Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

Kaučuk03

Nevím, nevím, ale zdejší hodnocení mi přijde nadsazené. Bondovky mě nikdy moc neoslovily a ani po zhlédnutí Casina názor nezměním. Je pravda, že to bylo lepší než ty s Piercem, dialogy byly fakt podařené, ale to je asi tak vše, co se mi zde fakt líbilo. Craig mi do role Bonda absolutně nesedl, je sice fajn, že přibylo na brutalitě, ale to nestačí. Úvodní černobílá scéna mi přišla jako pseudoumělecký počin. Na druhou stranu honička s černochem byla fakt podařená, super kamera a i střih. Výborná dynamická akce, ale jedna scéna na celý film je trochu málo. Jasně bylo zde plno akčních scén, jenže u nich se mi fakt tep nezrychlil. ()

Stíba

Daniel Craig mi jako nový Bond sedí velice dobře. Není to Sean Connery ani Pierce Brosnan, je to zkrátka dost odlišný typ gentlemana, trošku jiný průserář a samorost, avšak skvělá 007ka. Casino Royale má spád, je to smršť skvělé akce a napětí a já jsem se nenudil ani vteřinku. ()

Primavera

Citujem: "09.09.2009 13:58 – LOS ANGELES Najpríťažlivejšie telo vo filme má Daniel Craig (41). Vyplýva to z ankety portálu lovefilm.com, ktorej sa zúčastnilo vyše tisíc hlasujúcich.Víťaz získal 34 percent všetkých hlasov. Britský herec si svoje prvenstvo vyslúžil za obnaženú hruď v bondovke Casino Royale, podľa ktorej dokonca začali istí podnikavci vyrábať aj nanuky." Áno, chápem, prečo sa podľa jeho hrude vyrábajú nanuky, aj ja potrebujem nanuk, omg, potrebujem sa schladiť, videla som Craiga vychádzajúceho z vody.... pomoooooooooc! :-) ()

dakarin

Čím více toho člověk vidí, tím se někdy stává náročnější. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale 3 je přesnější. Pěkná kamera, nádherná místa, pár slušných scén, atmosféra ... ale při úvodní honičce mohl být James poprávu několikrát zabit, nešťastný výběr dabérky pro šéfovou, překombinovaný příběh v druhé půlce a hlavně .. celkový dojem :-( Film si dozajista nedělá ambice na nějakou síň slávy a tvůrci svůj šíp nesměrovali na mě, ale na širší mainstream daného filmového typu a v tom uspěli ;-) ()

foundation

Daniel Craig posuva Jamesa Bonda na uplne inu uroven kde ku nemaju sancu vyskocit ani moj druhy najlepsi Bond Pierce Brosnan, nehovoriac o ostatnych prestaviteloch na cele s Connerym. Casino Royal sa pre mna stava najlepsie natocena Bondovka. Neskutocna charizma Craiga, vynikajuci scenar a uvodna nahanacka na zeriave to vsetko su len ceresnicky na spickovej akcnej torte a Casino Royal spolu s Ultimatom Jasona Bourna patri u mna k vrcholu akcneho zanru. Naozaj netreba hovorit viac. Jeden z mojich najoblubenejsich filmov a to hovorim ako niekto kto akcny zaner vobec nema medzi svojimi oblubenymi. P.S. Campbell ma dokazal presvedcit ze s Bondom mu rezia naozaj sekne pretoze Golden Eye bol doteraz jediny Bond ktoreho som povazoval za naozaj dobreho. ()

kersten

No nieje to už klasická bondovka, čo mi na tomto filme aj najviac vadilo. Zbytočne dlhé, Daniel Craig absolútne nesympatický a do tejto role sa mi vobec nehodil. Proste zbytočne dlhý akčný film, ktorý neponúkol nič nové. ()

Castielo

Hodně slabá bondovka. Kde je vytříbený vkus, styl a šarm pravého Bonda? Tady jsme svědky přesně toho, co s klasikou udělá Hollywood. Hezká těla, luxus, povrchnost. NUDA! Velké zklamání! 2* ()

Smidak

Pro mě jednoznačně nejlepší Bondovka a jsem moc rád, že jako hlavního představitele vybrali právě Daniela, protože má opravdu něco do sebe a věříte mu naprosto všechno. Víc takových Bondovek! 5* ()

ClayGirl

Craig není James Bond! Vypadá jako italský módní návrhář, který rád nosí pánské boty na podpatku a šáteček s leopardím vzorem a za tou holkou šel jenom proto, aby mu prozradila, kde koupila ty rozkošné koktejlky. ()

Fionor

Jako dobrodružný akční film by si to zasloužilo i víc než 3/5, ale tohle je Bondovka a proto jsou na ni uplatňována trochu jiná měřítka. Tatam je nadsázka a důvtipná lehkost předchozích filmů, a stejně tak se výrazně proměnil Bondův šarm. Craig je překvapivě dobrý herec a s přehledem zvládá celou škálu emocí, ale v jeho podání je bond podobný spíše východoevropskému ranaři, než britskému gentlemanovi, kterým byl uplynulých více než 40 let. A taková úprava zavedené značce Bond až tak moc nesluší. Kromě toho, film v druhé polovině (po skončení turnaje) rapidně ztratí tempo a až do závěrečných titulků se mu nepodaří jej nabrat. Přesto je Casino Royale stále dost dobrý film na to, aby jej stálo za to vidět, i když skalní fanoušky agenta 007 asi nerozjásá.. ()

Dimo

Velmi dobré. První bondovka, která se mi líbí a to hodně. No a jako fandu železnice Pendolino a česká železnice rozhodně potěší. ()

Biopler

Bondovky nie sú moja káva. Táto však zaujme. Craig ako Bond je určite zaujímavý, má charizmu, ale režisérov prístup ma k nemu poriadne nepustil. Cítim chlad, akoby o ňom nič neviem, len, že je agent a že je zdravo drzý. Naháňačky či prestrelky sú fajn, ale ničím ma nevytrhli zo sedadla. Štava, šťava, to tam chýba. Napríklad honičku z The French Connection by som pozeral každý deň a aký je to starý film... ale má čaro, vidíte prežitie scény celý telom, nie len tým, že niekto napne svaly... Avšak nemôžem povedať, že som sklamaný, v globále som čakal taký film aký nakoniec bol. ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (více)