Balu...

Taková zábavnější, odlehčenější reedice Slunce sena & erotiky s trochou trapnosti, absurdna a převážně inteligentních postřehů o lidských vstazích, které málokomu nepřipadly důvěrně známé. Účastníci jsou jeden vedle druhého unikum a přitom tak tvoří zcela uvěřitelnou karikaturu rádoby "vysněné dovolené". Moc se mi líbily komplexy neřešící Anča Polívkovic a infantilně tupá Jitka Kocurová =) ()

Teg

Od filmu jsem nečekal nic, ale po spláchnutí žízně několika plechovkami piva a v dobré společnosti, se film stal nezapomenutelným zážitkem :). Raději se na to znovu už dívat nebudu, protože bych musel nejmíň dvě hvězdičky ubrat. ()

MareT.

Film, který trpí jedinou chybou...a tou je ultratrapná, netalentovaná a neuvěřitelně přehrávající Kocurová... ()

cab

Lehka komedie z ceske kotliny o zajezdu jednotlivcu, paru ci rodin autobusem do oblibene destinace stredoevropanu Chorvatska presneji k Jadranskemu pobrezi. Klasicky ceska vztahova dilema a problemove smycky k jejichz filmovemu vyreseni staci tak male usili, az se zda, ze zivot neni zase tak slozity, jak si kazdy mysli. O hereckych ci stabovych kvalitach se radeji vyjadrovat nebudu. Film v klidu zacina, plyne a dokonce i konci. Cisty zasah do prumeru. 50% ()

minus

Dovolená s Andělem, Florenc 13:30, Slunce, seno, erotika nebo Účastníci zájezdu? Je to úplně jedno. Žádný posun, žádné překvapení, pouze (záměrně podporovaný) stereotyp v konstrukci zápletky, postav, inscenace. Člověk od začátku ví, že se rozhádaní rodiče musí nutně usmířit, že jejich dcera si na zájezdu jistě najde partii - neexistuje v podstatě žádná otázka, která by nebyla během nebo v závěru polopaticky zodpovězena. V rámci mezí tak někoho může překvapit pouze několik odvážných ero-záběrů, přítomnost homosexuálů na plátně (abychom jim konečně proboha ukázali, že jsou to taky jenom lidi a že ti, kdo se jich štítí, jsou burani!!!), popř. občasná snaha vyprávět filmově (např. subjektivní užívání zvuku). Tedy jen další nevynalézavá komedie, které hlavně nechybí naši "oblíbení" herci a "kultovní" hlášky. ()

Slimak

Sranda která začíná a končí u řidičů s podšálky...tak za ně...zejména za pana Krobota...jinak mi mohl bejt celej tenhle film naprosto ukradenej...klasickej českej vejlet do slunného Chorvatska je snůškou neumělejch fórů a naprostejch blbostí jako jsou dva teplouši,plážovej mladík co se líbí dvěma nějakejm mladejm košťatům,albín co ve vodě onanuje,všichni se střídaj u automatu na kondomy....měl jsem dojem že tenhle film slouží nadrženejm...protože sranda to není. ()

Junglista

Pohodová podívaná, která i přes delší stopáž uteče jako křovák před lvem. Sice je to sled jednotlivejch scének, ale nechybí tomu vtip a lehkost. Ale stejně jako 99% lidem se mi při názvu vybaví co? No přece oba pánove řidiči, kteří se menují Karéééééél :-) ()

Bohemák

Mám Jiřího Vejdělka dost rád, ale tohle mi přišlo trochu těžkopádné. Žádný srozumitelný spojovací příběh, ale přitom pestrá freska to taky nebyla. O humoru ani nemluvit (nebýt pánů Lšiky a Krobota jako autobusáků, tak bych se ani nepousmál). ()

kukuuuc10

Úchvatné ztvárnění ČESKÉ povahy! Dovolenka na Jadranu, autobusem, ponožky a sandály, řidiči Karel a Karel! Děkuji pěkně :-))) ()

Hanys_

Přiznám se, že Vieweghovu knižní předlohu jsem kdysi přímo zhltnul. Film jí vysloveně ostudu nedělá, ale není to tak vtipné (až na boží dvojku Karlů), jak mohlo být. Sestříhání o 10-15 minut (tzn vyhodit Fialku) by filmu taky prospělo.5.5/10 ()

Paity

Je tam pár vtipných scén, ale pohled na polonahou, ono už na oblečenou to bohatě stačí, Annu Polívkovou, která svého otce skutečně vizáží nezapře, to je silné sousto. Celé to na mě působilo, jako by filmaře stálo už hodně peněz to natáčení u chorvatského moře a tak potřebují vše co nejdříve dotočit a jet. ()

bloodline

Roztomilý exkurz do duše CZ/SK turistu s opradenými legendami o cestovaní autobusom a zároveň trefne spracovaná komédia, ktorá azda nevynechala podstatnejšie kolority zájazdového turizmu s dávkou ironickej satiry. Humor však osciluje na nie vždy bránicou požadovanej úrovni, ale vzhľadom na zbankrotovanú komediálnu žumpu predstavujú Účastníci zájezdu svetlejší bod na hviezdnej mape československého kinematografického smiechu. K úplnej spokojnosti chýbali už len vysmážané rezne s chlebom. 3 a 1/2* ()

Stružák

Hvězdičku dávám za Karla a Karla (hlavně tradičně skvělýho Krobota), jinak je to přehlídka ultradementních vtipů. Děj nulovej, scénář nulovej. Nepěkně jsem zabil skoro 2 hodiny života. 💀 ()

Angelino

Veľmi príjemná komédia, pri ktorej som sa síce nechytal za brucho, ani mi netiekli slzy od smiechu, ale za podšálky, za zakomponovanie homosexuálnej tematiky (po nedávnom uznaní registrovaných partnerstiev v ČR) a za výkon Anny Polívkovej dávam 80 %. ()

Radim

Po dlouhé době česká komedie, která se jako komedie nejen tváří, ale také jí je. Humor spíše jemný, místy černý, pár skvělých hlášek. Ne vždy mi sedělo obsazení, ale hlavní postavy ušly. Hlavně Kocurová, na kterou nedám od dob učinkování s Izerem dopustit. Filmu vyčítám jen chybějící pointu nebo aspoň nějakou gradaci. Vyloženě odpočinkový film, u kterého se nebudete trhat smíchy, ale pobavíte se. ()