Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání a dychtí po vládě nad světem. Jeho jedinými nepřáteli je sedm mnichů, kteří se zasvětili Damienovu zničení a kteří mají posvátné meče ukované pouze k tomuto účelu. Damien je po nečekané sebevraždě velvyslance jmenován do jeho funkce. Na recepci velvyslanectví se seznámí s novinářkou Kate Reynoldsovou a později i s jejím dvanáctiletým synem Petrem. Ty zcela ovládne Kate se stane jeho milenkou a Peter apoštolem, kterého využívá při systematickém vyvražďování novorozených chlapců věří totiž, že na zem přišel znovu Kristus, a chce se ho tak zbavit. Mniši Damiena pronásledují - zvítězí dobro, nebo zlo? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (101)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Sam Neill je jako antikrist překvapivě příjemný a uvěřitelný. Bohužel žádný z navazujících filmů na původní úžasný horor z roku 1976 nedokázal převzít atmosféru a působivou hudbu. Celý příběh třetího dílu je v rámci možností slušně vymyšlen, ale je škoda konce, který je trochu useknutý a působí příliš křesťansky. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak a Damien je dospělý v podání Neilla, kterej se role zhostil výborně. Ale i když je tu výborná hudba od Goldsmithe i atmosféra která v předešlém díle chyběla, tak je to o dost slabší, třeba mordy jsou už totálně nezajímavé a celé je to takový plytký a občas zbytečně překombinovaný. Navíc je to zbytečně dlouhý plno scén bych zkrátil. A konec bylo celkem wtf. ()

Reklama

Lokutus 

všechny recenze uživatele

Rozhodně lepší než druhý díl, ale kvality prvního nedosahuje, přestože k tomu má ty nejlepší předpoklady včetně Sama Neilla v titulní roli Damiena Thorna, stejně jako Damien dosáhl vrcholu svého života, vrcholí i hudba Jerryho Goldsmithe, která rozhodně v ničem nepozastává za Oscarovým prvním dílem. Ve svém finále patří k absolutní špičce filmové hudby nejen počátku 80. let, ale celé její dosavadní historie. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento třetí díl byl do nedávna jediným dílem, který jsem z této série viděl. Možná i proto jsem se jí tak dlouho vyhýbal, protože mě Poslední střetnutí tedy popravdě vůbec neokouzlilo. I přes svůj odpor k náboženství a odměřený přístup k filmům s náboženskou tématikou jsem si první dva díly dokázal opravdu užívat. Zvláště pak originální The Omen se pyšní opravdu povedenou atmosférou i příběhem a nenašel jsem na něm skoro žádnou chybu. Dvojka (Damien) už bylo o trošku slabší, ale pořád šlo o nadprůměrnou podívanou. Tento díl však této sérii v mých očích neudělal vůbec dobrou a důstojnou tečku a svým způsobem ho považuji za zneuctění celé ságy (čtyřku nekomentuji, zatím jsem neviděl). Zatímco někteří vychvalují Omen 3 do nebes, já u něj nemohl doslova vydržet. Zvláště ke konci filmu už to pro mě bylo hotové utrpení. Nejvíce jsem zde totiž postrádal onu pověstnou démonickou atmosféru, která byla ozdobou obou přechozích dílů. Byla zde sice slušná hudba Jerryho Goldsmithe, ale jinak jsem zde postrádal vetší porci napětí – mord scény postrádaly jakoukoliv pestrost (navíc většinou to nejdůležitější přerušil střih – kromě smrti prvního mnicha ve studiu) a mnohdy jsem si spíš připadal jako při sledování černé komedie, než hororu. Stále častěji jsem z toho cítil onu trapnost a režisérský zmar, v čemž mě jen utvrdil samotný závěr. Takhle že skonal Damien? Antikrist, který dokázal za pomocí pekelných sil zabít každého, kdo mu chtěl sáhnout na život i na druhé straně zeměkoule? Holt v dospělosti na některé své dovednosti prostě zapomněl… Navíc ani volba hereckého obsazení, nebyla zrovna povedená. Přestože Sam Neill patří k mým oblíbeným hercům, ale tady se mi moc nelíbil. Jeho výkon sice nebyl vyloženě tragický, ale prostě mi v roli Damiena neseděl. Jeho tehdy ještě manželka Lisa Harrow neměla coby hlavní ženská postava takové charisma jako její předchůdkyně a zbytek osazenstva tu byl více méně jen do počtu. Takže já si prostě nemůžu pomoci, ale tohle nemá ani na průměrné hodnocení. 40% ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Škoda. Jde tu o nejslabší (tu úděsnou IV,neberu vůbec v potaz) závěr.kapitolu trilogie,jejíž první 2 díly jsou dodnes nepřekonané. Samu Neillovi rozhodně víc sedí Carpenter čí Event Horizon,než jeho až příliš modelový (rozuměj,jako model z magazínu o pánských oblecích) bubu satanův(?) synátor,který opět dojel na to samé,na co už jeho předchůdci i následovníci...na ženskou. Ovšem,v tomto př.,je tak nechutně slizounský,že mu to fakt přeju. Protože,jeho 5letá a 12letá verze se mu může jen z dálky pošklebovat. Je to vážně škoda,neb i zde (opět i díky výborné Goldsmithově hudbě,který ani na po3. nezklamal),je dost scén (dle mého takových 50% filmu),která stojí za to a vůbec celá zákl.kostra tzv.příběhová,není vůbec špatná. Jen by ti církevní služebníci,mohli být méně nešikovní při pokusech o likvidaci naší spásy.:) ()

Galerie (38)

Zajímavosti (15)

  • V prvních dvou filmech Omen bylo Damienovo (Sam Neill) znamení bestie skryté na temeni jeho hlavy. V tomto filmu je to za jeho pravým uchem. (Johnny.ARN)
  • Když je Damien (Sam Neill) s Kate (Lisa Harrow), jejím synem a psem v Hyde Parku, rozhodnou se zajít na oběd. Stromy jsou v plném květu. O chvíli později však ve stejném oblečení dorazí na Speakers' Corner a stromy jsou zcela bez listí. (Johnny.ARN)
  • Časová osa filmů Omen nesouhlasí. První film se odehrává v 70. letech. Druhý film uvádí, že události prvního filmu vyvrcholily v roce 1976, a pak se posunul o sedm let dopředu, přibližně do roku 1983, kdy Damienovi (Sam Neill) mělo být 13 let. Podle výpovědí postav se události filmu Poslední střetnutí odehrávají v roce 1982, ačkoli Damienovi je nyní kolem třiceti let. Vzhledem k tomu, že od druhého filmu uplynula téměř dvě desetiletí, měl by se film odehrávat kolem roku 2003 – i když to může být způsobeno tím, že tvůrci a studio v té době nepočítali s pokračováními a odpovídající časovou osou. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama