Doktor House musí léčit malého chlapce, jehož symptomy jsou nejasné. Chlapec trpí vidinami a různými nočními můrami týkajícími se mimozemšťanů. Ani rodiče mu nějak nevěřili a nepřikládali tomuto stavu žádnou vážnost až do chvíle, kdy ho našli krvácejícího z trávícího ústrojí brzy ráno na zahradě. (TV Nova)

• House (Hugh Laurie) hovorí: „Budeme potrebovať väčší čln.“ Je to odkaz na podobnú hlášku z filmu Čeľuste (1975). (Pat.Ko)
  • Pôvodný názov epizódy Cane and Able odkazuje na biblický príbeh Kaina a Ábela (Genesis 4: 1 až 4:16). Sú to dvaja bratia, z ktorých každý ponúka Bohu obetu. Ábelova obeta je uprednostňovaná, pretože dal to najlepšie z toho, čo mal, a Kain len to, čo mu zostalo. Následne Kain zavraždí Ábela, pravdepodobne zo žiarlivosti. Kain je potom Bohom prekliaty, aby blúdil po zemi. Kain prosí o Božiu pomoc, pretože sa bojí pomsty svojich blížnych. Boh potom na neho kladie Kainovu známku, aby nebol zabitý, pretože „ktokoľvek zabije Kaina, bude na ňom pomsta sedemnásobná“. (Pat.Ko)