Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

baronGrga

Na šmrncovní jedničku, která bavila nejen nápadem, ale vystupovala z vod obyčejných gore-jatek decentním vyobrazením jednotlivých řezničinek, můžeme ve společnosti D. L. Bousmana zapomenout. Saw II naopak sází na záběry co možná nejkarmínovější a ztrácí na výlučnosti vypuštěním dvou zásadních jedničkových premis: 1. Jigsaw nikdy nikoho nezabíjí (nebozí policisté ze dvojky by mohli vyprávět) a 2. oběť sama volí, kam až je schopna zajít, aby si zachránila život (osadníci dvojkového baráku se toliko nevědomky nechávají lapit do Jigsawových sítí). Mohlo to být dobré,.. ale nebylo. 45% ()

ES13

Přišlo mi to až moc morbidní. Navíc ten děj už ztratil takovou tu pointu. První díl je asi stejně a bude nejlepší. Něco se mi ve filmu líbilo, něco mě tam zase strašně vytáčelo. Pro mě trošku průměr. Jo krev je ve filmu dobrá, morbidita taky, ale čeho je moc toho je příliš. ()

jericho001

O trošku horší než jednička ale stále dobře natočený film.Klobouk dolů před Tobinem Bellem v roli Skládačky opravdu exceluje,Donnie Wahlberg v roli zkorumpovaného policajta je taky dobrej.Sice je to o trošku víc brutálnější než jednička,místami zdlouhavé dialogy ale jinak celkem fajn. ()

mikehoblog

Když je v pasti najedou víc lidí, je to lepší. Může se potom pěkně pohrát scelým průběhem filmu. (následuje spoiler) Ale co mě dostalo je, že když si pan skoropřeživší vyřízl kůži z krku, tak si ji pak frajersky strčil do kapsy. To mě rozseklo. xD ()

stargate17

Už to není ono. Pasti jsou pořád dobrý, ale nové postavy člověka nudí a nijak mu nepřirostou k srdci. Aspoň že ten konec stál za to... Asi byla hloupost doufat, že by se to mohlo vyrovnat jedničce. ()

Morrigen

Až po shlédnutí Saw II jsem dokázala plně ocenit důmyslnost a strhující závěr prvního filmu. Krása totiž spočívá v jednoduchost a obzvlášť vyniká vedle přeplácanosti, jíž dvojka bezpochyby trpí. Dvojnásobek hráčů, dvojnásobná porce násilí, dvojnásobný hrací prostor a dvojnásobek pastiček (což nebylo až tak na škodu). Ovšem mistrovsky vybroušený plán hry není vypilovaný do těch nejjemnějších detailů jako je tomu v jedničce a tuhle chybu se snaží napravit rádoby strhujícím rozuzlením, což se povedlo jen z části. Celou dobu se film sice snaží působit zcela průhledně, jenže vy prostě tušíte, že tam něco nesedí. I přes to se ale pořád jedná o v podstatě dobře zvládnutý film, který jen nesplnil vysoko posazená očekávání náročných diváků :) ()

kratajirka

Po velice úspěšném úvodním snímku je tu druhé pokračování, které nám odhaluje a otvírá další nevyřešené hádanky. Film plně navazuje na předchozí snímek. Jsou zde trochu předvidatelné momenty, nicméně to nic nemění na faktu, že je to zdařilý počin, který jen tak nekončí. 70% ()

DavidAAAA

Kvalita příběhu velmi opadla. Brutalita je zde samoúčelnější, děj není nijak překvapivý. Sice je vše stále stejně tajemné a syrové tak, jako v předchozím díle, ale už to není ono. Opět je zde vcelku překvapivý závěr a filmem se vine jediné poznání - když budeš JigSawa poslouchat a uděláš, co chce, nestane se ti nic zlého. Náš hlavní hrdina to nepochopil.. 50% ()

