Dr. House - Série 8

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2012), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David Shore

Kamera:

Gale Tattersall

Deborah Lacey, Ivo Nandi, Melanie Lynskey, Alexis Raben, Hugh Laurie, Odette Annable, Thom Barry, Sebastian Sozzi, Jaleel White, Michael Massee, Michael Paré (více)

Geniální, ale čím dál protivnější doktor House při určování diagnóz odvádí práci, za kterou by se nemusel stydět žádný detektiv, a v nemocnici dál dělá úplné zázraky. (Netflix)

Dr. House - Kdo je bez viny (2012) (epizoda) (S08E11)

• House (Hugh Laurie) hovorí: "Ak má Parková (Charlyne Yi) pravdu, vrhne sa na nás celé kukučie hniezdo." Odkazuje na „Prelet nad kukučím hniezdom“, román z roku 1962 (sfilmovaný v roku 1975), v ktorom vystupuje zločinec, ktorý predstiera šialenstvo, aby sa vyhol tvrdej práci vo väzení. (Pat.Ko)

Dr. House - Kdo je bez viny (2012) (epizoda) (S08E11)

• Hoci stvárnenie Hugha Laurieho (House) amerického doktora bolo autentické, tí diváci, ktorí nepoznajú jeho pôvod, boli prekvapení, keď zistili, že je v skutočnosti Angličan. Herca Davida Andersa (ktorý v tejto epizóde stvárňuje pacienta) však možno považovať za Laurieho „americký ekvivalent“, pretože je často obsadzovaný do úloh Angličanov, vďaka čomu mnohí veria, že herec je Brit. (Pat.Ko)