Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

nirvanafan

Nikdy jsem bondovky zrovna nehltala, ale díky piercu brosnenovi se pro mě staly příjemnou oddychovkou po náročném dni. Casino Royale nemá špatný scénář ani není špatně natočená, ale craig je pro mě v roli agenta natolik asexuální, že sledovat jeho záměry téměř dvě a půl hodiny pro mě byl velmi náročný výkon. ()

Tayen

Je pravda, že téma bondovek mě začalo zajímat asi před dvěma třemi lety, a je pravda, že to, co mi na bondovkách tehdy vadilo (hloupé a povolné bond girl - a to fakt nejsem striktní feministka -, Bond bez krve a přílišná nažehlenost, která se už dnes jaksi nenosí) se v Casinu Royale s Craigem maže a nahrazuje se to novým, dravějším pohledem, ačkoliv cosi ze staré atmosféry stále zůstává. Patřím k těm, co nového přístupu nelituji. Jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem v poslední době viděla. Nakrmila se skoro každá část mé osobnosti. ()

O.Peta

Už úvodní parkúr a titulky mi dali jasně najevo "POZOR, to je dost dobrý" A taky že jo, Celý film byla parádní jízda. Pokerové hry taky, hlavně skvěle vyplněné pauzy mezi nimi. Mě to tak bavilo, že jsem byl rád za celkem dlouhou stopáž a klidně bych ještě pokračoval. Poslední, co bych ještě rád zmínil, je výborný nápad obsadit do role Bonda Daniela Craiga, asi zatím nejlepší představitel agenta 007. 100% ()

Freemind

Po delší době jsem se na to podíval ještě jednou a musel jsem přidat na plný počet - protože tohle se dělá v případě filmů, u kterých Vás mrazí. Tohle je perla žánru s neotřelým dějem, dechberoucími akčními scénami, postavami z masa a krve (+ herci, kteří těmto postavám dají ještě něco navíc - potlesk pro Madse Mikkelsena) a skvěle napsanými dialogy. Pro mne bude vždy nejlepším bondem Sean Connery, Daniel Craig ovšem vytvořil novou kategorii. ()

Sawyer815

Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek.Méně je někdy více a tady to sroprocentně platí.Konečně po dlouhé době Bondovka s pořádným dějem a né jen s bláznivejma hračičkama ,výbuchama,kotoulama a já nevím čím ještě.A to nemluvím o tom,že Craigovi sedí role Bonda perfektně. ()

numi

Celý ten poprask okolo Daniela Craiga byl oprávněný. Ale ne proto, že by byl Craig špatný herec. Dokonce ani ne proto, že by byl špatný "Bond". Jde o to, že agent 007 je poprvé blonďák, je poprvé modrooký, je poprvé řádný svalovec, je poprvé zranitelný, je poprvé omylný, je poprvé neúspěšný, je poprvé... Celý tenhle film je absolutně jiný než všichni jeho předchůdci. Bond je konečně hmatatelný, nemá náskok před zločinem ve vybavení, ani v informacích - a přesně taková naše doba je. Casino Royale je nejuvěřitelnější bondovka. A nejen obsahem, ale i kvalitou. Nemusíte hledat pozlátko za namakanými efekty, či geniálními kaskadérskými výkony. Kamenné tváře u pokeru jsou mnohdy tajemnější a napínavější než ta nejnebezpečnější akční scéna. Ale... je to pořád jenom bezduchý akční film, a to především. [říjen 2007] ()

zipper111

MASAKR!! Casino Royale je špičková záležitost, rozjezd trošku slabší, ale v půlce a hlavně na konci je to takovej frmol...Bond dostává úplně nový rozměr. Pravda, je to trochu jinej Bond než býval, ale změna se docela nabízela a mě se doopravdy líbí. Bond už není jenom ocelovej panák co zlikviduje všechno co mu stojí v cestě, ale i člověk s emocema, slabostí... přesto pořádnej bouchač...(akční scény jsou pořád neuvěřitelně přitažené za vlasy!)No každopádně jsem hodně překvapenej...Pro mě NEJLEPŠÍ BOND :) 5* ()

Her0.89

Casino Royal je trošičku jinačí, ale pořád výborná bondovka. Danielu Craigovi jsem dlouho nemohl přijít na chuť, ale zrovna mám období, kdy se dívám na všechny Bondy po pořadě a když přišlo na řadu č.21, tak jsem si ho užil a Craig mi nevadil tolik jako kdysi. Asi je to o zvyku a i jeho tvář se časem spojí se jménem James Bond. Co mě na tomto filmu však nejvíce dostalo, byla životní role Míry Šimůnka. Nechápu, jak se mohl zapsat mezi herce tohoto filmu, když se tam neobjevil ani na jednu celou sekundu... ()

sta

předtitulková předehra byla zcela geniální (stejně jako animované titulky s písní Chrise Cornella), ale kvůli poslední půlhodině musim jednu hvězdu srazit..každopádně spolu s Dr. No nejlepší bondovka! btw: nejdokonalejší hláška: barman: protřepat nebo promíchat? Bond (poté, co prohrál asi 14 milionů dolarů): vypadám snad jako někdo, komu na tom záleží?!!! ()

vorheese

Tahle bondovka dokázala skvěle využít faktu, že ty předchozí byly - s promi utím - kraviny. Stejně jako u Batman begins se návrat ke kořenům, syrovosti a hlavně REALITĚ vyplatil. ()

Makky

Konečne prišiel ten Bond, na ktorého sme čakali. Po "superhrdinovi" Brosnanovi prichádza na scénu nekompromisný drsňák, ktorý to dokáže poriadne roztočiť. Škoda, že je maximum päť hviezdičiek ********** ()

J3dla

Ač nemám Bondovky rád, musím přiznat, že ta polidštěná verze Bonda, kdy i on dělá chyby a cáká z něj krev, se mi mnohem více zamlouvá. Minulým Bondovkám chybělo napětí, protže každý tušil jak to všechno dobře dopadne, ale tady jsem i já občas pochyboval jestli se Bond dožije zítřka. A to je moc dobře. 75% ()

buldock

Nejlepší bondovka jakou jsem viděl v čele s výborným Danielem Craigem a stejně zdatně sekundující Evou Green v roli Bond girl. Přiznám se že jsem byl trochu na pochybách když jsem zjistil že tento herec dostal hlavní roli agenta Britské tajné služby Jamese Bonda 007. Je to první Bond který je hodně reálný a uvěřitelný , drsný , fyzicky skvěle připravený a hlavně skvěle zahraný! Akce sice není až tak mnoho , ovšem pokud už příjde na řadu tak je perfektně provedená do detailu a také náramně reálná bez nějakých přehnaných situací jak je tomu ve starších bondovkách zcela běžné. Na druhou stranu je ve filmu i skvělá atmosféra která vyčnívá hlavně při poutavých partiích pokeru ve vyhlášeném Casinu Royale. Pro mě je to prostě lahůdka a už se nemůžu dočkat dalšího dobrodružství agenta 007 s Danielem Craigem v hlavní roli. Film: 92% , OST: David Arnold - 87% ()

contrastic

dost dobrý !! nejsem zrovna fanda bondovek, ale myslím, že tohle je ta správná cesta pro agenta 007......Rozhodně nejlepší s celé série - 90% ()

blackrain

Ano, Casino Royale je jiné, hodně jiné a opravdu skvělé. Efektní honičky, střílečky a výbuchy. Kaskadéři se museli hodně vyřádit, ale to k takovým filmům patří. Trošku jsem se obávala jak se Daniel Craig s rolí popere, ale vše dopadlo více než skvěle. Chvílemi se tvářil jako terminátor, ale je to člověk, skutečný člověk. ()

Bat55

Agent 007 je späť a to naozaj vo veľkom štýle. Martin Campbell nakrútil jednu z najlepších bondoviek, akú som kedy videl. Akcia je skvelo zvládnutá, Daniel Craig je skvelý Bond a Eva Green je nádherná bondgirl. Skvelé triky, skvelá hudba, dobre zvládnutý príbeh a máme na svete ďalší úžasný akčný film. /90%/ ()

Magyar

Polovičatá bondovka. Obvykle Bond (James Bond) oblažuje slečny svou přízní v rozličných formách, v Casino Royale se pejskovi kost vrací (viz scéna on jí šaty s výstřihem, ona jemu od oka oblek na míru). Nutno říct, že tohle nefunguje. Má-li to být emancipace Bond girls, bylo by dobré zvolit jiné východisko než lehkonohé přidělování krátkodobé přízně podivně skloubené se situacemi, kdy šablonovitá postava Bonda ztěžkne svázáním s citovým životem Bond girl (bože, to už pak zbyde jenom fotbal a pivo). Vzhledem k tomu, že i normální bondovky stojej za prd, není co řešit; jedna hvězda za roztomílka Madse Mikkelsena. ()

SarumanKo

Nielen najlepšia bondovka všetkých čias, ale aj film v každom ohľade podľa môjho gusta. Casino Royale ani po piatej projekcii nič nestráca zo svojho šarmu, tempa a zábavnosti. Dokonalosť bez kompromisov. (9/10) ()

Tirion

Nelogické až běda. Scénář je podle mého názoru špatný. Skáče, nevysvětluje, nedialoguje. Jediné, co mě u tohoto Bonda chytilo, byly mistrovsky natočené akční scény. Za celou délku filmu jsem nenašel Bondovu motivaci ani důvod, proč dělá, co zrovna dělá a způsobem, jakým to dělá. Hlavní záporák je nikdo. Aneb jak se stal z Bonda vymahač dluhů... Nicméně nutno říct, že mi nevadí, že agent 007 není tím polobohem s hi-tech vymoženostmi. Přesto však mě tento film o ničem doslova nudil, přestože Craig hraje víc než dobře. ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (více)