Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rakovnik

Super začátek. Navnadil mě v očekávání parádního horroru s okultismem z dob nacistické éry. Ano, o tom ten film vlastně i byl...ale natočen tak strašně, nudně, bez napětí, že některé scény nutily spíše k smíchu. Jedna hvězdička za ten začátek, zbytek stylem wtf s náznakem několika dobrých scén, pohřbených debilním scénářem. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $104,000▐ úplne v pohode stráviteľný horror, ktorý zasahuje až do prvkov fantasy, na prvý pohľad pri úvodných titulkoch prekvapí aj dobré obsadenie, vtedy ešte skoro neznámych hercov ako Michael Fassbender a Henry Cavill, hlavne Cavill milo prekvapil a vypadá to že má sľubnú budúcnosť, hlavne som zvedavý ako sa predvedie v úlohe Supermana(2013). Joel Schumacher len potvrdzuje že nestratil svoju režisérsku obratnosť a ešte má na to aby dokázal z banálneho príbehu niečo vytrieskať, dokonca prišlo aj na solídny dramatický oblúk, príbeh zaujal, malo to napätie, akcie, dravosť, slušný "béčkový" priemer. A opäť dôkaz že Schumacherovi skôr sedia tie menšie filmy so skromnejšími rozpočtami. /60%/ ()

Madsbender odpad!

Joel, Joel, kam to upadáš... V podstate najvýstižnejší je Isherwoodov komentár, ktorý je v stopercentnej zhode z mojím názorom a preto tu nebudem písať dva krát do písmena to isté. Krvavý potok je slabý, nezáživný a hlúpy horor ktorý si z marketingových dôvodov nahádzal do obsadenia Dominica Purcella, Michaela Fassbendera, Henryho Cavilla a Emmu Boothovú. Sakra, s tým by každý lepší režisér urobil vynikajúci film. Ale nie, Schumacher na to ide od lesa, teda postavy konajú úplne nezmyselne, resp. úplne bezdôvodne sa vrhajú do záhuby. Napätie je slabé, desivé nečakané odhalenia - nula bodov, nulové vyťaženie potenciálu mysterióznej zápletky okolo nacistického okultizmu, postavy, v úlohe ktorých nemajú herci vôbec čo hrať a zainteresovanie Henryho Cavilla, ktorý doteraz na plátna neukázal nič okrem toho, že si filmy nevie vyberať... Jedna hviezdička za príchod elegantne mrazivého nacistického doktora Fassbendera (takéto niečo by si raz mohol zahrať na dlhšiu dobu), ale to, čo s ním a jeho postavou následne porobili, je jednoducho nehoráznosť. Ak chcem vidieť riadnu dávku nacistov a okultizmu, musím sa zjavne vrátiť k japonskému Hellsingu. Ostatne, práve vyšiel posledný OVA diel. 0% ()

petero

Hardcore béčko, ktoré by nezaujalo ani v rade After Dark Horrorfest, je rovnako nezmyselné ako aj nezaujímavé a o nejakej hororovej atmosfére si tvorca môže nechať zdať. Zabudnutiu vhodnú záležitosť ani tentokrát svojím hereckým výkonom nepotiahol Dominic „zmýlil som si povolanie“ Purcell, ktorý je v každom filme len Dominic Purcell. A špecialisti na triky si asi tiež povedali, že takouto kravinou sa netreba veľmi zapodievať a tak i jediná zaujímavá scéna (tá s koňom v dome) vyznieva do stratena. Schumacher väčšiu blbosť ešte nenatočil, to je istá vec. ()

Morholt

První polovina dávala naději, že by to zase nemuselo být tak špatné. Navíc nacistické Německo ve světle okultních věd je jedním z mých oblíbených témat. Po zjevení hlavního formeláka vzaly mé naděje částečně za své, ale pořád jsem si říkal, že jedna blbá maska celý film nezkazí. Nezkazila. Ale přitáhla sebou slepenec, který film totálně degradoval. Když jsem se postupně dozvídal, jak na obludu, co na ní platí, o co jí jde, atd., tak jsem získal nedobytný pocit, že scénárista v sobě musel mít alespoň dvě láhve šnapsu a že dal loknout i Schumacherovi. O co jde vycítili i herci, kterým se podařilo vyladit své výkony na správnou úroveň, takže ani ti za mnoho nestáli. Ovšem s ohledem na jména jejich i režiséra se z toho dalo vytěžit víc. 30% ()

• Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)
  • Režisér Joel Schumacher a scenárista David Kajganich sa vážne pohádali o zmenách, ktoré chcel vo filme urobiť Schumacher. Podobná situácia sa udiala aj pri natáčaní filmu 8MM so scenáristom Andrewom Kevinom Walkerom.
    Finálne slovo mal nakoniec Schumacher, ktorý sám prepísal časti scenára. (elanius)
  • Ve filmu se měl objevit Jesse Metcalfe, ale na poslední chvíli byl nahrazen Henrym Cavillem (Evan). (Chatterer)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)