Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Šindy

Originál jsem neviděl, ale z tohoto remaku nadšený nejsem. Jak už zde padlo, myšlenka filmu pryč a celkové podání nemastné neslané. U této tématiky bych čekal nějaký zlom v průběhu děje, ale ten nepřišel. Je to jen další počin z řady předělávek a průměrný film. ()

qvark

,And Now for Something Completely Different´....přibližně každých 5 let se nějací ,zelení trpajzlíci´ čím dále více sofistikovanějšího vzezření a z různých koutů vesmírného zapadákova pokusí típnout tu naši zaprděnou kuličku zemi....při vší smůle se vždy se svou hlavní vesmírnou károu usádlí někde v USA (šubyduby amerikááá.... ). Slavná emerická armáda si postupně otestuje všechny druhy rachejtlí než je třeba zvednout tydlifoun a komplet to odpískat ( jistě,pane prezidente...rozumím, pane prezidente....včul sme v řiti, včul sme v řiti...)...klííd!!...vždy tu je nějaký ten vobyč týpek (-ka,-če), který(-á,-é) má tímto dost času na řádnou protiakci (např. se rozbulí na hřbitově ), jejíž neomylným výsledkem je, že návštěvník, který si třeba chtěl dát jen hambáče v mekdonaldu, si raději sebere svých pět švestek a zhnusen takovým kýčem raději povolí ruční brzdu a jede dom..... ()

Izz

Příšerně kožený a hlavně nudný a naprosto nezajímavý film se špatnými hereckými výkony a nulovou výpovědní hodnotou.Že z tohohle nová sci-fi klasika asi nevyleze mi bylo jasné od začátku,ale mně by stačila alespoň lehce nadprůměrná žánrovka.Že mi Derrickson nedokáže nabídnout ani tohle jsem nečekala. ()

Lilien

tento svet sa už fakt dlho rúti do záhuby, zaujímavý námet no dosť nedotiahnuté, trošku prázdne aj koniec je taký uponáhlaný, useknutý...efekty celkom slušné, neuškodilo by trošku viac akcie, aj robot mohol dostať viac priestoru a trochu toho viac poničiť... Jennifer je krásna žena, podáva slušný výkon, i Keanuho kamenný ksicht je znesiteľný.... môžem konštatovať že mňa film neurazil rád som si ho pozrel aj v repríze ale dalo sa na tom zapracovať aby sa celkový dojem vymanil s priemeru do nad priemeru. ()

winstonik odpad!

Zľahka retardovaný mimozemšťan je reprezentantom vyššej civilizácie, ktorá zachraňuje planétu Zem pred jej obyvateľmi. Potom si to rozmyslí a už ich nechce zachrániť. A potom si to znovu rozmyslí a chce. Ale má podmienku - musíme sa zmeniť. Ako? Proste zmeniť. Ale ako? No... zmeniť. To všetko naložené v genderovej zlátanine, rasovom klišé a fuj-fuj-fuj americkej armáde. Vysypať to na púšť, tak Afrika má novú obilnicu. ()

DavidWebb

Keanu Reevesa a Jennifer Connelly mám ako hercov naozaj rád. Ale to samotné nemôže zmeniť moje rozpačité pocity z tohto filmu. Toto čistokrvné sci-fi síce remeselne nič netratí, zato príbehovo to hrozne škrípe a nie je to ani zďaleka také pútavé ako povedzme dnes už riadne starý Starman. Nevadila mi ani tak určitá jednofarebnosť filmu, ako nezaujímavý scenár, ktorý je príliš "riedky". Chcem povedať, že strašne málo vecí objasňuje a celý film je zameraný iba na vizuálne efekty a pôsobil na mňa ako rýchlokvas. Mno a tak to aj celé dopadlo. Celkom slušný začiatok vystriedaný hromadou scénaristických chýb, nezmyselných scén a otravného decka, ktoré vôbec! nevie hrať (myslím, že je to syn Willa Smitha alebo Halle Berry - už neviem, je to jedno). Predstavte si, že sa na planétu Zem dovalí mimozemšťan, ktorého prioritou č.1 je zničiť celé ľudstvo a potom, ako mu nejaká babenka-vedkyňa so skrivenou tvárou a plačom na krajíčku niekoľko krát "srdcerevúco" zopakuje "Dajte nám ešte šancu, my sa zmeníme", tak on sa jednoducho otočí na opätku a povie "Tak fajn, prdím nato, robte si tu čo chcete, ja padám, čau, čau...". ČTK? ()

Basso

Myšlienka, ktorá sa zakladá na záchrane Zeme kvôli netolerantnému zásahu človeka by nemusel byť zlý nápad. Ale ponoriť ho do deja, kde pristane na našej planéte obrovská plazmatická guľa s mimozemšťanmi povolanými nás vyhubiť a nakoniec si to rozmyslieť, tomu na výnimočnosti nepridal. Reeves však tomu dokázal pridať na atraktivite a dohromady z toho vzniklo celkom slušné dielo, ktoré si myslím, že je lepším priemerom. ()

papadoce

Ďalší skvelý film nachádzajúci sa v modrých číslach. Mor na Vaše domy..........alebo nie mor.....Kijánu na Vaše domy ...a to za prznenie čísel. A áno, Džejdn Smit je jeden z najhorších detských (ne)hercov v histórii a už teraz sa teším, že budem môcť jeho (ne)herectvo hejtovať po zbytok svojho života. ()

Mahowny

Skvělý námět, který je navíc čím dál víc aktuální. Ta pitomá myšlenka, že Země je jen naše si zaslouží nejvyšší kritiku. Bohužel na mě zpracování působilo ploše, je to zase ten klasický běhací Holywood, kde je USA střed vesmíru, všude jsou stíhačky a tanky a CIA a americký prezident....Film rezignuje na jakékoliv hlubší emoce a myšlenky. To obrovské dilema, které se v Klaatuovi odehrává by si zasloužilo větší prostor. Takhle je to jen další nevýrazný film, který neurazí ale ani neoslní. Keaunu standartně kvalitní, ale ten malý Smith mě z nějakého důvodu strašně sral. Ten kluk je hrozně nesympatickej. ()

TaNya_

Kdysi jsem toho viděla půlku s českým dabingem a označila jsem to za naprostou ko*otinu. No včera jsem si nějak přečetla herecký obsazení a naznala jsem, žeje načase dát filmu ještě jednu šanci. Ve výsledným dojmu, nebýt toho škatulkování lidí a zbytečnýho moralizování, tak by to pro mě mohl být mnohem příjemnější zážitek. Ještě by mohli vyměnit Connelly a dojem by jenom stoupl. ()

Scraffy

Priemerné sci-fi s dobre hrajúcim Keanu Reevesom. Začiatok filmu bol slušne rozbehnutý, ale neskôr sa z toho stalo priemerne vyzerajúce filmové klišé. Škoda, mohlo to byť veľmi dobré. ()

dkas

Celkem ucházející, nicméně ničím extra zajímavé, co by se zarylo do paměti. Triky jak kdy, být to vyváženější, bylo by lépe. ()

Ex_Machina

„Prečo si myslíte, že je to vaša planéta ? “ Na túto moju otázku svetové elity samozrejme nevedeli odpovedať a snažili sa ma násilím zastaviť. Moje meno je Klaatu. Po príchode na túto planétu mám iba jednu povinnosť. Zachrániť ju, pretože za pár desaťročí sa stane nevhodnou pre život všetkých žijúcich tvorov na nej.  A pretože obývateľných planét ako je táto je vo vesmíre žalostne málo, veci sa už dali do pohybu. Záchranné kapsuly bezpečne na potrebný  čas zachránia vybranú faunu a flóru. Ľudská rasa ako pôvodca ničenia zeme v nich samozrejme nebude. Tvory, ktoré sa nekontrolovateľne množia, vedome ničia svoju planétu, keď majú náznak nedostatku vraždia sa sami navzájom a nehľadia na milióny ďalších tvorov, ktoré tu žili už dávno pred nimi a ktoré majú rovnaké právo na život si nezaslúžia taký dar ako je táto modrá planéta. ()

Shitonit

Užvaněnej emzák nám přišel vysvětlit, že mimici s megakoulema a s maga Golemem přišli zachránit planetu Zemi. Naši planetu ? Ne. Přišli zachránit planetu. Ne Nás..  Hodně to zachraňuje kvoukatelný vobsazení, janak by to byla tuctová sračka. ()

PlysovyMacko

Výborný úvod s pristaním mimozemšťanov, po ktorom sa film zvrtne na konverzačku, kde vedkyňa s otravným synom presviedčajú Klaatua, aby dal ľudstvu ešte jednu šancu sa zmeniť. Film sa môže pochváliť sci fi atmosférou a skvelými efektami. Páčil sa mi veľký robot. Keanuovi emzáka verím. ()

Pauliee

Tak som tešil na tento film lebo mám rád sci-fi a tiež Keanu Reevesa. A nebol som ani veľmi sklamaný. Pôvodný film som nevidel takže nemôžem povedať, že či bol tento remake urobený dobre alebo zle. Začiatok bol vydarený dokým neprišla na zem obrovská guľa a v nej Klaatu. Nepáčilo sa mi to, že dej sa dosť točil okolo Helen (Jennifer Connelly) a jej chlapčeka. Namiesto toho tam mohlo byť viac katatrofálnych scén, lebo tie boli zvládnuté na výbornú, ale veľa ich tam nebolo. Potešil Robert Knepper z prison breaku. Pekná myšlienka sa tomu nedá uprieť. ()

Toustovač

Takové zvláštní sci-fi. Chvíli se žene divoce dopředu, za okamžik zase skoro stojí. Přijde mi to jako kombinace "trikového" a "příběhového" pojetí sci-fi filmů. Někdy to samozřejmě zaskřípe, ale většinou to až záhadně funguje. Plus Keanu se svým patentovaným "Yes", Jennifer Connelly, kterou bych tady vážně nečekal a Willův synátor. Hóódně netradiční, překvapivě dobré. ()

HarveyDent

Hluboká myšlenka to teda JE, ale tvůrci Dne ji nedokázali sformovat do zajímavého filmu. Stominutová nuda s pěknými obrázky (hezčí uvidíte ve Válce světů) a charismatickým (ne)herectvím Keanu Reevese. Radši se podívejte na nějaký dokument o druhé světové válce, bude svižnější a se stejnou myšlenkou jako na konci téhle kaše. 60% ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)