Thalin

Taková průměrná komedie a v něčem to i zachytilo klasické účastníky podobných zájezdů. Pár vtipných  pár totálně trapných momentů, ale koukat se na to dá. Hlavně Holubová je tu skvělá. ()

jeany23

Film, ze kterého úplně čiší letní pohoda. Ani přes delší stopáž a několikeré shlédnutí mě nenudí, ačkoliv se tu nic tak převratného zas neděje. Charaktery některých účastníků jsou trochu přepálené, ale jako satira na našinec to vlastně funguje. Divím se tak nízkému hodnocení. ()

Nataniel73

Neskutočne trápny film. Otrasný scenár, nesympatickí herci a ich úbohé herecké výkony v kombinácií s príšernou nudou. Natiahnuť tento film bez nejakého zmysluplného deja na skoro dve hodiny, to je priam masochizmus. Bolo mi trápne aj za tých hercov. Ani jedna jediná vtipná scéna, za to množstvo trápnych sexuálnych narážok. A najabsurdnejšie na tom celom je to, že ženy balia chlapov. Na takomto hroznom zájazde som našťastie nikdy nebol a tú jednu hviezdu udeľujem len za holé prsia. 25% ()

Matteo_

Tady mě nostalgie rozhodně neovládne. S odstupem let velká slabota. 3 hvězdy jen kvůli tomu jak Klepl s Holubovou tahají celý film. Fialová bohužel nejotravnější postava...až mi to občas přišlo nedůstojné a sebezesměšňující...takovou roli pro takovou hereckou elitu a legendu. I mistr Viewegh se někdy utne. ()

Snowgirl

Nic jsem od V. nečetla, ale viděla už 4 (včetně tohoto) filmy podle jeho "děl". Každý z nich točil někdo jiný a každý z nich je špatný. Takže buď je špatný V. jako spisovatel nebo ho nikdo neumí natočit podobně jako Kinga. To ovšem nemění nic na tom, že tohle je nuda všch nud. Pobavila mě Polívková svým neherectvím (chudák, opravdu je ošklivá po tátovi :), dvě skoromrtvoly Fialová a Štěpánková mě nasraly, autobusáci potěšili (jakoby vypadli z jiných filmů, bohužel víme ze, kterých... oba dva hoši, že?) a celkově mě to vůbec nechutnalo. ()

HHOKY

Příjemná oddechovka na sobotní večer.Jak už tu bylo řečeno,ten kdo četl knihu ví,že je to opravdu jen nahlédnutí do duší a příběhů skupinky lidí,absolvujícíh jeden zájezd.Ale film mě nezklamal,díky vynikajícímu hereckému obsazení. P.S.Tak kolik jich chybí Karle? ()

demorens

Na české filmy do kina nechodím (nemyslím si, že jejich kvalita odpovídá technické kvalitě moderních kin), ale na Účastníky jsem šel, protože mě Vieweghův román zaujal a je asi jediný, který bych si znovu přečetl (možná ještě Názory na vraždu). Taky mě lákal Bohumil Klepl, kterého mám rád. Od filmu jsem ale moc nečekal, viděl jsem jiné zfilmované Vieweghy a na Román pro ženy jsem se nevydržel dívat déle než čtvrt hodiny. Účastníci mě mile překvapili. Moje hodnocení není možná zcela úměrné kvalitě filmu, ale hodnotím podle toho, jak jsem se v kině bavil: výborně! Pamela byla dokonale tupá, Karel a Karel kouzelní a výkon Anny Polívkové (Jolana) nepřehlédnutelný. Podle toho, jak na mě film v kině působil, musím říct, že je to nejzábavnější český film posledních let. (80/100) (30.04.06) ()

Jurator

Film sám o sobě nemá žádný děj (prostý výlet na dovolenou), ani ho nepotřebuje. Je zaměřen čistě na mezilidské vztahy a ty klasické situace, které můžou během cesty a pobytu nastat. I když je chování některých postav trochu nepřirozené a nedořešené, rozhodně se jedná o zábavnou komedii, která zaslouží uznání. Bavil jsem se. ()

tovarnik

Nenáročná komedie podle románu Michala Viewegha, kterou z podprůměru vytahují herecké výkony Evy Holubové, Bohumila Klepla a skvělé Anny Polívkové. Nejlepší práci, co se vtipnosti týče, odvedlo duo Liška-Krobot, kteří ale bohužel moc prostoru nedostali. Na druhou stranu - kéž by takhle vypadaly všechny české "lidové" komedie. ()

CrazyWolf

Nejlepší česká komedie za posledních pár let - už jsem si skoro myslel, že jsme je zapomněli točit. Je tam sice několik hluchých a trapných míst, ale díky nim mnohem lépe viniknou ty lepší kousky. A že to nemá pořádný jednolitý a souvislý děj? No a co má být? Existuje sposta dobrých filmů, například knoflíkáři, kde místo jedné silné dějové linky je film spleten z několika menších příběhů, a jak je to skvělý film. Konec obhajoby, já dávám Účastníkům výborných 85%. ()

RPO

Tak jako mají knihy Viewegha sestupnou tendenci, tak i jejich filmové přepisy klesají ke dnu. Bohužel to nezachrání ani dobří herci (Polívková, Krobot, Holubová). 25% P.S. Nemohu souhlasit s "Tosim" - PP z toho leze tak nepokrytě, až to bolí! ()

xmartas

Nejhorší adaptace od Viewegha, co jsem kdy viděl. Nudné, bez nápadu, sice dobré herecké výkony (Polívková, Klepl), sem tam pohoda a klid, připomenutí si vlastních "příjemných zážitků z cestování", ale nakonec jsem skoro litoval peněz za vstupenku do kina. Proto 2* ()

HokusPokus

Dve za odhalena nadra Jitky Kocurove .. jinak cely autobus vcetne posadky pusobi jako by prave prilitl z marsu, vetsina postav dost tezko uveritelnych, patrne to byl zamer, ale viewegh absolutne neodhadl vkusnou miru..rozhodne to neni vtipny.. spis krecovity a priblbly.. ()

klaus

to s tím úchylem ve vodě to byl trochu úlet. moje kamarádka by řekla! moc mě to nebavilo. No jo no česká komedie. a i na českou komedii trošku slabší.50% ()

spaiky

docela dobrá komedie - slušne se rozjíždí, bohužel to vypadá, že v poslední půlhodině už si scénárista s příběhem nevěděl rady ()