Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

blackrain

To byla paráda. Pěkná adrenalinová jízda. Grafici se museli opravdu vyřádit. Předvedli neuvěřitelné věci a dosáhli mistrovství ve svém oboru. Jediné, co bych mohla filmu vytknout je, že lidé působí jako z vosku a až příliš dokonale. Nemají žádné vrásky, ani šrámy a jizvy. Ale to bych chtěla asi moc. ()

Dexter1

Všetci sa tu rozplývajú nad animáciu, dobre aspoň sa ja nemusím. Potom je tu príbeh, v ktorom som prvých 30-40 minút úplne tápal. Potom som sa aspoň čiastočne do toho dostal. Celkom slušný príbeh á la Japonsko(keď si tu všetci začnete búchať čelo, tak nie, hru som v živote nehral) a potom prišla taká hodina rýchlej a efektami nabitej akcie(ak si to všetci počítate, že tá minutáž dáko nevychádza, tak ja som videl 2 hodinovú verziu). Ja to hodnotím ako film a nie ako dáke zakončenie úspešnej hry. V tom prípade mi to vychádza teda na 4*. Ak by som hral hru, tak by som dal možnože aj tých 5*. ()

sniper18

Je to celkom dobrý animovaný akčný fantasy film natočený podľa slávnej počítačovej hry. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa dva roky po katastrofe, ktorá zmenila svet, bývalý špičkový bojovník už chce žiť pokojnejším životom, no spolu so svojimi priateľmi musí čeliť nielen trojici mocných bojovníkov hľadajúcich silnú mimozemskú energiu, z ktorej sa robili genetické experimenty, ale aj ďalším silám, ktorá môžu zničiť svet. Spracovanie nie je zlé, ale ani mi až tak dobre nesadlo. V prvom rade je treba zdôrazniť, že tento film je viditeľne určený výhradne znalcom herného univerza, medzi ktorých ale nepatrím. Tie prvé minúty ma naplno pohltili, pôsobia úžasne, ale keď už začne hlavný dej, bez problémov sa na to pozerá a nájde sa tu niekoľko silných scén, ale celkovo si ma to nedokázalo získať, keďže sa tu v priebehu prakticky nič nevysvetľuje a tak som si nebol istý všetkými motiváciami a vzťahmi medzi postavami a navyše mi tu chýbajú aj nejaké výraznejšie oporné body príbehu, aj keď je mi jasné, že to už bolo spomenuté v hrách a toto už na ne len nadväzuje. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Záporom je, že mi neprišla v priebehu ideálne rozdelená, niekedy je dlhší čas bez akcie, kedy pritom cítiť, že by sa aj nejaká hodila a niektoré akčné sekvencie sú zase zbytočne moc dlhé, takže by som skutočne ocenil ich skrátiť a radšej ich vložiť do tých neakčných častí. Ale inak je po vizuálnej stránke prakticky dokonalá a niektoré akčné scény až dychberúce. Chválim hlavne najväčšiu akciu v meste v strede filmu, kde je skutočne radosť sledovať na spoluprácu kladných postáv alebo aj perfektný súboj v kostole, tieto sa nadmieru vydarili. Ale zase tie finálne súboje mi už prišli skôr slabšie. Čo sa týka postáv, ako je to už v podobných filmoch zvykom, opäť si ma najviac získali ženské postavy, ale dobré sú aj mužské na kladnej strane, jedine záporáci mi neprišli práve najideálnejší. Animácia je perfektná, tento štýl mám veľmi rád a toto je skutočne lahodný vizuálny zážitok, či už prostredie, postavy, rôzne spomaľovačky, úplne všetko. A chválim aj hudbu, tá sa mi miestami veľmi páčila. Je mi jasné, že moje hodnotenie nemá v tomto prípade so skutočnými kvalitami filmu nič spoločné, na to by som musel byť znalcom herného univerza, ale aj tak som si to nemohol nechať ujsť, keďže japonské animované filmy mám rád. Takže aj keď tento film hodnotím len na lepší priemer, vážim si ho omnoho viac a rozhodne by si ho nemal nechať ujsť každý, kto sa v hrách vyzná, pre nich to musí byť nesmierny zážitok. 65% ()

Shit

Hru sem nehrál a jediný FF co sem viděl byla esence života a to si už pro změnu nepamatuju, takže začátek byl pro mě fakt složitej a to i přes to, že se film snaží většinu věcí vysvětlit a nějak uvést postavy, nicméně mě to moc nepomohlo a byl jsem mírně zmatenej ze všech těch postav, kterých mimochodem přibývá stejnou rychlostí jako přibývaj minuty filmu a z celýho děje taky, krom toho první polovina je mírně uspávající a hudba se taky moc neukázala v dobrým světle. Jenže druhá půlka je už úplně o něčem jiným, plno skvělých soubojů, hudba jednim slovem vynikající a děj se taky trochu rozjasnil, mimoto všemu tomuhle vévodí fakt dokonalá animace. Druhá půlka je prostě naprosto dechberoucí, škoda že první je celkem nudná a že hlavní hrdina je takovej chlapeček ()

Cervenak

Pre milovníkov bombastickej sci-fi estetiky (ku ktorým sa radím) a dravej anime akcie (tam už je to u mňa diskutabilnejšie) absolútne úchvatný zážitok. Nie som hráč, takže som sa asi polhodinu urputne snažil zorientovať v deji a zachytiť aspoň náznaky košatého, epického backgroundu FF - a potom som sa na to jednoducho vykašľal a naplno si užíval pohľad na ultranadupaného borca, ktorý na svojej bombovej futuristickej motorke, z ktorej sa frajersky vysúvajú držiaky na parádne obrovské (fakt OBROVSKÉ!) meče, jazdí úžasnými scenériami postkatastrofického sveta a v dych vyrážajúcich, výborne "zrežírovaných", brilantne "nasnímaných" a špičkovo animovaných akčných sekvenciách sa mláti s inými nadupanými borcami s veľkými mečmi (a veľkými búchačkami) a orginálne dizajnovanými monštrami. Pre priaznivcov anime a počítačových hráčov povinnosť. Súboj s lietajúcim netvorom v kulisách zničeného mesta je väčší náhul ako záver Transformers. ()

• Kvůli problémům společnosti a následného nedostatku času nebyla vytvořena klasická kreslená předloha, ale pouze slovní předloha. Aby zrychlili práci, tak dokonce vynechali u některých scén snimání pohybů postav a zbytek byl vytvořen pouze ručně na počítači. (Ignus.cz)
  • Každá zbraň ve filmu má své jméno. Kadaj používa dvojitou katanu Souba, Yazoo pistoli Velvet Nightmare, Loz má na zápěstí zbraň jménem Dual Hound. Sephirothova katana se nazývá Masamune, Vincentův tříhlavňový revolver Cerberus podle řecké legendy o tříhlavém psovi a Cloudův meč First Tsurugi. Jeho původní slavný Buster Sword, který kdysi dostal od Zacka, je ve filmu vidět zabodnutý do země jako památník na místě, kde byl Zack zavražděn. (Raztubyl)
  • V roce 2006 se prodalo rekordních 2,4 milionů kopií po celém světě. (Ignus.cz)