Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

Ltblue

Ked som to pozeral neveril som tomu,čo som práve viel.Ale až ked som to dopozeral všetko som si uvedomil,a začal sa báť.To neznamená,že počas filmu som sa nebál tá japončina mi až tak nevadila išlo len o celkový dojem filmu.U mňa ma plných 5*!. ()

Sticks

Tento film nemá príliš veľa hororových scén, ale rozhodne mu nechýbajú. Celý film je natočený svižným tempom a sú rozbehnuté viaceré dejové línie. Vlastne mu nemám, čo vytknúť; kamera, hudba, uveriteľné postavy a réžia sú skvelé. Dokumentárny štýl je asi najlepšie urobený, aký som kedy u hororového filmu videl. Črepiny príbehu nás nútia premýšľať, ako asi nám scéna zapadne do celkového deja. Nie všetky sú však na konci vysvetlené(vďaka uveriteľnosti dokumentárneho štýlu). Sťažovať si bude asi len otrlejší fanúšik hororov, ktorému zdĺhavý príbeh neprinesie potrebné množstvo adrenalínu. 9/10 Zaujímavé komentáre: oli.G, Jossie, FateKEEPER ()

huhulalka

Na tenhle film by se neměl dívat žádny amerikomilující fanda předělávek, kdo má rád Japka přijde si na své, ostatním to příjde trapné, divné, málo krvavé a další výblitky. ()

CrazymanM

Velmi dobrý snímek,i když se člověk musí trošku prokousávat tím začátkem,zvyknout si na tu amatérskou kameru,sledovat pořádně děj a dávat si vše dohromady.Nakonec jsem byl potěšen,příjemně poděšen a hlavně spokojen s tímto hororem!!! ()

elanista1

Horor to je dost strasidelny, skusal som to pozerat vecer sam zavrety v izbe po tme, ale na poslednu polhodinu som musel zapnut svetla, nie som este zvyknuty takto pozerat horory. A to je z pozitiv asi vsetko.. Ta neuveritelna omacka okolo toho, zivanie vyvolavajuce rozhovory a ta prehnana japonska vaznost. A zaver samozrejme nedovysvetleny, naco.. Jednotlive hororove sekvencie boli velmi dobre, vratane zaveru, ale vsetko ostatne spolu s hercami ktori ma vyslovene znervoznovali, je neznesitelna nuda. ()

Nikolas__

Noroi je skvělý film, na horor docela dlouhý (na found footage extrémně dlouhý), a je přecpán zajímavými a výbornými scénami, stejně jako těmi nudnými. Každopádně stejně je Noroi fakt fajn horor. ()

Valenta28

Sakra sakra sakra... nevim, zda me kdy nejaky film zklamal vice, nez tenhle. Tolik ocekavani a pak zklamani tu jeste nebylo. Bez spoileru a dostatecne: film zacina skutecne dobre, postupne se dej zacina vice prohlubovat, rozjizdet, otazky a nejasnosti se zacinaji skvele propojovat. Jakmile se dojde k bodu, kdy uz se clovek absolutne nemuze dockat rozuzleni, prijde ten nejblbejsi konec, ktery muze existovat. Nerikam, ze neni desivy, ale je strasne, strasne slaby a hloupy. Jako byste hledali slozitou zavadu v elektrickem spotrebici a pak si uvedomili, ze nemate zapojenou sitovou vidlici. 3 hvezdicky: zacatek, naslap, vrcholeni. Zbyle dve film ode mne v zadnem pripade nedostane, ponevadz rozuzleni a konec je sarada. ()

