Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Diskuze

CliffLee (hodnocení, recenze)

no já jen žasnu že se někdo vydrží dívat na 3.sezóny seriálu a dát 1*, to já bych to vzdal s tímto hodnocením po pár dílech a k tomu je to spíš asi závist či nějaký druh odporu, protože na tomhle seriálu jsou(když pominu ty hádky o medicíně) hl. skvělé hercké výkony a scénáře a Hugh Laurie... nadruhou stranu chápu že je demokracie a taky že prostě každý má jiný vkus, takže pokud bangeemu House opravdu vadí a nevidí na něm zhola nic tak ho neosuzujme a nechme to plavat... (určitě by se našel seriál kde by to bylo zas naopak.) jinak ta 5. sez. vypadá zatím celkem slušně...

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

bangee: No vidíš to, zase. Ta medicínská stránka je nepodstatná, de tam o House jako subjekt a aby jste s ním mohli pracovat, tak ho musíte zasadit do nějakého prostředí... Ať už do detektivního, lékařského atd... "Sherlock Holmes se stetoskopem".:)
A to "pozlátko" v podobě "nereálných" lékařských případů, postupů atd... tam prostě musí být, je to seriál pro masy, de v první řadě o výdělek a spousta lidí na to kouká jenom kvůli tomu. Stejně tak jako CSI Las Vegas atd... Kdo by se na to díval, kdyby se tam léčila chřipka?
A ano, pokud jsi vzdělaný v medicíně, tak tě to může tahat za oči a odvádět pozornost od toho hlavního... Většina lidí se ale v medicíně nepohybuje a proto si může plně vychutnávat to podstatné.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

bangee: ty si pisal o pripadoch a ako ti vadi ze sa schema opakuje, a ja som na to reagoval ze ten serial nikto nepozera kvoli tym pripadom ktore tebe tak vadia. Za dalsie je sialenost pozerat 40-50 dielov, a dat potom serialu 1*, kedze nieco na nom je co udrzalo tvoju pozornost.
Dolin1: No daj mi tie mnohe dovody preco je House blabol.

bangee (hodnocení, recenze)

No já si po prvních třech sériích říkal, uplnej opak, než "Jo ten House má skvělý hlášky" či "Sou tam zajímavý případy". Jak jsem řekl, hodnotím subjektivně, a dobrej seríál pro mě zamená, že se nebudu po pár dílech nudit. A když se nudím už po 50 dílu, tak je jasný, že dál se koukat nebudu a to mohu brát v potaz jakkýkoliv hodnocení od kohokoliv. Nicméně Vám nechci brát Vaše názory o vyjíměčnosti, nebo o tom, že tenhle kousek je "hrozně náročnej na sledování, přemýšlení", já si prostě myslim - ocituji dolin1 -, že jde "přeceňovanou bublinu, která sice může fascinovat a líbit se lidem, kteří nemají o medicíně páru, v medicíně vzdělaným lidem ale tenhle výplod asi moc k srdci nepřiroste (výjimky existují vždycky a všude)."

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

bangee: V tom je právě problém seriálů oproti filmům, co se týče hodnocení. Film shlédneš celý lehce, ale se seriálem už to je problém a kor, když tě nebaví. Proto ti nezbývá, než ho ohodnotit špatně, nebo ho sledovat dál a doufat, že na něj třeba změníš názor... což neudělá asi nikdo, včetně mě. Lenssen a spol jsem poslal do odpadu po prár dílech a to proto, protože mě hodnocení ostatních utvrzovalo v tom, že mám pravdu.
 Kdežto house má výborné hodnocení a kolikrát tu bylo rozebráno to, v čem je House vyjímečný a to ty, když jsi viděl jenom 3 série a k tomu jsi neviděl všechny epizody nemáš šanci pochopit. Kdyby někdo podrobně rozebral v čem je Lenssen a spol vyjímečný a v čem je jeho síla, tak bych se to možná pokusil najít a kdyby měl ke všemu ještě hodnocení 90%.
Já naprosto chápu, že House nemusí sednout všem, problém je v tom, že ty seriál odsoudíš kvůli něčemu, co v tom seriálu není podstatné. Když jsem sledoval House v tv, tak jsem si po porvních 3 sériích říkal..."Jo ten House má skvělý hlášky", "Sou tam zajímavý případy", "Na tom Housovi prostě něco je". atd, atd. Když sem si potom stáhnul všech 5 sérií a díval se na ně, hezky díl po dílu v původním znění, dával jsem pečlivý pozor na dialogy. Postupem času jsem začínal vnímat vztahy mezi postavami mnohem více než nějaké případy a začínal jsem chápat výbornou a neobvyklou psychologickou propracovanost.
Další série a hlavně pátá mě naprosto utvrdili v tom, že tenhle seriál je hrozně náročnej na sledování, přemýšlení a tu vyjímečnost po třech neúplných sériích prostě nepochopíš.
Ale to už je jedno, House M.D. o fanoušky rozhodně nouzi nemá, tak mě nemusí užírat, že by snad byl nedoceněný:)

smolicek04

smolicek04 (hodnocení, recenze)

dolin1: Je to tvoj názor tak si to hodnoť ako chceš, ja ti v tom brániť nebudem. Každý je na niečo iné :)

bangee (hodnocení, recenze)

Gertrudo: nevím, kde jsi vzal, že můj příspěvek se točí okolo medicíně, nicméně když jsi na to narazil, tak samozřejmě, že seriál nemůže být z profesionálně-lékařského hlediska zcela přesný, protože by byl pro většinový mainstream, či neodbornou věřejnost nepoživatelný... a proto v tomto nehledám žádnou pointu a zároveň v tomto bodě souhlasím s VEVEXXXXXX, na druhou stranu VEVEXXXXX: viděl jsem 3 sezóny, a zhruba tak 80 procent epizod, asi 40 - 50 dílů, s dabingem... A nevidím žádný důvod, proč bych nemohl hodnotit? Pověz, kolik dílů ti chybělo k tomu, abys poznal že třeba Lenssen a spol je odpad? Proto děkuji za názor dolin1, s jehož příspěvky jsem se ztotožnil.

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Ellesime: Já bych eště dodal, že 5. série je hlavně o Housovi a jeho vztazích. Vztah House - Wilson, House - Cuddy. A pak taky hlavně o Housovi samotném, jak už jsi napsala.

CliffLee (hodnocení, recenze)

tak to se těším... dík všem co začali tak vehementně diskutovat o 6. sesóně a tím mě namlsali na 5., tak a jdu na 1. epizodu... :- )

Ellesime

Ellesime (hodnocení, recenze)

CliffLee: 5. serie je jen o Houseovi, dá se říct. Případy tak trochu odsunuli na vedlejší kolej, a vedlejší postavy jsou jen pomocníci v tom, jak ukázat House. (Teda je to řečeno dost neobratně, ale tak nějak mi to příjde :)) )

CliffLee (hodnocení, recenze)

Z nemocničního prostředí byla nejlepší Pohotovost, teda pro mě určitě a na Houseovi mám rád jeho charakter a na tom bych řekl že tento seriál hlavně stojí a hl. taky těží z výkonu(a to skvělého) Hugha Laurieho... Je opravdu 5. série víc nebo hl. o Housovi? protože mě to čím dál víc zajímá...

dolin1 (hodnocení, recenze)

Vevexxxxxx, Allesime: Ergo jestli je celá 5. série už skoro jenom o Housovi, jak pravíte, tak to na mě jdou osypky. To už je pro mě teda kór nekoukatelný... Hodnotit to můžu klidně po třech sezónách, ono jaksi člověk už po takový době pozná, s čím má a s čím nemá cenu ztrácet čas. House mě zkrátka nepřesvědčil, že se jedná o dobrej seriál z lékařskýho prostředí a postava House samotnýho mě nijak neoslovila (jak by taky mohla se všema těma lékařsky dem*ntníma rozhodnutíma, co nasekal za tu dobu, co jsem to sledoval). Mám rád Chirurgy - to je podle mě super seriál z nemocničního prostředí (i když samo taky není dokonalej - ale má k dokonalosti rozhodně blíž, než House).

Ellesime

Ellesime (hodnocení, recenze)

VEVEXXXXXX: Náhodou ten český dabing není špatný, i když originál je samozřejmě lepší.
Ale když se nad tím teď zamyslím, je fakt, že první tři řady byly uplně o něčem jiném, než 4. a hlavně 5.. První byli víc o případech, teď už je to fakt jen o Houseovi. Jsem zvědavá na šestku, snad to nepo...

CliffLee (hodnocení, recenze)

mno... mě v poslední době taky už House (tedy spíše zápletky) některých dílu nebrali, ale příběh to pořád má a to dobrý, mám rád seriály z nemocničního prostředí, ale tento je jiný, kvůli tomu se na něj právě dívám, díky Lauriemu postava House musí být prostě geniální, a podle diskuzí budu muset asi co nejrychleji dohnat 5. sérii takže pěkně prosím, nemá někdo good link na díly i s titulky?? thanx

