Den, kdy se zastavila Země

• USA The Day the Earth Stood Still (více)

Ve snímku Den, kdy se zastavila Země, který je remakem klasického stejnojmenného sci-fi filmu z roku 1951, se uznávaná vědkyně dr. Helen Bensonová (Jennifer Connellyová) ocitne tváří v tvář mimozemšťanovi jménem Klaatu (Keanu Reeves). Ten přicestuje na Zemi s jediným úkolem – varovat lidstvo před hrozící globální krizí. Když síly, které Helen nedokáže ovládat, začnou s mimozemšťanem zacházet jako s vetřelcem a odmítnou jeho požadavek jednat se světovými mocnostmi, Helen společně se svým odcizeným nevlastním synem Jacobem (Jaden Smith) rychle odhalí smrtící důsledky Klaatuova tvrzení, že je "přítelem Země". Helen teď musí najít způsob, jak přesvědčit někoho, kdo má v rukou rozhodnutí o naší budoucí existenci, že lidstvo stojí za záchranu – možná je ale příliš pozdě. Proces už začal. (HBO Europe)

Sindymindy

Tématicky zajímavý film, kterému to v režii Scotta Derricksona sluší. Vzbuzuje ve mě zájem shlédnout originální verzi z roku 1951. Nové pojetí mimozemšťanské otázky mi sedlo. Děj se vyvíjí napínavě a graduje dle očekávání. Nelze však čekat hloubkové psychologické rozbory postav ani neopakovatelné citové prožitky diváků. Mohu srovnávat s nedávno viděnou Válkou světů, která byla mnohem syrovějším náhledem do osobních příběhů hlavních postav. Tento film se navíc drží klasického kréda - Amerika pupek světa a ztrácí tím hodně na opravdovosti. Co se týče poslání - ekologický motiv chválím a jen si přeji, aby promlouval hlasitěji. ()

mimuzik

Toto sci-fi mě nijak neoslovilo, přitom začátek vypadal nadějně. Keanu Reeves zahrál celkem obstojně, stejně tak Jennifer Connelly. Trikově se to docela povedlo ale to je asi tak vše, co k tomu řeknu. Slabých 40%. ()

DrahciiiRe

Čekal jsem od toho víc, ale nezaujalo to. Už ten námět není úplně nejoriginálnější, přesto zní pořád vyzývavě. Bohužel, tento film mě nechal chladným, byl nezajímavý až nudný. Doporučil bych to snad jen někomu, kdo chce zabít 99 minut času. ()

Sorna

Den, kdy se zastavila země je nepopsatelný film plný emocí a akce. Ano, možná že tento film není dokonalý, ale to právě dotváří tu úžasnou atmosféru! Jedonznačně si zaslouží plný počet hvězdiček - 5. ()

dochvvv

No, co to k tomu říct. Komentář píšu s týdením odstupem a vlastně si ani nemůžu vzpomenout o čem ten film byl a jak na mě zapůsobil. Takže to asi nebude žádná bomba. Akorát si vybavuju nějakýho militantního malýho negra kteréj mě sral už od první scény kdy se objevil.... ()

zjs

Pro děti do deseti let :-). I stará černobílá verze má v sobě více reálnějších sci-fi prvků jako vesmírnou loď s jejím vnitřkem, nemluvě o robotovi, z kterého šla hrůza. To se v tomto remake vůbec nepovedlo. Mechanické kobylky - ubohost - křesťanští marťani? Proč z toho neudělat raději fantasy? - zjeví se duch země a ten pošle na lidstvo masožravé kobylky. No nebylo by to reálnější? :-) Nemluvě o tom, že film postrádá napětí a jakékoliv silné momentky, co by si člověk chtěl pamatovat, a ne co nejrychleji zapomenout. ()

D||X

Filmy většinou sleduji tím způsobem, že si je najdu na csfd, dám na pořadník, poté vyberu filmy z pořadníku a když je nálada, tak si je pustím. V tu dobu vůbec nevím o co se jedná a jaké to mělo hodnocení tudíž se vyhnu předpojatosti. Den kdy se zastavila Země je od začátku až do konce jedna velká katastrofa. Naprostá nula, nic. Když hodnotím filmy velmi nízkým hodnocením vypíšu několik naivit a blbostí co v něm byly. Tenhle film dokázal nemožné... Tady byla každičká scéna buďto naprostá naivita, hloupost, fantasmagorie, prvoplánová emoce, fatální přehnanost, debilita... mohl bych pokračovat dál. Na tomhle snímku prostě není vůbec NIC dobře kromě jediné věci a tou je samotná základní myšlenka. Zároveň je to jediný důvod proč jsem původně film na pořadník přidal. Myšlenka zfilmovaná tím nejhorším možným způsobem. Když už je film slátanina, tak by člověk alespoň rád vyzdvihl snahu herců, dobrou kameru, hezké prostředí. Nemám vůbec nic proti Reavesovi a Connely. Matrix, čistá duše, requiem apod. jsou kulty, ale jejich výkony se svezly s katastrofálními výkony ostatních, nevyčítám jim to, protože taková hrůza to se snad ani nemohlo dát rozumně zahrát. Řekl bych si, dám alespoň čtvrtbodík za kameru a triky, ale ne, ani tohle se nestane. Ještě se mi nestalo abych pokaždé poznal kdy herci hráli před plátnem a pozadí bylo uděláno počítačově. U většiny filmů je to uděláno natolik věrohodně, že člověk nemá vůbec smysl se tím zabývat a nepozná to, ale tady ne, tady ta hrůza byla dotažena do maxima. Shrnutí? Amatérské, velkolepě debilní, katastrofální od začátku do konce. Tohle je ODPAD! Ale dám jednu hvězdu za samotnou myšlenku, která je skvělá a věřím, že se jí někdy někdo ujme znova. ()

Mrtvobog

Priznám sa, že pôvodnú verziu som zatiaľ nevidel, ale toto ma milo prekvapilo - prišlo to s celkom milým a originálnym nápadom (o pôvodnej verzii z r. 1951 som vtedy ešte nevedel). Veľmi podarené a hlavne "iné" sci-fi na aké som aspoň ja zvyknutý z podania Američanov. K. Reeves tu hrá celkom dobre (na rozdiel od filmu Constantine, ktorý keď som videl, tak som naňho dosť zanevrel). ()

surprise

Z filmu se musí radovat především radikální ekologové, protože se zde zachraňuje kde co, jen lidé jsou určeni k likvidaci. A nebýt hezkých svobodných matek s malými dětmi, pak už by bylo lidstvo úplně v háji. A teď vážně. Z filmu se především poučíte, jak důležití jsou herci. Kromě Keana Reevese a Kathy Bates tam dobře hraje už jen digitální mimozemský ukončovatel civilizace. A proboha, odkud vzali tak protivné dítě. Nebýt tak špatného castingu mohl to být super mega film na sobotní večer na Nově. ()

teseth

Tuctová žánrovka, která je sice zpracována velmi dobře ale chybí tomu to něco co by film poslalo do 5* výšin. Celý film keanu zastává názor, že lidstvo patří vyhubit a pak chvilku před koncem změní názor. Trochu mi chybělo co ho k tomu přimělo. Brečící chlapec by nikoho asi moc neobměkčil. Ale dobrá. Ta čtvrtá, kterou jsem přidal navíc je asi důvod, že před tímhle filmem jsem měl tu čest vidět Hunger games a tak mi to trochu napravilo náladu. ()

blare

Bohužel, neviděl jsem původní (první, originální?) verzi. Porovnávat tedy nehodlám. Pokud bych vynechal "smutnou story" o zemřelém otci, ministryni (řeči typu: "...já reprezentuji prezidenta USA...", lol!) a trošku dalších "klišoidních" neduhů, možná bych se nesmál a přesto bych se víc bavil. Reeves jako vždy kůl a Jennifer Connelly můžu vždy. 7/10 ()

mine.slayer

Neviděl jsem původní film, ale tenhle "remake" mě v kině naprosto uchvátil!! Reevesovi herecká poloha svědčí, od začátku až do konce se něco děje, dává to smysl a budí pocit totální katastrofy, moc dobře jsem se bavil nemám co bych vytkl. ()

Alboin

"You lack the will to change." Krásne vyjadrenie mentality našej planéty. Najskôr som bol skeptický vďaka divnému začiatku ale po príchode Keanu Klaatuho to prerástlo v nadšenie. Tento film ukazuje pravú tvár ľudstva. Tupé stádo nasledujúce svojich vodcov, či už politických alebo náboženských, žijúce v neustálej paranoji parazitujúce na planéte Zem. Postavy filmu dokonca poukazujú na mentálne rozdelenie populácie a hierarchiu. Tú jednu hviezdu odoberám za cheesy happy end a kučeravého orangutana, ktorý mi nesmierne liezol na nervy. (Krásna ukážka degenerácie detí spoločnosťou.) P.S.: Moje nadšenie podporil aj John Cleese. ()

PanNafka

První třetina filmu vypadala opravdu slibně a sledoval jsem jedním dechem, postupem času to bylo ovšem stále slabší a slabší a konec už mi přišel poněkud odbytý... Celkový dojem ale není špatný a určitě doporučuju ke shlédnutí, i když je to na druhou stranu kýč from U.S.A. jak poleno:-) ()

pajofon

Ocekavani byla predevsim diky zdejsim komentarum pomerne nizka, nakonec se ale jedna o pomerne slusny sci-fi. Nenadchne, neurazi. Derrickson ma rezijni potencial (coz dokazal pred timto filmem a predevsim po nem). ()

baroko16857

Opět případ filmu, kde si vzal režisér příliš slavnou předlohu, kterou poté nebyl schopen uspokojivě zvládnout. To i starý a nudný E.T. je zábavnější. ()

dodopet

Tento filmek, mě velice zaujal a bedlivě jsem hltal děj až téměř do konce, s očekáváním konce, hodného takovéhoto díla. Po celou dobu děje, jsem byl přesvědčován, že nelze nijakým spůsobem, zvrátit vyhlazení naší civilizace. To do té doby, než pan Reeves, po zjištění, že máme jakýsi cit, řekl.... Tak tedy ne! Jste zachráněni! A dvě hvězdy ze čtyř, kterými jsem chtěl hodnotit byly pryč. ()

xwerm

film spracovaný celkom dobre. Dal by som aj päť hviezd ale jaden smith my v žiadnom filme nesedí. Pre mna strašné nesympatický chlapec. 7/10 ()

SnOuWeX

Je super prvních 30 min. Žel pak napětí opadne a je to vcelku docela nuda. Všechno je jasný a každý ví, jak to dopadne, podle mě jsou nějaké věci nedořešené a zkratkovité. Horší 3*. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)