HanzoBureshi

Já vždy rád sledoval nějaké strašidelné dokumenty, protože mi to vždy dávalo takový pocit, že se může jednat o realitu. Noroi: The Curse díky svému vzhledu působí jako nějaký amatérský hororový dokument, který někomu může připadat levný, ale je zatraceně skvělý a místy i dost strašidelný. Viděl jsem více takových snímků a musím říct, že se jedná o docela dobré a zpracované vyšetřování, ve kterém se divák nikdy nemůže ztratit. Film působí ze začátku bláznivě a člověk netuší, co bude následovat, a to je dobře. Poté tu je vyšetřování jednoho rituálu, kde budeme hledat více v minulosti, to je ta část, která mě vždy zabaví. Dá se říct, že film má i dvě finální scénky. Ta první v lese byla opravdu creepy a ta úplně konečná scéna byla neskutečně totální STROP! Pro někoho to může být velká a dlouhá nuda, ale já přímo tenhle typ filmu žeru. Určitě jsem tento amatérský dokument neviděl naposledy. Mé hodnocení: 8/10 ()

Dawe.86

konec je sice děsivý,ale co se týče zbytku filmu tak až na pár scén z kterých máte husí kuži je za necelý dvě hodiny pramalo a ještě k tomu zustalo spoustu veci nevysvetlitelnych,film zachranuje dobry výkon všech herců,kromě skvělého kameramana a samozřejmě konec filmu u kterýho se važně budete bát ()

Hagu

Musím říct, že jak se hororů téměř nebojím, tak tenhle dotal i mne. To že je to točeno dokumentárním stylem tomu dává hodně dojem jako by se to opravdu stalo, takže se zatajeným dechem sledujete celý horor. Sice koncem je člověk tak nějak zmaten, ale to je to kvalitní tajemno, které má mít správný horor. ()

punco

Toto malo niekoho vystrašiť alebo vydesiť ??? Absolútna nuda je hádam slabé slovo na túto blbinu, zle spracovanú, postavy boli skor smiešne ako uveriteľné a pocit strachu na bode mrazu. Nudil som sa tak, že som to musel dopozerať na 3 krát a ajtak som oľutoval. Po druhej skúsenosti so Shiraishiho "hororom" už od neho nechcem vidieť ani záber. 20 % ()

O_Peki

Blair Witch byla a vždy bude jediná. Další polodokumentární následníci působí sice mile ale trochu trapně. A asijskou náturu asi nikdy nepochopím. ()

marekspanel

Ze začátku jsem si říkal, že už teda chápu to nižší hodnocení..a nakonec jsem si řekl, že absolutně nechápu tak vysoké hodnocení!! U toho se snad někdo bál, já se kolikrát musel hodně smát. Záchvaty, exoplazmatičtí červi, alobal, jedna šedá postava a pár modrých duchařských smajlíků..no komedie roku fakt :D a zároveň dost těžká nuda a vykrádačka už tak průměrných P.A. Pozor na holuby na balkóně :D ty voe!! sračka na třetí. ()

Emperor1

Četl jsem tu některé příspěvky, jež Noroi porovnávaly s Blair Witch. Nesouhlasím. Co mělo BW a Noroi ne? Celkem srozumitelnou mytologii, atmosférické prostředí lesa, uvěřitelnější chování postav, prostor pro fantazii, přehledný děj. Toto vše se japonskému snímku nedostává. Nebyl tolik špatný sám o sobě, ale v rámci žánru pokulhává nejen za BW, ale i za jeho následovníky. Jako fanouška FF mě to neuspokojilo. ()

Cudlicek

Horory mam ráda a sleduji je často, takže mě už málokterý dokáže přesvědčivě vyděsit, ale tomuhle se to povedlo. Dokumentární styl, v jakém je film natočen, mu na děsivosti ještě více přidává. Zpočátku se sice může zdát trošku zmatený, spíše sled nesouvisejících událostí, časem však všechno zapadne na své místo. Jak již tady bylo řečeno: něco na způsob Blair Witch, ale mnohem lépe provedené a hlavně děsivější.... ()

naytsirk

Příště si opravdu ty komentáře budu číst až po zhlédnutí filmu. To se člověk totiž nejdřív dočte, že to je jeden z nejděsivějších hororů a s tím do toho jde.... ale kde nic, tu nic.... ()

Brumbambule

Tak to byl zase úlet! Dlouhý, nudný, nezajímavý. Dávám dvě hvězdy za toho týpka v alobalu, protože u toho se museli filmaři vyblbnout. Jinak děs ()