Reklama

Reklama

Made in Britain

(festivalový název) (TV film)
  • Velká Británie Made in Britain (více)

Obsahy(1)

Made in Britain je sondou do života mladého neonacisty. Hlavní hrdina Trevor, ignoruje jakékoliv nařízení, zákony a systém obecně. Nechodí do školy ani do práce a jediné na co se zmůže je kradení aut. Dostává se do ústavu pro mladistvé, kde by z něho měli udělat slušného člověka. Ale ani vychovatelům se tento záměr nepodaří a Trevor se dál poflakuje a hází cihly do domů pákistánské menšiny. Celý snímek je o boji proti společnosti, pravidlům či řádu... (culas)

(více)

Recenze (49)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Problém Made in Britain je,že pokud nejste buď vyholenej vymaštěnej nácek a nebo případně sociální pracovník,zabívající se problématikou mladistvých delikventů,tak se jednoduše budete stejně jako já u tohoto snímku pekelně nudit.Sice to trvá jen něco málo přes hodinku,ale tolik keců,které se ve výsledku dali shrnout do jedné holé věty,ten film natahují až k prasknutí.Celé mi to vlastně přišlo o ničem,prostě jen přímočarý a syrový pohled na tupouna,co si o sobě myslí,že je velitelem planety,ale přitom je jen velkým hnědým hovnem.A pokud to měl být i nepřikrášlený pohled na systém,společnost,sociální problématiku atd.,tak sorry,ale v tomto podání jsem to fakt nepobral.Co ovšem musím určitě zmínit,je FANTASTICKÝ Tim Roth.Ten chlapík už na počátku své kariéry ukázal,že je PAN HEREC!GENIÁLNÍ výkon a jednoznačně nejlépe zahraný neonacista vůbec!Promiň Edwarde :). ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si jak ti to tenkrát slušelo, a nechám si vytetovat hákáč na čelo! Máme tu další kousek s plešounem v hlavní roli. Tentokrát ne uplně tipickým, kterej by se chtěl pořád jen rvát s "jinejma" lidma. Tenhle týpek asi ani sám neví, kam patří. Proto se snaží vo to nepatřit nikam a na všecky jen házet fakýry. Navíc se ohání tím, že je mladistvej a že ho nemůžou zavřít. Každej jeho psycholog a vychovatel o něm tvrdí, že je to chytrý mládenec, který se jen hledá. Podle mě je to totální kokot, kterej je blbej jak pytel koledy. A svojí debilitu si neuvědomí ani na konci filmu, naopak ji stvrdí dementním výrazem na kameru :o). Tak jako tak tohle sem od filmu nechtěl dostat. Příběh jednoho týpka, ve kterým mu půlku filmu někdo promlouvá do duše a druhou půlku filmu hází šutry do voken :o). Na druhou stranu je nutno pochválit hlavního hrdinu, kterej to zahrál neskutečně uvěřitelně. Furt sem si říkal, že ho od někud známa von to byl seňor z Pulp Fiction, kterej se svoji milou vykrade motorest. ()

Reklama

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Neonacista Tim Roth je šestnáctiletej pásek, kerej se dostane do pasťáku a má poslední šanci, než to s nim půjde s kopce. Dokáže se vrátit na správnou cestu a nebo ho láska ke krádeži auťáků stáhne na dno? Dost zajímavej nízkorozpočtovej snímek, kterej absolutně řídí mladej Tim Roth. A zajímavý je, že v něčem se s nim dá souhlasit. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Skinhead Trevor (s takýmto meno hlavnej postavy som film jednoznačne musel vidieť :-D) je jednou z najlepšie zvládnutých postáv čo sa týka tohto hnutia. Tim Roth zvládol jeho úlohu dokonale a vyplnil tak aj množstvo slabších momentov v dejovej línii príbehu. Trevor je akýmsi zrkadlom frustrácie vtedajšej mladej generácie vo Veľkej Británii. Krajina v danom období (a nielen Veľká Británia ale aj všetky Západné krajiny) čelila obrovskej vlne nezamestnanosti a kríze spôsobenej "vojnou" medzi krajinami OECD a Spojenými štátmi keď narastala cena benzínu ktorá priniesla najväčšiu krízu od ukončenia druhej svetovej vojny. K tomu treba prirátať neschopnosť britského trhu vyrovnať sa vtedy naplno sa rozbiehajúcemu ázijskému tigrovi Japonsku, vlne kvetinovej generácie (vojna vo Vietname) a rastúcemu počtu prisťahovalcov, ktorí boli ochotní pracovať za podstatne nižšiu mzdu ako domáci. Vo filme je ešte dobre vidieť nejednotnosť hnutia skinheads (Trevora síce jeden z vychovávateľov označuje ako Boneheada - teda priaznivca neonacizmu - ale samotný Trevor spolu s čiernym mladistvým delikventom Errolom - zaútočia na domy pakistáncov) a iba frustráciu jednej generácie nezamestnaných ľudí, ktorí svoj hnev pochopiteľne namierili voči prisťahovalcom a samotnej politike vládnej strany. Pravdu však bolo treba hľadať niekde úplne inde, to by však aj samotný Trevor vo filme musel mať podstatne vyššiu inteligenciu akou si myslel že disponuje. Alan Clarke tak vytvoril prototyp 16-ročného Trevora ktorý bol však vo Veľkej Británii zastúpený v každej vekovej kategórii, v každom meste a v každej komunite bez ohľadu na rasu, vierovyznanie či vzdelanie. Spolu so sériou This is England tak vytvoril skvelé okno do stavu britského kráľovstva 80tych rokov pod vládou železnej lady. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU'RE OUT OF THIS ROOM, OUT OF THIS PLACE. YOU'RE BACK INTO THE WORLD. IT'S YOUR FUCKING WORLD, MATE, NOT MINE. YOU CAN STICK IT UP YOUR ARSE, I DON'T WANT IT! Hned v prvním záběru na vás film vyskočí jako tygr z džungle, 16tiletý skin Trevor s hákovým křížem na čele a v pozadí řežou kytary kapely the Exploited. Film byl zajímavý svou násilností a naprostým nezájmem o cokoliv ze strany Trevora. Bohužel, tenhle kluk byl naprosto vylízanej a tak s ním člověk nedokázal udržet pochopení jeho rebelie po celou dobu filmu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Tim Roth sa snažil dostať do role aj tým, že chodil na stretnutia Národnej fronty (National Front) aj napriek svojmu vnútornému odporu voči tejto ideológii. (Durexon)
  • Pesnička, ktorá hrá počas úvodných titulkov je „UK 82“ od škótskej punkovej kapely „The Exploited“ a nachádza sa na albume „Troops of Tomorrow“. (Jello Biafra)
  • Povráva sa, že Tim Roth dostal hlavnú rolu náhodou - v divadle, kde sa konal konkurz, si chcel iba požičať pumpu na bicykel. (Durexon)

Reklama

Reklama