou bambitku, vrací se Sarek, Saavik je hezčí než ve dvojce a hlavně, je tu ale nárůst komediální stránky, který pokračoval v dalších dvou dílech. Jestlipak tohle slyšel Arnie? "Wait. You said you would kill me. I lied." 84% ++++ Po pár shlédnutí v originálu jsem se dostal zpět k českému dabingu (Nova 94) a musel jsem se zhrozit jakou příšernost to stvořili. Hlasy nesedí (především Kirk a Kruge, dabér se to snaží dohnat umělým chrapotem), některé překlady jsou šílené (aktivizujte!, Bones zní jako Boris), to že tam dvakrát mluví McCoy Spockovým hlasem úplně uteklo. Hudba a zvukové efekty jsou někdy výrazně potlačené, takže to celé působí jako levné béčko. Jediné plus je Plachý a Švarc, ačkoli pochopitelně bez skotského akcentu. Jeden z nejhorších dabingů co jsem kdy slyšel, to by srazilo hodnocení minimálne o hvězdu. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Sice slabší, než ST II, ale pro mě, během těch let, velmi osobní film, krom ST V, samozřejmě. Efektů, včetně klasických modelů, kam se podíváš a za naprostý vrchol (z úhlu pohledu ST podivína) považuji přílet Enterprise do doku a její (poněkud nelegální a neplánovaný) odlet;-) Dr. Emmet Brown jako klingonský kpt., je šílený (typický klingon, no:) a bezchybný. Ostatně, kde Krištov Lloyd není, že? Výměna postavy poručíka Saavik, je sice nevítaná, ale Robin Curtisová je v této roli ok. Speciální bonbónek pro zasvěcené jest přítomnost, (zde již 86 leté) démonické paní Danversové z Hitchcockovy Rebbecy, v roli nejvyšší kněžky T´Lar (ještě že ji ten synovec uprosil) a krátké cameo na můstku Excelsioru, které Scotty označil za necky:) kde máme budoucího (a v prvních 2 s., poněkud neotesaného) agenta, Alberta Rosenfielda z Twin Peaks;-) ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Hlavním problémem Hledání Spocka je hledání Spocka. Akční zápletka s Klingony se dobře doplňuje s tou "vědeckou" o Genesis, jenže celé to zabírá necelou druhou polovinu filmu. Než se v předlouhé expozici přežvýká všechno z předchozího dílu a Kirk vyrazí do akce, neděje se nic světoborného. A závěrečná vulkánská mystika zase jako kdyby vypadla z jiného filmu. Jsou to vlastně tři epizody v sobě a to je na celovečerák málo. Předchozí díl měl sice béčkové ladění, ale šlapal od začátku do konce. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (15)

  • Herci hrající mladého Spocka museli mít hnědé kontaktní čočky, protože "dospělý" Leonard Nimoy má oči hnědé. Nicméně jako dítě měl Nimoy oči modré. (ČSFD)
  • Aby se děj udržel v tajnosti, není ve scénáři ani jednou použito jméno "Spock". Je nahrazeno "Nacluv", což je obráceně Vulcan. (ČSFD)

Reklama

Reklama