Pollini

Tento díl se mi líbil ještě víc, než ten předchozí. Už sice nebyl tak nepředvídatelný, ale zpracování mě doslova uchvátilo. Až teprve po čtvrtém shlédnutí jsem si všimla jistých drobných nelogičností a trochu moc běhání po chodách. Skvěle jsem si to užila. ()

slender123

Druhý díl této série už není tak dobrý jako jednička. Jak už bylo hodně zmiňováno, ta brutalita atd. je tam předvídatelná. Herecké výkony byly nic moc. Ale i tak to pořád není tak moc špatné, protože některé pasti (např. propast plná stříkaček) byly hodně dobré. Kamera taky celkem dobrá. Ten konec jsem trochu už čekal. Chyby se tam prostě najdou a už to není to, co byla jednička. 59% ()

HoncPe

Tohle pokračování se nevyvedlo. Je drsnější a více nechutné... to by mi zas tak nevadilo. Problém nastává pokud se podíváme na průběh celého děje. Celou dobu víceméně obyčejný krvák inspirovaný prvním dílem. Říkal jsem si že jestli to skočí takhle tak tomu dám snad jedinou hvězdu. Naštěstí neskončilo a ke konci přišel dlouho očekávaný zvrat, který mi nepřišel ani špatně vymyšlený (zvrat z jedničky ale nemá ani náhodou). Ve finále to vypadalo tak že jsem se celou dobu díval na normální krvák a posledních 10minut jsem sledoval to co považuji za SAW a to je film plný překvapení a nečekaných zvratů. Nebýt jedničky tak tomu dám 3* ale opravdu mě našrvalo jak do*rali pokračování tak super filmu jakým jednička byla. Dávám 2* (jednička dostala 5). ()

Mountain

Sofistikovanější a propracovanější než první díl, narozdíl od něj bez logických nonsensů. Jednu chybu však tento film přece jen má. Musíte ho vidět nejméně dvakrát. Teprve, když už jste si jistí, kdo je skládačkový vrah, začnou vám některé věci zpětně dávat smysl. A vyznění té scény v jámě se stříkačkami to změní úplně. Skládačkový vrah si dealera pěkně vychutnává a protilátku najde až tehdy, když už je pozdě. Sehrála to dobře, holka. ()

Toombar

Jednička byl super thriler.Dvojka taková není.Brutalita zase až taková není ale co se týče pastí tak taky nuda.Vlastně celý film byl tk nějak unuděný a nezáživný občas až moc brutální a násilný.Ano někdo by namítal že lidi co viděli jedničku říkají že jednička byla taky brutální a že dvojka už víc brutálnější být nemůže.Tak to jste ji asi neviděli.Jediné co to zachránilo byla scéna se stříkačkama a hodně překapivý konec končící ve stejné lokaci kde se odehrávala jednička. 6/10 AŽ MOC NÁSILNÉ (nemyslím tu scénku kde teče krev) ALE TU JAK JE TAM TEN CHLAP NAHÁNÍ. ()

pekkanik

Toto DVD som si s nádejou kúpil a až potom som si všimol, že tie dva odrezané prsty znamenajú dvojku. Poctivo som si zohnal a pozrel jednotku a pekne po poriadku konečne aj dvojku. Už to nie je také prekvapujúce, pribudlo postáv, zabitých postáv, Bell je herecky slušný, o niečo horšie ako jednotka, ale na štyri odrezané prsty to stačí. ()

PanIncognito

Saw 2 má rozsáhlejší objem. Usiluje se zde o zdokonalení osnovy a více se míří na jednotlivé osoby. Krom odkrývání a pojítek ve filmu s chutí sleduji i krvavé scény. Scénář je sice místy sofistikovaný, ovšem režie je dobrá. :) (viděno s dabingem) ()

Foltest

Snímek je o dost horší než první díl. Člověk se u toho už ani moc nebojí. Výrazně ubylo dramatických momentů a napětí. Celému filmu bych nejradši dal jednu nebo dvě hvězdy. Je zde však jistý prvek, který Saw 2 vytahuje na tři hvězdy. A to je naprosto famózní a fenomenální poslední desetiminutovka. Takové překvapivé a skvělé zakončení jsem snad ještě neviděl. Naprosto úžasný zážitek. Bohužel zbytek filmu byl opravdu velmi špatný. Nefungovala ani zápletka s hledáním unesených, ani samotná hra o přežití. Třeba nechápu, proč ten jeden svalovec vraždil, když to všichni měli akorát napsané zezadu. Nemohli si to snad vzájemně přečíst. Konec byl ale naštěstí perfektní. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)