Příběh Patnáct milionů meritů se odehrává v sarkastické verzi naší budoucí reality. Společnost existuje jako parazit, buňky představují pokoje, přičemž zdi jsou tvořeny obřími televizními obrazovkami. Masy se poté vrhnou na bezcílné a nesmyslné šlapání na rotopedu a sledujeme mizerné programy v televizi. Čím víc šlapete, tím víc výhod dostanete. V této bezútěšné existenci dochází Blinkovi postupně trpělivost se vším v jeho životě. Nicméně setkání s nováčkem Abi mu dodá nový smysl života. Objeví se totiž příležitost uniknout každodenní dřině skrze jediný zbývající cíl v životě ... aktivní účasti v reality show. (HBO Europe)

patmull

Tenhle díl má jedinou chybu v tom, že to je zatím ten nejlepší díl z Black Mirror, který jsem viděl (můj zatím poslední zhlédnutý je S03E02). Výborná utopie, která se může rovnat knižnímu umení. Tenhle díl by si zasloužil ještě lepší hodnocení. Mrazivé je to, že jsem až moc dobře dokázal vcítit do hlavních postav a dokázal jsem cítit svět ve kterém žijí, protože je tenhle sterilní a obrazovkami plný svět bez přírody až nebezpečně blízko nás. SPOILER! Stojí za zmínku taky skvělý otevřený konec. Byla to okno nebo jen větší obrazovka? ()

RavenSpector

Vcelku zajímavá reflexe na dnešní sociálně-orientovanou mládež. Provedení se mě nelíbilo ani minutu a hlavní protagonista byl dokonale mimo. Respektive jeho projev byl až na jeden silný moment naprosto mizerný. ()

collector

Je pre mňa pomerne desivé predstaviť si, žeby sa niečo takéto mohlo stať skutočnosťou. Možno je práve pre nepravdepodobnosť toho, že by sa niečo podobné mohlo stať táto časť trochu pritiahnutá za vlasy no mňa zaujala rozhodne viac ako tá prvá. Taktiež si myslím, že by sa aj z tejto časti dalo na konci vyťažiť o niečo viac ale dá sa uspokojiť aj s niečim takýmto. ()

martinh8

Perfektně zpracovaný příběh, který zobrazuje krásu i nebezpečí nové technologie. Nejhorší na tom je, že příběh, je velmi aktuální. V každé době tu budou „Páni“ a ti druzí. Dostat se mezi ty nahoře není jednoduché… ()

arianasko

Přemýšlela jsem nad tím... A nedalo mi to, musím napsat komentář. Byla jsem z tohoto dílu ''přešlá''. Sakra ono se to odehrává jakože v budocnosti ale ve finále mi to strašně připomnělo náš momentální svět. Všichni se ženou za ''něčím'' což v BM byly merity. Makáme, dřeme, snažíme se mít co nejvíce abysme si mohli koupit co nejlepší a nejkvalitnější věci, tak jedeme každý den, dokola a dokola.....A čím dál tím méně lidí umí využít ty peníze na něco užitečného nebo radostného. Koupíme si něco, co ani nepotřebujeme nebo nechceme, jen proto aby nás okolí vidělo lépe, abysme mohli zamachrovat... V dnešní době influencerů, kdy děti vidí všechno on-line a na internetu a přijde jim úplně normální, jet na dovolenou kolem světa. A tak rodiče makají na pásu, berou přesčasy aby to dítěti dopřáli. Vyšťavení nakonec na dovolenou jedou, dítě je za největšího frajera a subscribeři jenom lítaj… A rodiče jsou vlastně nakonec šťastní, protože Marie a Bedřich od vedle jeli jenom do Chorvatska... meh… Jsme lepší... A tak dřeme dalších X měsíců abychom si mohli dopřát další věc, která nám nakonec nic nedá... a dokolečka dokolaaaaa….. ()

mcamino

Přesně zachycemé lidské priority dnešní doby, pro virtuální slávu a views jsou lidé schopni dělat cokoliv. Bodíky přibývají stejně jako obdiv veřejnosti k jejich majiteli. Geniální díl. ()

Gelaos

Fifteen Million Merits dělá to samé, co Orwell v knize 1984, akorát místo totalitního státu epizoda zkoumá bezvýchodnost, hodnotovou prázdnotu a antiindividualismus masového zábavního průmyslu. Díl ukazuje kontrast "šedivé" reality a překypujícího virtuálního světa, jedince a společnosti, kreativity a stádní poslušnosti. Velice trefná je kritika talentových soutěží, v nichž často vítězí sexualizace a extravagantnost nad skutečným talentem. ()

inquiaust

Něco takového se bohužel blíží...moderní dobrovolné vězení, kdy věznitelem je pýcha a vzrušení a všechno je umělé, připomíná vám to něco? Ano správně. Náš svět je prohnilý, ale má stále naději, narozdíl od tohoto. Vážně jsem se nad nějakým seriálem tolik nezamyslel, a to je teprve druhý díl! ()

Mountain

První díl měl slušný náběh, druhý mě lehce zklamal. Hlubší myšlenku to sice má, ale svůj účel to u mě nesplnilo. "Národní hymnu" jsem nemohla vypustit z hlavy a neustála nad ní přemýšlela, zatímco "Patnáct milionů meritů" ve mně nenechalo žádné dojmy. ()

daetoxx

Dost dobré. Dokážu si nějaký takový svět v případě nukleární pohromy představit. Chyběli mi tam ale odpovědi na základní otázky, třeba co se fyzického kontaktu týče. Kéž by bylo víc miliónů, mohlo to být delší a propracovanější. ()