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

bangee: Můžu se zeptat, kolik sezón House si viděl? Ono když člověk vidí každou třetí epizodu, kouká na to na Nově s dabingem..... Kde dávali zatim jenom 4 sezóny, když to prostě člověk pravidelně, díl po dílu nesleduje, tak nemůže vnímat to v čem je ten seriál vyjímečnej...co už tu bylo rozebráno mnohokrát.
 Jasně, z lékařského hlediska to je asi vcelku nereálný, ale komu to vadí? na tom seriál nestojí, stejně jak nestojí na zapeklitých případech.Spousta seriálů jede podle stále stejnýho mustru několik let. House se od 5. sezóny začíná ubírat trochu jiným směrem a podle dosavadních informací by se v tom mělo v 6 sérii pokračovat, což je skvělé.
Člověk, který dá Housovi jednu hvězdu ho buď nechápe, nebo ho pravidelně nesleduje a tím pádem ho nemůže pochopit a tím pádem by ho neměl hodnotit...

dolin1 (hodnocení, recenze)

Gertrudo Gertrudo, já jsem snad něco takovýho řekl? Zchlaď trošku svojí horkou slovenskou krv ;-)) Jen jsem potřeboval bangeemu vyjádřit svojí názorovou podporu, že House je z mnoha důvodů blábol.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

dolin1: A co my nemozeme vyjadrit nazor? On povedal ze sa mu to nepaci kvoli medicine, ja som povedal ze fanusikov Housa medicina vacsinou nezaujima.

Ichabod

Ichabod (hodnocení, recenze)

Já ho chápu... Ze stejně stupidních zápletek stále se točících dokola jsme přestal v sedmý sezóně sledovat 24 (Jack se vrátí do akce, jdou po něm jeho lidi, jdou po něm všichni, Jacka zajmou jeho lidi, Jack uteče, Jack slavně vítězí, všichni daj Jackovi za pravdu, Jackovi se něco strašného stane a dozvím se co až v příští sezóně)...  :-))

U House mi to tolik neva, poslední dva díly mi zase dali důvod proč to sledovat, ba co víc... Proč se těšit!

dolin1 (hodnocení, recenze)

Gertrudo, Smolicek04, Viperblade: On taky ale neříká nic jiného, než svůj subjektivní názor. Hodnocení je vždy subjektivní. Já osobně vidím House taky jako přeceňovanou bublinu, která sice může fascinovat a líbit se lidem, kteří nemají o medicíně páru, v medicíně vzdělaným lidem ale tenhle výplod asi moc k srdci nepřiroste (výjimky existují vždycky a všude). Souhlasím s bangeem.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

bangee: precitaj si aspon tuto stranu diskusie, a pochopis ze malokto to pozera kvoli medicine.

bangee (hodnocení, recenze)

Nemůžu si pomoci, ale hodně subjektivně dávám * - a to jedině za originální nápad arogantního, egocentrickýho týpka, jakože doktora. Bohužel po první sérii (pár prvních dílů) se tato originalita vytrácí, House všechno ví, vždy má pravdu, zápletka je prakticky v každém dílu stejná (panebože on umírá-nevíme na co-house příde, samozřejmě že ví, ale musí všecky své poskoky nechat vycukat-okolo prolítne pár hlášek alá tady léčím já-a konec,kdy house vychází jako vítěz). Tohle mě po několika dílech začalo opravdu nudit a po dalších dokonce mě to dohánělo k tomu, že radši pistoly u hlavy než ještě někdy dr. House.

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Michael Ausiello prozradil, že první dvouhodinový díl 6. sezóny seriálu bude velmi netradiční - z hlavních postav v něm uvidíme pouze House a Wilsona! Všichni ostatní se objeví až týden poté. “Je to odvážný krok,” říká Hugh Laurie. “Suneme se k šestému roku a řekl bych, že scénáristé měli pocit, že nemůžeme prostě zopakovat ty samé příběhy, stejnou sestavu, stejný vzhled a stejné problémy. Museli jsme jít do dobrosružství, a toto je jistě dobrodružství.”

smolicek04

smolicek04 (hodnocení, recenze)

Ja som zvedavý na opening song xD. Ale neviem sa dočkať čo bude ďalej z Cuddy.

Ichabod

Ichabod (hodnocení, recenze)

Každopádně jsem zvědav jakym směrem House pojede teď.. Trošku doufam v posmutnělejší styl aspoň dočasně a že si s Gregorym aspoň dvou-epizodku pobudeme tam kde teď odešel... Nemam rád zkratkovitý přechody mezi sezónama (viz Houseovo funkční noha tušim mezi 2. a 3. jak hned před titulkama už tam běhal :-).

dawid

dawid (hodnocení, recenze)

U toho mně/mě existuje super pomůcka, která funguje úžasně - vždycky si místo MĚ dosadím "Vaška" - krátká varianta / místo MNĚ si dosadím "Vaškovi" - dlouhá varianta. Uvidíte, že pak už chybku neuděláte a nebudete muset spekulovat nad tím, jaký je to pád.

skretik

skretik (hodnocení, recenze)

Ja som tak rozmýšľala, že 10 nových príspevkov... že čo sa asi tak rozoberá... ale toto mi nenapadlo :D

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf