Reklama

Reklama

Úpis

  • Čína Wu ji (více)
Trailer

Obsahy(1)

Akční drama, na jehož vzniku se produkčně podílely Čína, Hongkong, Japonsko a Jižní Korea, natočil režisér Kaige Chen (tvůrce filmu Sbohem, má konkubíno). Mocná kouzelnice splní přání chudé siroty. Musí však za to zaplatit vysokou cenu - nepotěší ji láska, dokud řeky nepotečou do kopce, čas nebude běžet pozpátku a smrt se nevrátí k životu. Z dívky se stane krásná a bohatá princezna Qingcheng (Cecilia Cheungová), zahrnovaná obdivem a láskou, ale každého muže, pro něhož ztratí srdce, potká strašlivá smrt. Když se do ní zamiluje otrok Kunlun (Dong-kun Jang), princezna se bojí, že ho potká stejný osud. Ale Kunlun dokáže běžet rychleji než vítr. Bude tento dar a jeho láska stačit na to, aby se naplnila věštba? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

Natascha 

všechny recenze uživatele

Slib vypadá vedle filmů jako Tygr a drak, Hrdina či Klan létajících dýk jako malý chudý bratříček. Nemá co nabídnout po stránce obsahové, ale překvapivě ani formálně není nejlíp zvládnutý - prapodivné triky, místy ošklivé kostýmy (karmínová zbroj, která měla být asi odznakem síly, vypadá jak z papundeklu), nic moc kulisy, střih občas jako by ubral pár sekund a kamera, ve snaze působit monumentálně, dělá občas šílené obloučky, které ale ve filmu praští do očí a ve výsledku působí směšně. Jinak když začnete fandit záporákovi, asi není něco v pořádku. Ten byl aspoň se svou zlatou ručkou, vějíři, zajímavými oblečky (téměř jediné pěkné v celém filmu) a s vlasy jako postavička z anime docela cool (a navíc měl jako objasnění toho, že je "zlý" nějaké to trauma z dětství...:-) To se nedá říct ani o nadutém generálovi, ani o jeho přitroublém otrokovi, natož o prostituující se princezně, která je miluje ne podle toho, jací jsou a jak to cítí, ale podle toho, co o dané postavě zrovna ví (=co jí předepsal pan scénarista). Nakonec tak jejím problémem není fakt, že jí škodolibá víla nedopřeje lásku, ale spíše to, že tahle potvora snad ani milovat není schopná. Dalším negativem je choreografie, která člověka ve výše jmenovaných filmech úplně uchvátí, tady se u bojů nudíte a některé dobré nápady zůstaly naprosto nevyužity (např. boj s vějířem). Srovnání se nabízí i v samém závěru, podobně mystickém jako u Tygra a draka. Ten mě ale na rozdíl od chladného Slibu dojímal... ()

dezorz 

všechny recenze uživatele

najdiskutovanejsi cinsky film v cine vobec. najdrahsi cinsky film vobec. (40 mil. ) a dnes uz aj najlepsie zarabajuci cinsky film v cine vobec. k. chen, po zhangovi najdolezitejsi sucasni cisnsky filmar, mal lahku ulohu. uz nestal v pozici, v akej bol zhang pri hrdinovi. nemusel dokazovat, ze aj konimentalna cina vie spravit dobry a moderny a drahy kung fu film, a lepsi nez ten taiwansky odrodilec ang lee so svojim tigrom a drakom. uz nestal v pozicii prveho draheho cinskeho filmu, uy sa vedelo, ze drahe filmy v cine veida zarobit a ze na seba vedia najst sukromnu produkciu. chan to mal lahke. sluboval film, ktory bude komercnzy no s artovym pristupom. stalo sa. akurat je iny, nez zhangov hrdina ci klan lietajucich dyk. nie je tak suverejne zovrety do gycoveho vizualu ala reklamy na mobilny operator orange. je dostatocne krasny, a aj gycovy, ale akcne sceny nie su baletom ale zabavou v style kung fu hustle. a to ludom nejde dokopy. prekrasna romanticka laska s parodickym humorom a rychlou cinskou vystavbou a sekanim v pribehu. pravda, na to ako im to nejde dokopy sa filmu dari velmi velmi dobre. co viac moze k.chen chciet. a co viac moze divak chciet, china nastastie s blockbustermi zacina a dobre, ze ich vlozila do ruk povodne artovym reziserom. mame sa na co pozerat. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Vizuální paráda, i když je pravda, že triky by rozhodně mohly být nesrovnatelně lepší, znát to je hlavně v úvodní dost mizerný scéně s býky, ale to ostatní už je fakt pastva pro očí, spousta nádherných obrazů, záběrů a i tady někým kritizovaná choreografie je podle mě velice pěkná. Jenže sem bohužel u Úpisu měl trošku problém s příběhem, sice neni vloženě špatnej, ale znatelně mu chybí větší náboj, spousta načatých otázek, či scén neni řádně dokončených nebo rozvinutých a to zejména vztah otroka s princeznou, ten je tak strašně opomíjenej, až to skoro zamrzí a konec mě vyloženě zklamal, nudnej, bez řádný závěrečný bitky a ještě blbej. ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

No to zas byla jednou blbost. Nebo spíš pohádka se zmateným dějem. No, vlastně děj by se ještě dal pochopit, ale zase ty trapné nesmysly ve věcech bitek bez krve, nadpřirozenejch pohybů, letů a neuvěřitelnejch fyzickejch schopností (třeba cestování v čase - kde jsem třeba nepobral, jak je možné, že třeba generál svůj osud mohl změnit a otrok zavraždění své rodiny ne). Takže to bylo pohádkové sci-fi s fantasy historickou stylizací, s digitálními efekty a s prvky legendy protkané láskou, zradu a lží. Takže slátanina jak krvavej sopel na vložce s trojitým ostřím a pocukrovaný hnojivem. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Triky pre mňa nie sú všetko, zato však farby a tóny áno, a preto hovorím : Nádherná štylizácia ! Na to ja mám strašnú slabosť, rovnako ako na grandiózne fatalistické eposy akýchkoľvek starých kultúr. Koľkokrát sa mi v duši rozozvučala ozvena toho takmer nezvládnuteľného vytŕženia, ktoré som ako úplne malý znovu a znovu prežíval pri sledovaní OPIČIEHO KRÁĽA ? Nespočítam, ale vďakabohu som zistil, že tú strunu stále v sebe mám, hoci skrytú pod nánosmi vekov. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Inspiraci snímek čerpá z tradiční čínské hrdinsko-romantické povídky "Kunlun Nu", tzv."The Negrito Slave". Tu v době vládnoucí čínské císařské dynastie Tang (618 - 907) sepsal Pei Xing. (Conspi)

  •  Filmová distribuční společnost Weinstein Company měla v prosinci roku 2005 dle tehdejších platných úmluv obstarat distribuci o 25 minut zkráceného snímku severoamerickým divákům pod tehdejším distribučním názvem "Master Of The Crimson Armor". Z této spolupráce nicméně záhy sešlo, neboť společnost distribuci snímku z blíže nespecifikovaných důvodů odmítla. O severoamerickou filmovou distribuci se tak nakonec postarala společnost Warner Independent. Ta se po zakoupení distribučních práv vrátila k původnímu filmovému názvu "The Promise". Délka snímku nicméně zůstala nezměněna a severoameričtí diváci tak shlédli snímek trvající jen 103 minut. (Conspi)
  • Snímek vznikal v největším světovém filmovém studiu, Hengdian World Studios. To se nachází při městě Hengdian ve východočínské provincii Zhejiang. (Conspi)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama