Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Maddlis

Tak musím říct, že k téhle pecce jsem se dostal hodně velkou náhodou. Teď jsem ale té náhodě doopravdy vděčný :) Jeden z nej seriálů současnosti, který je taky výborně nadabovaný..prostě pondělní večery s Housem:-) ()

Nuala

Zpočátku jsem měla tendenci se Housovi vyhýbat velkým obloukem. Vlastně ani nevím proč. Jenže pak jsem zkusila jeden díl a ejhle, House mě dostal. Přestože jsou všechny díly tak trochu přes kopírák (záhadný případ, hypotéza, co by to tak mohlo být, Housovo rýpání do Cuddyové, zhoršení, nová hypotéza, opět House vs. Cuddyová, správné řešení a happy-end), Housovy hlášky, scénky na klinice a neustálé rýpání jsou takovou zásobárnou smíchu, že mírnou monotónnost hravě odpustíte. Řešené případy jsou navíc opravdu kuriózní a zajímavé a je zábavné sledovat, jak na ně reagují jednotlivé postavy. Cynický House, starostlivá Cameronová, trošku zatrpklý Chase a flegmatický a povznesený Forman. A samozřejmě Housův společník Wilson a ambiciózní Cuddyová. Tyhle postavy tvoří dohromady hodně podivnou partu, která však dokonale funguje a umí rozesmát. ()

HappySmile

Tenhle sarkastickej bastard mě dostal. Vlastně mě ani nezajímá, co se kterému pacientovi stalo a jak ho budou léčit nebo co se stane s ostatními postavami (i když bez nich by to samozřejmě nebylo ono a ani by to nešlo), ale jenom co zas House vyvede. Hugh Laurie má prostě úžasné charizma. ()

-Knight-

Osoba Dr. Gregory Housa patri medzi naprepracovanejsie serialove postavy sucastnosti. + originalny scenar ku kazdemu dielu, emocie, sarkazmus... vsetko :) ()

lekr

Nejlepší seriál z nemocničního prostředí a jeden z nejlepších seriálů vůbec!! Originální náměty epizod, skvělé dialogy, mistrné scénáře a neopakovatelný výkon Hugh Laurieho, který si rolí svérázného House zajistil nesmrtelnost!! ()

Gee.Rocks

House mi dokázal, že na světě (ač je to jen seriálová postava) byl stvořen někdo, kdo je horší než já. Víc upřímný, víc protivný, víc narcis, víc magor, víc nenáviděný a víc nesnesitelný. A proto ho všichni milujeme... House se chová, tak jak by se chtěla chovat většina lidí. Nebrát neustále ohledy na ostatní, žít si život po své linii a hlavně... aby nám to pořád procházelo. ()

Martin741

Kvalitna US serialova tvorba v plnej nadhere. A podla mna ma tento serial stale kvalitu ...... Furt radsej budem toto sledovat, nez fekalie typu Ordinace, Panelak, VKV ..... alebo hoci aj vsetky tie SI ES AJ srakoty : 89 % ()

Aljak

Fakt dobré, ten brutálny sarkazmus síce do empatického nemocničného prostredia moc nepatrí, ale vlastne vďaka tomu sa to vymyká bežnému priemeru medicínskych seriálov. Neuveriteľné ako sa dá aj na vážnu tému zapôsobiť takýmto štýlom. Pre mňa je House samotným zosobnením sarkazmu a irónie. To jeho nekonečné podpichovanie a egocentrické postoje sú v podstate občas dosť nechutné, ale aj tak práve na tomto si zakladá celá popularita seriálu. Dialógy medzi doktormi a posudzovanie diagnózy bývajú vždy skvelým divadlom. Škoda, že niektoré epizódy sú trošku slabšie, a že niekedy aj tá absencia empatie tomu trošku ubližuje. Ale napriek tomu je to proste veľmi vydarené. A to som spočiatku mal k Housovi silnú averziu - ale asi to chce len trochu času, aby v tom bláznovi človek videl génia! ()

rakovnik

Osobnost dr. House je mi nesympatická a sympatická zároveň. Toto také nejspíše měli jeho "otcové" v úmyslu. Lékařské případy, které řeší, jsou ovšem napsány a natočeny exceletně. Je zajímavé, že tvůrci seriálu se snažili o přísnou odbornost, což také s povděkem kvituji. ()

marcek

Má tenhle serál nějakou chybu?? Asi ne. Na Hugha Laurie v roli "nevychovaného" doktora, který se s ničím nemaže a všechno řekne jak mu na srdci leží, se vážně můžu dívat pořád ()

