Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Bobris

8 řad a já stále žasnu, co si pro nás připravili nového.. Nerozumím tomu, je to nad moje chápání a nejspíš tomu nikdy na kloub nepříjdu, ale House je díl od dílu lepší a lepší. Handrkování s Willsonem, pošťuchování v jeho teamu a někdy i skvělý diagnózy dělají z Dr. House to nejlepší, co si já jako divák hledající zábavu, trochu drama a dobré herce, může přát. ()

UnholyEvil

Hugh, vrať se domů a dělej zase věci, na které tě není škoda. Já ti ty peníze přeju, vážně. Člověk musí něco jíst, nosit, v něčem jezdit, něčím ozdobit dům, ženu, děti, psa, něčím otvírat konzervy, na něco hrát, něco dávat sousedům k vánocům, něco házet na lidi, co mu zvoní u dveří, aby mu prodali víc dveří, něčím se sprchovat, holit, sušit, hydratovat, leštit a natírat, něco nabídnout návštěvě, aby přestala na chvíli povídat a nebo něco vsadit v kartách, aby si udržel hladinu adrenalinu. Ale co je moc, je moc. Lidem chybíš. Totiž myslím ten starý Hugh, protože ten se mi navíc zdál i trochu veselejší. Nechci tenhle seriál nenávidět, protože až na pár absurdností a pateticky se opakujících zápletek s trochou toho amerického smyslu pro správný moment, které mi dělají nepěkné věci s obličejem, to není v podstatě vůbec špatné, ale když vidím, jak se pomalu měníš v karikaturu G.House, a to nejen tím, že sis zkazil přízvuk, nemůžu jinak. PS.:Dbejte prosím všichni na to, že veškeré intimní prvky, včetně oslovování a psychického vydírání mají za účel pouze vytvoření dojmu naléhavosti tématu, a že příspěvek byl psán za doprovodu samolibého přesvědčení o vlastní humornosti ze strany autora. Děkuji, Váš Autor.PPS.: To nemění nic na pravdivosti a upřímnosti pocitů, se kterými byl příspěvek psán. ()

KucC

Hugh Laurie není Dr. House, ale Dr. House je Hugh Laurie. Nenajdete nikoho, komu by role přistála tak jak jemu. ()

konysua

Možná, že mé první setkání s novodobým typem seriálu, kdy se snaží dělat vše dokonale a profesionálně. House mi padnul do oka a já koukal a koukal jak se to všechno vyvíjí až to nakonec skončilo. 10/10 ()

Krahulda

Dr. House je vskutku vydařený seriál, který mě nesmírně baví sledovat. Hugh Laurie je opravdu dokonalý v této roli a hlavně humorný. Navíc se mi velice líbí český dubbing v podání Martina Stránského, který filmu dává mnohem více šťávy. ()

huzgi

Zásah do černého. Neskutečně přesně smíchaná směs černého humoru, laskavosti, příběhu a napětí, citu a tušené sexuality, smíchu a pláče, radosti a smutku a skvělé herecké výkony. Jak lákavé navštěvovat tuto svou rodinku. ()

helrohir

Snáď najlepší seriál z medicínskeho prostredia, a to najmä vďaka charizme, sarkastickým hláškam, čiernemu humoru a hereckého talentu Hugha Laurieho. ()

Wooke

Chcel by som raz byť, ako Dr. House. Dobre, tak možno nie, ale určite by som ho chcel stretnúť a dúfal by som, že ma zničí tak, ako ničí všetkých tých "prostých" ľudí. ()

DoNotCross

Seriál, kvůli kterému se budete chtít stát lékařem a začít chodit o holi. Ještě nikdy nebylo nemocniční prostředí takhle cool. S přibývajícími sériemi se sice začíná trošku opakovat, pacientova léčba je někdy tak šílená, že je s podivem, že jí vůbec přežije a Housovy skopičiny občas několikanásobně překročí únosnou míru, přesto však jde pořád o absolutní špičku televizní zábavy. A i slabší díly pořád táhne nahoru vynikající Hugh Laurie, jemuž budete už od prvního dílu závidět smysl pro humor a schopnost každého nekompromisně setřít. Tak se k němu taky objednejte. ()

vipeerr

Až dnešním dnem jsem ukončil dobrodružství s G. Housem a nemám slov. Nutno říci že poslední série ačkoliv v ní byla spousta zvratů byla asi nejslabší. Mysteriózně pojatý seriál z nemocniční atmosféry, mnohdy ponuré a dramatické nálady ale zároveň i nabitý humorem na úrovni který nepochopí kde jaký ňouma. Hugh Laurie se pro tuto roli narodil a do konce jeho života ať se objeví v jakékoli roli, navždy to bude House a to už mu nikdo neodpáře :) ending brilantní. 95% jako celek. ()

boumik

Nejlepší serial na doktorské téma . Serial si drží slušné tempo a pokaždé epizodě jiné emoce což jsem u seriálu už dlouho nezažil ()

Dzegr

(1) "I'm sorry, I'm about to lose you because I'm about to drive into a tunnel in a canyon on an airplane while hanging up the phone." (2) "I cared for eight seconds... Then I got distracted." ()

Daertelon

Dr. House. Kde kdo by si možná řekl, že to je na jedno brdo, že pořád řeší nějaké případy, všechno postupuje podle přesně dané šablony a šmitec. Ale to je lež. Greg vždycky vymyslí něco, čím seriál ozvláštnit, provede něco, co se pak několik dílů řeší a je to skvělé. Je House zlý nebo hodný? Je zlomený fyzickou nebo psychickou bolestí? Mnohokrát si zasloužil nakopat do prdele, ale častěji si zasloužit dostat metál za vyřešení případu, o kterém ostatní doktoři neměli ani potuchy. Jedna z nejlépe vypracovaných fiktivních postav stanula na plátně, aby vás rozesmála, rozbrečela, rozhněvala a donutila s ní soucítit. Scénář je velmi dobrý, herecké výkony (hlavně Laurieovy) skvělé a jejich pravá medicínská podstata? Koho zajímá, když nežvatlají absolutní, do očí bijící nesmysly? ()

Berty00

No neviem ťažko hovoriž o tomto seriály pretože mi dosť zlomilo srdce...Nápad klasický,charakter krásne vykreslený no avšak nepripomína vám niekoho...Dosť smutné že House je vlastne len kopírka Sherlocka Holmesa...Ale spracovanie fantastické... ()

Mire

Nikdy by som nepozeral seriál z lekárskeho prostredia, ale Dr. House je výnimkou. Samozrejme vďaka nesmierne charizmatickej hlavnej postave, ktorú stvárnil Hugh Laurie tak skvele, až mu človek uverí že je doktorom Housom naozaj. Jeho cynizmus, čierny humor, arogancia ku všetkému a všetkým je proste neodolateľná. V reálnom živote by som asi takého doktora nechcel mať :D, ale na televíznej obrazovke je to jednoducho paráda. Popravde prvú sériu ma to veľmi nebavilo, ale koncom druhej série kde som sa prepozeral počas posledných Vianoc, ma seriál neskutočne vtiahol do deja. Trocha ma zo začiatku mrzel rozpad prvotného lekárskeho tímu na konci tretej série (chýbala mi neskutočne sexy Cameronová), ale aj s príchodom nových postáv na čele s Trinástkou (ďalšia nádherná samica v tíme) bolo doktora Housa nesmierne zábavné pozerať. V podstate až v poslednej ôsmej sérii ma už House prestával baviť (žeby za to mohol okresaný rozpočet a s tým súvisiaci úpadok kvality?) a z toho konca som nebol nejako odvarený, mohli to ukončiť veľkolepejšie... No nevadí, aj tak to bol skvelý seriál a asi jeden z najlepších aký vznikol v USA. A na záver, musím pochváliť vynikajúci slovenský dabing, Vladimír Jedľovský nadaboval Housa naozaj úžasne a jeho hlas a jednotlivé dialógy je radosť počúvať. ()

Hrabovo

Doktor House je další negativní seriálová postava, se kterou diváci sympatizují. Je to zřejmě znak doby, že kladných hrdinů se nedostává, nebo jen ve fantasy příbězích. Psychopat a závislák, bystrý pozorovatel a majitel neuvěřitelné paměti, ve které se skrývají informace o naprosto marginálních zdravotních problémech a jeho tři stejně paměťově vybavení spolupracovníci - to je čtyřka, která zvládne každou nemoc, každý problém (a proto je také Housovi odpuštěno vše)! Rozumím jen části zdravotních problémů, ale jestli jsou všechny příběhy pouhou fantazií autorů, pak tedy klobouk dolů před takovou odvahou, tváří se to příliš vážně! Já ale vím, že dostat elektrické šoky neznamená pamatovat si pak jen své jméno, ale zapomenout na bratra, profesi, ztratit všechny vzpomínky! Vím, že mít bipolární poruchu neznamená být v noci depresivní a ve dne v mánii. Vím, že člověku, který je 10 let na vozíčku bez pohybu atrofují svaly a že i kdyby nakrásně dostal zázračnou injekci, nepostaví se a nezačne jen tak chodit.... ()

Olafson

Občas se na ten seriál dívám, všichni tam totiž vidí až za roh a zejména dělají pořád nějaká velká gesta, protože jsou sice arogantní až hanba, ale jinak ve skutečnosti strašně boží. Na začátku většinou někde zkolabuje nějaký chudák, dostane se k našemu MUDr. Houseovi a ten ho začne kurýrovat jako Sovák Pandrholu. Nejdřív mu udělají sono a biopsii, kde se samozřejmě nic nenajde, potom spekulují půl dílu, že to bude sarkoidóza nebo rakovina a nakonec pět minut před koncem, nejčastěji v době, kdy je pacient připravený na nějakou zbytečnou operaci, trkne náhodou House, že má pacient celou dobu mývalí škrkavky nebo syndrom zaražených prdů a s velkým efektem ho zachrání. Jelikož je House všestranný genius, nemohl se samozřejmě seriál vyhnout ani tomu, že umí hrát také na velmi vysoké urovni šachy. Minimálně si to o sobě sám myslí, když např. dle jeho vyjádření hrají Birdovo zahájení zbabělci ("bird opening - sign of the coward"). Druhý hráč, arogantní borec Nate, je samozřejmě také těžce na výši, když zase prohlásí, že sicilskou obranu hrají pouze idioti. Odhlédneme-li od toho, že odpověď na f4 c5 není Sicilskou obranou, pak ani jeden z chytráků nemá pravdu, protože Sicilská obrana je nejrozšířenější odpověď na e4 a Birdovu hru hrají naopak spíše útočně ladění hráči.  Protože chcete zajisté vědět, co ty lišky podšité vlastně hrály za partii, tak přesně tohle: 1. f4 c5 2. Nf3 d5 3. e3 Nf6 4. b3 e6 5. Ba3 Bd6 6. Bb5+ Nc6 7. Nc3 O-O 8. Rb1 e5 9. fxe5 Nxe5 10. Be2 Ne4 11. Nxd5 Nxf3+ 12. Bxf3 Qh4+ 13. g3 Bxg3+ 14. hxg3 Qxg3+ 15. Ke2 Ng5 16. Qf1 Nxf3 17. Qxf3 Bg4 18. Ne7+ Kh8 19. Rxh7+ Kxh7 20. Rh1+ Bh5 21. Qxh5# V seriálu se vyskytují i nějací jiní lékaři než House, ale ti jsou tam jen proto, aby adorovali House, a to i včetně decentně protivné Lisy Edelstein. http://images.celebritymoviearchive.com/members/thumbs/sd/l/2011/LisaEdelstein@House-3-CMA_3-500.jpg ()

RedEagleSK

Liberální SJW promultikulti pětihvězdičkoví pičusové na csfd většinou označují pěti hvězdičkama pouze díla které nejen já ale každý inteligentní a normální člověk i každý jiný jedinec který alespoň udrží moč a své sliny označí z fleku odpadem, (a to mám k normálnímu člověku hodně daleko) (tož do piči díky bohu za to) přesto tenhle seriál je anomálie protože si taky dovolím ho označit pěti hvězdičkami. Inu naskýtá se filozofická otázka proč? Asi proto že jsem trocha zaujatej...páč hlavní protagonista seriálu mi hodně svým osudem připomíná mne samotného. Je donucen žít ve společnosti kterou pohrdá, mezi lidma kteří se mu hnusí svou falešností pokrytectvím, afektovaností a hloupostí, která přímo ovlyvňuje i jeho život a jeho zdraví. Ačkoli je chování House nelogické a nedává moc smysl přesto se dobře na to kouká. House je charizmatickej a dobře vypadající chlap který múže mít kteroukoliv ženskou na kterou se podívá, má víceméně spokojený život, hrstku věrných pŕátel kteří kvúli němu klidně lžou před soudem, a vydělává těžké peníze, ačkoli je v seriálu jeho soukromý život vykreslován zhruba tak jako život běžného dokladače tovaru v Kauflandu který bydlí v zasvinéné garzonce. Jediným problémem house je jeho bolavá noha, nicméně většina dnešních zdravých mužů kteří v dnešní mee to matriarchálni emancipované době vidí kundu už pouze na red tube by si tu nohu s ním hned z fleku klidně vyměnila pokud by mohli vypadat jako on. Takže bolavá noha je dosti slabé opodstatnéní jeho neurvalé a komplikované povahy. Navzdory těmto drobným nesrovnalostem je zábavné sledovat neustále konflikty a střety house s hloupými, naivními a pokryteckými kurvami, které jsou přesné také jací lidi v jsou i v našem reálném světě, ve kterém již není místo pro individualizmus, originalitu a vynímečnost. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf