Sandiego

Po dlouhé době přišla do kin inteligentní, vtipná a nápaditá komedie plná skvělých herců a trefných situacích, ve kterých se snad vidí každý, kdo byl jednou na podobném zájezdu k moři. Výtečnou A. Polívkovou a J. Štěpánkovou jsem si ihned zamiloval a krásné záběry, podbarvené klidnou hudbou mě opravdu přenesly někam daleko do teplých krajů. Jednoznačně nejlepší Vieweghovská adaptace a J. Vejdělek je dalším velkým objevem českého filmu. ()

sonnak

Obrovská nuda, zkrátka jen další variace na téma "čeští vidláci v zahraničí". Kdybych sám neabsolvoval toliko podobných dovolených, asi bych si v tomhle filmu nenašel vůbec, ale vůbec nic... povedlo se jen pár nápadů, především cesta busem, která realitě jakoby z oka vypadla. Jinak to bylo strašné, lépe jsem se bavil už i u Kameňáků, které byly vtipné alespoň občas a nehrály si na literární veledílo. Herci povětšinou úděsní, ani ta Polívková se mi bohužel nelíbí, to samé předvádí v Ordinaci a když jí tam vždycky vidím, jak šišlá a snaží se vypadat přesvědčivě, padám ze židle. Viewegha jsem nikdy neměl rád a po tomhle už tuplem ne. ()

Vojcl

Docela příjemná komedie, která je spíše směsicí vtipných scén než uceleným příběhem. Mladí i staří herci podávají solidní výkony a musím říct, že hlavně v první polovině filmu jsem se dost nasmál a zavzpomínal na svoje dětství kdy jsem taky jezdil na podobně šílené rodinné zájezdy. Bohužel ve druhé polovině scénáristovy jaksi dochází dech a vtipnost se vytrácí. Myslím, že by tomu neuškodilo zkrácení alespoň o dvacet minut. Takže v celkovém hodnocení takový lepší průměr. "Kdo masturbuje ruku nahoru!" ()

Orlau32

Tak tahle rádoby komedie se nemůže k "bývalým" českým komediím ani přiblížit. Ani vtipné scény, ani dialogy, ani dobrá réžie. Knihu pana Viewegha jsem nečetla, tak nemohu posoudit, zda tuhle kravinu takhle napsal, anebo to bylo jenom dílem absolutního nepochopení réžie " co tím chtěl spisovatel říci." ()

J3dla

Nestrhne ani neunudí, tak by se dala tahle slátanina popsat. Musím přiznat, že těch 113 minut uteklo jako voda, ač jen težko si člověk uvědomí, co vlastně tak zábavnýho na tom bylo. Žádnej extra gag ani nezapomenutelná situace, prostě filmek na jedno použití. ()

sta

na Účastníky jsem se podíval jen kvůli skvělému ROMingu, abych zjistil, jestli Vejdělek už ve své protině ukázal, že režii ovládá. tenhle film má jedinou chybu - scénář Míšy Vívega. jeho vynález šablonovitě schematických dvourozměrných postav neměl nikdy spatřit světlo světa a "divadlo svět", které se snaží vytvářet, je neskutečně tupé a trapné. pokusy o jakousi destereotypizaci, o niž se míša pokouší, je zkrátka blbá, poněvadž to neumí a jen generuje nová stereotypní spojení: fyzická krása-sex je nahrazen fyzickou krásou citující dostojevskyho a t. manna, případně slečnou romanticky toužící po růžích. Míšova obsese pivem (společně s vepřovým masem zásadní atribut primitiva) je "intelektuálně" nahrazena láskou ve víno, které má být známkou "high society" a takhle bychom mohli rozebrat každý jednotlivý motiv. ale lidem se to evidentně líbí. jsem zvědav, jak budou reagovat na úžasný scénář Marka Epsteina k ROMingu, který Vejdělek natočil.. hehe, to bude překvápko :) ()

blackrain

Taky jsme takhle jezdili na dovolenou. Osazenstvo autobusu bylo uplně stejné. Jen ti řidiči nebyli šílení a paní delegátka byla normální. ()

slunicko2

Vieweghovsky vlažné, plytké a lehce zábavné. 1) O mírné zábavě v mezích Michala Viewegha se dá mluvit, dokud je film o cestování. Jakmile se začnou řešit osobní problémy aktérů, začíná nuda. Vtipy i zápletky jsou jen naznačeny, chybí výrazné dotažení do konce. 2) Pro téma mám slabost, protože podobné situace jsem zažíval vícekrát v roli Pamely... promiňte, průvodce. 3) No a pár pěkných kluků na závěr: 27letý Ondřel Koval (zpěvák Max), 28letý Jaromír Nosek (gay Ignác), 15letý Ladislav Ondřej (Jakub) či 16letý Dany Mesároš (straší Jakuba, že je homosexuál). ()

RAiken

Koukám a nestačim se divit jak tenhle film vyzdvihujete do nebes a jak vás všechny pobavil. Taky jsem zpočátku myslel, že se dobře pobavím, ale ouvej. Scénář je naprosto tragický, Viewegha bych opravdu s chutí nikdy nečetl, neboť veškeré dialogy byly prostě a jednoduše o ničem. A když už je film o ničem, tak očekávám, že zaslechnou alespoň pár hlášek, který zalepí trochu díry ve scénáři, ale těch se opravdu nedočkáte. Jitka Kocurová je doslova žalostná a opravdu mě vytáčila i přes svůj veškerý půvab. Pavla Lišku mám opravdu moc rád, jeho role jsou vždy takřka nezapomenutelné, ale jsem zvědavý, kdy zahraje něco trochu jiného než absolutního blba a tupouna. A to, že tenhle film nastavuje zrcadlo české výstřednosti je sice hezké, ale každý z nás si to stejně užije na tom svém "zájezdu" a nepotřebuje se na to ještě dívat v televizi. Kam jste dali všichni soudnost? Hrozná fraška. Hvězdičku dávám za podšálky a jednu roztomilou úchylárnu... ()

jajinka

Tak po Románu trochu změna k lepšímu, ale stále zůstávají klišovité fráze, postavy, předsudky.. "co když od nich něco chytnou.." Spousta povedených scén, ale trochu těžkopádný humor.. Možná mi celkový dojem znechutili i diváci letního kina, kteří měli neustálé průpovídky k odehrávajícímu se filmu a úžasný haló nad tím, že si dva kluci na začátku filmu dají pusu.. ()

iolaos

to sem si dal. Klepl to je herec????? asi.... Kveta Fialova....kapitola sama o sobe, ze? upalit, neupalit....asi jo... Ufff, celkove zpracovani filmu je az donebevolajici debilita a to nemluvim o dialozich, ktere snad vymyslel chromy emeryta bojujici o sve sedadlo v autobuse MHD... pozitivum: prekvapiva absence profesionala Machacka.... doufam, ze ho brzo vytahne z žumpy napulbůh Hrebejk a obsadi ho zase do role svého jedinecneho headlajnera, aby celemu narodu ukazal sve dalsi herecke "mistrovstvi".... Ucastnici zajezdu> 0/10....a tu jednu hvezdicku prosim berte jako posledni hrebicek od nalakovane dubove truhly, ve které leží missis Kveta Fialova. ()

rt12

Poprvé jsem oslněná nebyla. Po druhé, jsem si film vychutnala a moc se pobavila. Polívková byla senzační. ()

topi odpad!

Typický příklad toho, do jakých obludných rozměrů se přetransformoval český komediální žánr po roce 2000. Králové těchto sraček se jmenují Michal Viewegh a Jiří Vejdělek. ()

Lennnnna

Ať si kdo chce, říká, co chce, já mám Vieweghovy knihy opravdu ráda, jsou čtivé a zábavné a dají se nádherně převést do filmu. Zatímco knižní předloha Účastníků zájezdu na mě působila poněkud depresivně, jsem mile překvapena, že ve filmu tomu tak není - bezvadná pohodovka. Teď mám jen strašnou chuť vyrazit někam na dovolenou:o) ()

Sigurd

Účastníci jako herci vystupující v jediné hře. Zájezdu. Archetypální postavičky, typičtí zástupci i úsměvné karikatury. Jeden turnus odjíždí, ale vsaďte se, že v příštím budou zase. Jiné tváře, stejní lidé. Co se obsazení týče, režisér sází jak na osvědčené tváře (Klepl, Holubová, Liška), tak i na ty neznámé. Největším objevem a tahounem celého filmu je bezpochyby Anna Polívková v roli sebeironické Jolany. Lehce načrtnuté účastnické etudy nepostrádají vtip a najde se i několik výborných scén. (kauza podšálky, automat na kondomy, nebo průzkum masturbace na pláži) Jako celek to však moc nefunguje, něco chybí. Vypravěč. Tam kde v románové předloze hrdinovy myšlenky pracují na plné obrátky a vyrábějí trefné poznámky, pohyblivé obrázky mlčí. Ta tam je svébytná poetika. Nakonec se zas potvrdila stará známá pravda, že Vieweghův literární styl je na plátno nepřeveditelný. Aspoň prozatím. Výsledkem je příjemná letní podívaná, která neurazí, ale také příliš nenadchne. ()

PogoJoe

Komedie s těžkopádnou snahou o humor, který až na výjimky (problém s podšálky či v autobuse podřimující/padající Bob Klepl) nevyvolá více než slabě útrpný úsměv. S typickými, leč nevýraznými, neosobitými charaktery (snad jen romanticky prosťounká blond průvodkyně mě zaujala poněkud více) a upadající v prázdnou nudu častěji, než by u komedie bylo zdrávo. Bez energie, charizmatu, zápalu. Ani občas odhalená ňadra snímek nezachrání - u filmu odehrávajícího se ve větší míře v či okolí pláže je něco podobného totiž samozřejmost. ()

stration

Jsem asi jediný, ale mně to připadá naprosto zbytečně a přehnaně vulgární, nezajímavé, povrchní a zbytečné. Nikdo mi tam nepřipadal sympatický, děj žádný nebyl a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Hodinky jsem tlačil hoooodně dopředu.Tak na prime time na Novu. Ale do kina? A ještě se tomu smát? ()

Damiel

Podprůměrná komedie bez pořádné zápletky a bez děje, která vznikla asi jen ze dvou důvodů: za A) protože Vieweghův "literární" fast food se dobře prodává a to naláká diváky do kin; za B) aby misska Jitka Kocurová mohla při každém close-upu ukazovat a pak i odhalit svoje vnady (většina záběrů na ni začíná na jejím poprsí...), protože to naláká diváky do kin. Summa sumarum: čitelné, černobílé, křečovité postavičky coby "sociologický" vzorek upocené české společnosti (znudění manželé, jejich osamělá dcera-třicítka, buranská rodinka, jejich zoufalý syneček, párek homosexuálů, hvězda showbyznysu, dvě senilní stařeny, dvě nadržený puberťačky, nesmělý podivín...), žádná dějová linka, jen sem tam nějaký vtípek (leckdy trapný - podšálky), často nedohrané pointy, dobří Holubová a Klepl, děsná uječená Kocurová a strašně dlouhá stopáž. Je to takové profesionálně natočené video z dovolené českých herců u moře, ale o moc víc ne. Zkrátka stejná nuda jako pro jednu z "hrdinek" celodenní opejkání se na plážovém lehátku :) ()