Saedeu mubi

všechny plakáty

Snímek Jong-kwan Kwona vyprávý 4 příběhy o lásce, každý z jiného úhlu pohledu. První je o nebojácném hasiči (U-seong Jeong), jeho přítelkyni (Su-jeong Im) a jejich společném životu ve strachu z přítelova povolání. Druhý vypráví o pohledném malíři (Ki-u Lee) a "sněhurce" (Min-a Shin), která je do něho bezhlavě zamilovaná a bojí se odhlalit mu svou tvář, na které jsou jizvy z požáru, který o vlásek přežila. Další příběh je o rozvodovém poslíčkovi, který si vydělává jako posel špatných zpráv a snaží se sehnat peníze, aby se k němu jeho bývalá přítelkyně (Tae-yeong Son) vrátila. Poslední příběh nás zavede ke starostlivé matce (Jeong-a Yeom) s rakovinovým nádorem, kterou její syn (In-seong Lee) nemá rád, protože se mu nevěnuje. Když ale v nemocnici najde její staré deníky, dozví se jak moc ho matka miluje a že by pro něho udělala vše. Jak tyto příběhy skončí? (Káronoš)

boombang

Nejen, že se mne to emocionálně téměř nedotklo, ale ani se mi to moc nelíbilo. Alespoň do průměru to dávám jen kvůli "Sněhurce". ()

Bobofon

SPOILER. Čtyři milostné či láskyplné příběhy, které mě - jeden jako druhý - po krátkém počátečním zmatku s rozeznáváním hlavních postav zcela zaujaly a vtáhly do sebe. Skončit ovšem všechny čtyři tragicky (čtyřikrát "unhappy end") to už chce dost drsňáky, a Korejci jima zjevně jsou. Přes určitou uslzenost závěru zprovodili ze světa bez mrknutí oka všechno, co by průměrnému Evropanovi (o optimistických Američanech ani nemluvě), zvyklému na obvyklé milostné filmové happyendy, mohlo nechat alespoň zdání nějakého světýlka na konci tunelu. V závěru trochu příliš převládl - a s kýčovitými momenty - příběh záchranáře a tlumočnice do znakové řeči, což mi kapku vadilo, ale jinak výborný film. ()

muti

V Sad Movie uvidite vela prvkov z Korean Drama, ktore ste zu predtym videli a mnoho znamych tvari. vo filme sa mi pacili postavy - hrdinsky poziarnik, rozkosna postavicka zo zabavneho parku a rozchody poslicek (jeho posledne 2 zasielky boli vyborne!). ako to uz v tomto zanri byva, posledna pol hodina je najemotivnejsia a z divaka sa snazi vyzdimat slzu za kazdu cenu ()

Georgeus

Naprosto úžasný snímek, který bude těžko v tomto tématu překonán. 4 příběhy o lásce a následného smutku ve mě probudili moji citovou náklonost k JK filmům v době, kdy jsem o jejich kvalitách začal pochybovat. Za mě je to jistejch 5hvězd. ()

Arehanah

Ano, opravdu smutný film. Korejci jsou prostě jedničky v žánru drama/romantika. Pokud máte rádi životní příběhy plné smutku, beznaděje a lásky, pak se na Saedeu mubi určitě podívejte. Jednoznačně 5*. ()

lusota

Každá dějová linka byla vlastně hned od začátku předvídatelná. Taky to je Sad Movie, tak jak by všechno mělo dopadnout, že? Film se mi líbil, ale do pěti hvězd mi něco chybělo... Překvapení a možná méně toho smutku. ()

rigpa

Smutek nikdy nemůže dostat nadšených 5*. Tento film se špatně hodnotí, 3* jsou nejspíš moc přísné. Perfektní kamera, skvělé herecké výkony. Happyend naruby. Na po druhé jsem film docenil více * * * *. ()