Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Priest

Velice působivý snímek pojednávající o divadelním kouzelníkovi, který má krásný příběh a dobré zpracování. Musím uznat, že jsem čekal trochu méně, ale překvapení je velmi pozitivní. :) ()

intheend

Vynikající film s dobrym herecekym obsazením a s pro mě velice nečekanym koncem. Skvělá atmosféra, triky, hudba, potěší přítomnost čech. Jediná chybička, kterou sem odhalil byla na konci na hradě, když přijel v noci, chviličku si popovídali a bylo ráno. 95% ()

Ret

Je to sice horší než Dokonalý trik, ale i tak se jedná o velmi naprůměrný mysteriozní thriller. To co na tomto filmu nejvíce oceňuji je výborná atmosféra kterou má na svědomí výborný Edward Norton. 75% ()

complex

klúčová revolúcia..? ukázať čo je správne..? to sa nám snaží film povedať... asi to tak bude, aj keď... výborne zvládnutý film, od herckých výkonov po réžiu a scenár... zaujímavý počas všetkých minút a rozuzlenie na koniec... od tohto filmu sa síce uprelo už pár ďaľších, ale malo o čo aspoň, vrelo odporúčam na skrátenie zimných chvíľ... ()

Mr.Hackels

Celkem spokojenost. Pointa sice úplně nepasuje, ale dejme tomu. Asi to nejsou úplně čisté čtyři hvězdy, ale dost se jim to blíží. Holt filmů z prostředí kouzelníků (nebo chcete-li iuzionistů) je jako šafránu a já se bavil. ()

Zizou_

Těžko hledám co na tom filmu bylo dobré... Počátečních 20 min nebylo úplně k zahození. Výkon E. Nortona taky dost špatný. Porovnávat tohle s Dokonalým trikem asi nemá moc cenu, tohle byla s prominutím sra*ka a The Prestige masterpiece. Jednu hvězdičku dávám za to jak ten týpek v klobouku na konci běhal a smál se jak retard, to mě pobavilo. :) Jinak by mě zajímalo jak takováhle kravina může mít 76 %. ()

mentos.

Asi byla velká chyba očekávat něco podobného jako Dokonalý trik. Bohužel jsem od toho fakt očekával víc. Přitom je to jen pár celkem zajímavých triků obalených v milostném kabátu. ()

mcclane412

Slyšel jsem příběhy o americkém iluzionistovi, kterému na pódiu pobíhaly slepice bez hlavy a když si to někdo náhodou vyfotil, tak na fotce byl místo slepic duch... mnozí lidé tvrdili, že je to Marilyn Monroe a prý měla na sobě jen spodní prádlo ze šlehačky... Ok když se nad tím zamyslím možná ten příběh není z úplně důvěryhodného zdroje, ale asi tak nějak jsem se cítil, když jsem se díval na iluzionistické vystoupení Nortona. Nepřemýšlel jsem jak to dělá, jestli je to trik, nebo jestli má nadpřirozený schopnosti, přemýšlel jsem jedině nad tím, že je to hovadina. A to je špatně, měl jsem být fascinován stejně jako obecenstvo a ptát se kde má ty zrcadla a drátky, nebo naopak kde vzal schopnost telekineze a holografie a říkat si jestli je získal tím, že začal lízat kliky u dveří, ale nic z toho se nedělo, bylo mi to prostě fakt jedno. A o pointě řeknu jedinou věc, je jakákoliv jen ne šokující. A je taky debilní (ok to byly dvě věci). Naprosto nevyužitý potenciál a obyčejné podání. PS: detaily (i když jenom zběžné) pomerančovníku neměli ukazovat, tím se poslední kapka tajemna odsála rychleji než chlast na schůzce anonymních alkoholiků v baru. ()

bergeron

Eisenhower a jeho kusky vo Vas vzdy vyvolaju chvilku v ktorej chcete aj vy kuzlit. Herci su sice trosku nepresvedcivi, a americky prizvuk Edwarda vas moze a nemusi odradzat, v podstate ste stale na tom istom, Hadate ako to urobil, bastite po rozuzleni a happy ende, a aj po viacerych zhliadnuti, stale neviete, podvedome zabudnete ako kuzla vznikli, ake este budu, a to je caro tohto filmu, sam film je kuzelny svojo zabudnutelnostou. ()

Jurcekk

Ako povedal Cervenak Giamatti je lepší ako Norton. A tá postava ŽIVÁ! A Biel je krajšia ako Johansson. A porovnávať to s Prestige je na smiech, lebo toto je oddychovka na nedelné popoludnie a tamto je pecka. (Keď si spomeniem na ten Teslov Xerox... KUA!) ()

SKl247

V porovnaní s Prestige je to priemerná romantika. Každopádne Edward Norton a Paul Giamatti je dvojica, kvôli ktorej som to pozeral a sklamaný som nebol. ()

ledoborkyne

Možná si film nezasluhuje plný počet hvězdiček, ale pro mě ano....protože na konci filmu jsem byla tak překvapená, jak už dlouho ne, protože iluzionista vytvořil dokonalou iluzi i u mě:) ()

ABC1

Podraz po rakousko-uhersko-česku...Protože jsem od filmu nic nečekala, byla jsem mile překvapena. Výborná atmosféra, dobří herci, krásná hudba a české reálie..Samozřejmě výkon E. N, v Prvotním strachu byl naprosto výjimečný, nedá se to srovnat s tímto filmem, ale nemyslím, že by podal slabý výkon.. ()

vabambule

Ačkoli by to mohlo být trochu lépe a detailněji zpracované, přesto mě to bere za srdce a ten film mě baví. Kamera zajímavá, nápad není vůbec k zahození. Filmy o tricích a kouzlech, u kterých musíte trochu přemýšlet, mě baví. 85% ()

PF 2014

PF 2014