Om Shanti Om

• Indie ओम शांति ओम (více)

Jsou léta sedmdesátá a Om (Shahrukh Khan) je vyhledávaným hercem. Ovšem jen pro role "křoví". Za svým snem stát se velkou hvězdou jde odhodlaně jen proto, aby měl šanci setkat se a okouzlit božsky krásnou herečku Shanti (Deepika Padukone). To se mu podaří při natáčení jedné scény, kdy ji vysvobodí z ohně a stanou se z nich přátelé, či možná něco víc, jak Om doufá. Pak se ale dozví "závažné skutečnosti" z jejího osobního života, přesto se ale rozhodne ji zachránit z ohně ještě jednou... a skáčeme o 30 let v čase a přichází rok 2007... (bolly.cz)

Dinosaurier

Vše co postrádá Hollywood, to spolehlivě nahradí Bollywood! :)) Obzvlášť v Om Shanti Om. Už dlouho jsem se takto kvalitně nepobavila! Byl to první bolly film, který jsem viděla a nestačila se divit, jak je to v každém ohledu dokonalé. Navíc mě přivedl k Shahrukhovi Khanovi, který se stal mým oblíbeným hercem! ()

lareinna

Hlavne prvá polovica filmu mohla byť lepšia. Čo sa týka Bollywoodu, tak u mňa stále najviac boduje Jodha Akbar – ten som videla už 3 krát aj napriek tomu, že má 3 hodiny. Om Shanti Om je preto trošičku v tieni tohto veľkolepého filmu. Nesklamal ale svojou farebnosťou :)) zábavou a krásnou hudbou typickou pre túto rozmanitú kultúru. Z nejakého dôvodu, ktorý neviem nejako slovne definovať, proste milujem indické filmy a mám pre ne slabosť. ()

kubyno

No jako moje první zkušenost s Bollywoodem a... No jako je to fakt nářez! Je tam zastoupená většina filmových žánrů (aspoň tak mi to přijde) a i když vím, že jsem nemohl pochopit většinu narážek a odkazů, tak jsme se u toho s kamarádama královsky bavili. A nic podobného jsem ještě v životě neviděl. ()

jorgus

komedie,tragedie,muzikal,drama,ducharina..laska,smrt,pratelstvi,nenavist..na bollywodske filmy skromna stopaz ale plne vyuzita uz jen vyjmenovanym vyctem hrubeho deje..v hlavni roli nejvetsi soucasna indicka hvezda a v pozadi "pricmndava" vetsina bollywodskych hvezd vetsinou v hromadnych tanecnych vystupech. Kdyz divak pristoupi na jista pravidla teto kinematografie tak dostane v mire vrchovate to co chtel a ocekaval..tanec, drama, komedii....vse v jednom filmu:) ()

Fujara777

ÁNO: Cameo roly ma príjemne prekvapili. Aj keď teda nemám taký prehľad o všetkých zúčastnených, takže predpokladám, že mi dosť narážok a humoru v tejto pasáži ušlo. Kto však má pomerne dobrý prehľad v indických hercoch, má šancu sa pekne zabaviť. To, čo považujem za titulnú pieseň je chytľavé, hravé a podarené. Za zmienku stojí iste aj nenásilné zakomponovanie tanečných vystúpení. Tam, kde sú, jednoducho sedia ako riť na šerbeľ. NIE: Kvapku mi nedochádza dôvod tak vysokého hodnotenia. Pasáž sedemdesiatych rokov sa mi zdá dostatočne nevyužitá. Konkrétne mi chýba viac reálií tej doby. Okrem šatstva a nejakých narážok na vtedajšie hviezdy strieborného plátna ich neviem nájsť. ()

Evander

Po zhlédnutí Om Shanti Om jsem v obrovských rozpacích. Film se dá rozdělit na dvě části (přibližně poloviny), z nichž první je tak slabá, že jsem měl chuť film úplně vypnout. Jsem rád, že jsem tak neučinil. Druhá část je nesrovnatelně lepší a na závěr přichází grandiózní finále. Hudba je skvělá po celý film, jak je v Bollywoodu dobrým zvykem. Přesto bych rád vyzdvihnul hudební finále, které je neskutečné, neuvěřitelné, famózní a i tak se obávám, že jsem ho dostatečně nedocenil. Jen stěží si dovedu představit, jaké by asi mohlo být v kině s dobrým ozvučením. Herecké obsazení je skvělé a podané výkony tomu odpovídají. Na závěr nezbývá, než film zhodnotit, a to dnes bude proklatě těžké. Pokud by, co se kvality týče, byly obě části otočeny, nedodíval bych se a hodnotil bych velmi zle. Inu nejsou… A tak, když jsem to nevzdal a viděl film celý, budu asi hodnotit výše, než by odpovídalo průměru obou částí, protože jsem stále ještě uchvácen neskutečným a emočně obrovsky silným závěrem. ()

Narciska

Reinkarnace ve východních filozofických systémech je fascinujícím vyústěním odlišeního vnímání času a života po životě. S. Khan a D. Padukone jsou skvělí jako vždy, prostor je velmi mile věnován i vedlejším postavám, ktterých tam tentokrát není moc, naproti tomu záporák je prohnilý až na kost. Celé to však působilo poněkud neučesaně a duchařská témata mě moc neoslovuje. ()

téra

Režisérka Farah Khan předvádí, tak jako ve svém debutu, mix zdánlivě nezkombinovatelných žánrů (romantika, komedie-až parodie a duchařský trhriller) a opět jí to vychází. Snad proto, že k látce přistupuje s upřímným nadšením, ale zároveň jí nechybí potřebný nadhled. Scéna z předávání Filmfare je skutečně ultimátní :-) ()

zzowiie

Tenhle snímek mě přivedl k bollywoodské kinematografii a myslím si, že jsem nemohla mít lepší start. Naprosto mě fascinovala přehlídka žánrů, které film stihnul prostřídat, taneční choreografie, barvy a šarm Shahrukha Khana. Film asi nepadne do oka každému, přece jen jde o jinou kulturu. Ale já ji přijala všemi pěti hvězdičkami. ()

sanikope

pri vypočte hviezd sú expendables len lacným odvarom červenajúcim sa dakde v kúte. Skutočná perla ktorú ocenia asi iba milovníci bolywoodu. A predsa som našiel hercov ktorí mi tam chýbali- Aamir Khan ale najmä Kareena Kapoor,,, anyway parádna zábava.... ()

joelly01

Ja proste na tyhle filmy nejsem cilova skupina, ale rozhodne me to neuazilo a dokonce mi to ted porad zni v hlave a pobrukuju si Om Shanti Om. Do prkna, asi si to pujdu i naprat do mp3 prehravace a budu to smazit pri behani... Videno v ramci Season Challenge Tour 2015: ()

cunicekb

Jsem naprosto okouzlena a padám na prdel!! :) Tento film plný tajů, humoru, zamyšlení, lásky, sobectví, nenávisti nevídaně zasáhl mé srdce a mé city a emoce. Jak parádně ztvárnili "duchařskou" část filmu se mi nadmíru líbilo. Ve filmu jsou jedny z nejkrásnějších písniček bollywoodu....Krása. Slza kape a kape a kape...... ()

atiratha

Bollywood skládá poctu sám sobě a jde mu to. První část se nese v poněkud pomalejším tempu, ale i tak má některé vtipné i dojemné momenty. Skok do "současné doby" pak přináší velmi zábavné scény, jako předávání filmových cen, kde většina hvězd hraje sama sebe. Shodneme se s NinadeL, že fiktivní trailery k Abhishekovi a Akshayovi byly k popukání, zvlášť v kontextu Akshayových posledních filmů (Rowdy Rathore, kde vlastně taky hraje policistu) nebo Salmanova Dabanggu. Tady musím vypíchnout jeden aspekt bollywoodských filmů, a sice, že díky své stopáži někdy lépe dovedou prokreslit hrdiny a vysvětlit jejich motivace, takže později ve filmu lépe soucítíte a vžijete se do děje. Skutečně jsem se přistihl, jak nenávidím hlavního padoucha a jak fandím SRK (Shahrukh Khan), aby se s ním vypořádal. Nakonec musím ještě vyzdvihnout hudbu, ta se opravdu povedla a zněla v uších dlouho. ()

tulrika

Aby divák ocenil lehkou genialitu tohohle filmu, musí už mít nějaký bolly nakoukané. Teprve pak si vychutnáte jemnou parodii, odkazy na ostatní filmy a můžete si zasoutěžit v " Poznej, co nejvíc slavných herců v taneční scéně": Písně a choreografie jsou vůbec užásná a nechybí jim nic. Zasmějete se, popláčete si a to je to, co od Bollywoodu chceme. Společně s http://www.csfd.cz/film/107196-statecne-srdce-ziska-nevestu/ můj nejoblíbenější bolly film. PS: Po písni Dard-E-Disco jsem si koupila sárí a pubertálně přeposílala fotky polonahého SRK na facebooku každému, kdo si mě nezablokoval. STRAST A DISCO! STRAST A DISCO! ()

jojo33

Typicky otravny roztancovany a rozospievany Bollywood s mega-prestrelenou stopazou a najgycovejsim herectvom spoza Himalaji. Shahrukh Khan je velky sympatak a dnes uz legenda indickeho filmu, ale herec je to preafektovany so silne exhibicionistickymi sklonmi. A to ja nerad! 80 minut sa vo filme prakticky nic nedeje, az potom to chyti solidnu iskru, ktora vsak stale nuti sledovat cas do konca. ()

coulismoulis

Vytecne orgie meta humoru a komentaru na klasicky i soucasny indicky filmovy prumysl a to az na takovem levelu, ze je potreba nekolik shlednuti na radny dekoding. Unikat nejen na Indii, ktery je zaroven natocen tak zabavne, ze se ani chvilku nenudite. It’s a bird, it’s a plane, it’s Mohabbatman! ()