Jino

Jeden z nejlepších dramatických seriálů posledních let a nejlepší seriál z nemocničního prostředí co jsem kdy sledoval. Ale jednotvárnost většiny epizod je jeho největším mínusem. Skvělý Hugh Laurie táhne tři série dokonale a svým charismatem dosahuje závratných výšin, jeho hlášky a sarkasmus jsou dotáhnuté do dokonalosti . V tuto chvíli není lepšího seriálového herce a je názorným příkladem, že divadelní herec může uspět na stříbrném plátně, sláva britůůům. ()

dezorz

Po par dieloch sa to obohram, stale to iste do kola, ale cynickz House to celkom poctivo sam taha a casto aj utiahne. ()

shyster

Na úvod několik faktů: nadprůměrný seriál, s výborně napsanými scénami a postavami, velmi dobře zahrané i z režírované. Prostě vysoký nadprůměr mezi dnešními seriály. Co mě ale štve, je struktura každého dílu. Vždy se tam řeší nějaké "hádanka", takže po několika dílech už to musí být opravdu zajímavá nemoc, aby mě upoutala. Další problém vidím v až nadměrně používaných lékařských pojmech, který se zde používá (vím, že to prostě tak musí být). Jenže já jim vůbec nerozumím a tak mnohokrát nevidím to dramatické vyhrocení situace, když prostě nevím, že nějaké neznámé latinské slovo znamená dosti vážnou nemoc. Poslední výtka je pro mě ta nejdůležitější: House to častokrát podělá nebo použije špatnou diagnózu a nemá z toho žádné důsledky. ()

MrPierc

sERIÁL s malým s. Všichni o něm okolo mne mluvili v superlativech. Protože si již několik let nedívám na TV, tak jsem si ho sehnal jinak. Po shlédnutí 1 až 2 dílů jsem to vzdal, jestli to je tím, že pro lidi koukající se na TV seriály to byla změna, tak prosím ,ale po scénaristické stránce nuda, nuda šeď. Léčitel, který je drsný na své pacienty a oni se zázračně uzdraví drsnou láskou pana doktora. Nemocnice, kde se vytírá každé 2 hodiny a prach je jen v garáži, zdravotnictví tak čisté, že se člověk bojí vyloučit jakoukoliv tělní tekutinu. Obraz americké nemocnice, která taková opravdu není. Pokud někdo viděl USA a GB nemocnice, tak tohle žrát nebude - to už i v pornofilmech mají sestřičky reálnější prostředí kolem sebe než tady. Chápu, že si asi od vás přinejmenším zasloužím zakroucení hlavy ,ale omlouvat se za svůj názor nebudu. ()

Tomik12345

I když jim ty nemoci moc nežeru a prakticky všechny díly jsou na jednou brdo, vždycky se u skvěle cynického a vykutáleného doktora House skvěle bavím. ()

Caym

Dávka cynického humoru v podobě Grega je "must-have". Uznávám, že řada s Gregem a policajtem byla absolutně o ničem, ale Greg se opět rozjel, a já jen říkám "go-go-go!", tenhle chlap mě asi nikdy nepřestane bavit (dobře, už to začíná být trochu dokolečka, Gregu - jsi závislý na vicodinu - polib mi - Gregu, musíš se léčit - dobře, budu se léčit - ptáčci zpívají a já jsem uzdraven - Gregu, jak ti je? - polib si - Gregu, potřebuješ se zbavit závislosti na vicodinu - ano, nastoupím do léčebny - jsem uzdraven, jsem konečně šťastný - Gregu, jak ti je? - polib si ---.... ale mě sakra zajímá, jak to tvůrci ukončí! - pokud to ovšem někdy ukončí, Dallas v hlavní roli s Gregem, taky možnost) ()

Nautila

Samozřejmě, postava House je skvělá, image, charisma, černý a satirický humor atd. na jedničku s hvězdičkou. Všechno ostatní je taky fajn, bohužel nemohu říct, že by mě to-celkově jako seriál-bavilo. Koukat jednotlivé díly jako hlavní program, tak zívám. Jako půl-kulisa to jde. K tomu na mě příliš roztahané a nikamnejdoucí. 3*. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf