Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Anderton

1:06: zomrieš. Remake Oka mal u nás tú smolu, že pôvodný film bol v oboch krajinách v distribúcii a tak bol medzi hororovými fanúšikmi jeho dej notoricky známy. Remake bol však nakrútený pre divákov neznalých vydareného diela Pangovcov, nič nové totiž neprináša. Zároveň vzniklo Oko v dobe, kedy už boli na remaky ázijských hororov všetci alergickí. S odstupom času je Oko pozerateľný, priemerný horor s dvoma prekvapivými zvratmi, čo samozrejme platí len pre neznalcov originálu. Pozor, Rade je tu bez brady! ()

Shit

Pro mě stejně kvalitní jako předloha, každý má svý, ten původní byl podle mě líp natočenej celkově jako film, ale dost mi chyběly nějaký lekačky, čehož se zase tady dostává dostatek a několik z nich je fakt hodně kvalitních a dokonce nečekaných. Už mam dost nějakejch psychologickejch hororů atd, já se chci prostě a jednoduše bát a lekat a to tohle v některých fázích splnilo, i když hluchý místa se taky našly a ne zrovna málo. 3,5* ()

tron

Videl som väčšinu ázijských ducharin po roku 1998 (kedy úspešnú vlnu odpálil Nakata v RINGU). Máloktorému som dal pod 80%. OKO bratov Pangovcov ma ale nebavilo, nebolo na ňom nič originálne, zápletka o slepom dievčati, ktoré po operácii začne vidieť (duchov) fajn, ale na celovečerný film to nestačilo, všetko som už videl v TEMNEJ VODE, ZMEŠKANOM HOVORE, JU-ONE atď. Na americký remake som sa napriek tomu tešil, tak troška zvrhlo, ale tešil – mátožná Jessica Albaová v titulnej úlohe, matný dej... niekedy si potrebujete oddýchnuť pri mizernom horore. Musím povedať, že výsledok naplnil moje očakávania – nie je to zlé, len to skrátka nemá ani štipku niečoho originálne a od začiatku som mal pred hrdinkou náskok, keďže som vedel, čo vidí, prečo a ako to vidieť prestane. Napriek tomu dej (i vďaka dobrým hercom – Alessandro Nivola) prekvapivo svižne ubiehal, Albaová sa mi snáď prvý raz páčila a scéna vo výťahu nemôže nebyť dobrá, nech by ju režíroval akýkoľvek babrák. Bavilo ma to viac, ako podobný remake podobnej ázijskej duchariny, CLONA (20%). ()

silentname

Tak toto je jeden z najhorších remakov, aký som kedy v živote videl. Absolútne ale absolútne strašné. Jessica Alba v tejto role absolútne zlyháva a vôbec mi jej postava nepríde uveriteľná, scénky sú úplne mimo a tvorcovia z toho asi chceli urobiť viac horor, než film ako taký. Japonskú verziu filmu mám veľmi rád a všetko mám pocit, že je uveriteľné, má svoje skvelé momenty a najmä sú vzťahy medzi postavami a všetko úprimné. Tu je priateľstvo Sydney a Alicie (Chloe Grace Moretz) absolútne nefungujúce a nemá žiadneho ducha ani charizmu. Rovnako ako aj jej romanca s Paulom. Záver je absolútne strašný, úplne všetko zmenili a nemá to žiadnu správnu chuť ako originál. Jediný dôvod, pre ktorý neodpadujem tento paskvil je fakt, že slepá Jessica Alba tomu skutočne aj niečo dáva a záverečná koncertná scénka je veľmi pekná. Inak je toto skutočne príšerný remake skvelého filmu. ()

sidzej

J. Alba sa producíruje po ulici s takým sebavedomím akoby vystupovala v súťaži krásy. Nie slepé dievča jej nikto nemôže uveriť ani na sekundu. Ale to nie je hlavný problém filmu. Oko je remake a navyše citeľne slabší. Tým pádom sa film stáva zbytočným. Nechápem prečo sa amíci musia zakaždým opičiť a točiť takéto chabé odvary skvelých originálov. Jedinú vec ktorú oceňujem je veľmi depresívna nervydrásajúca hudba. Škoda že nebola použitá v nejakom atmosferickejšom a hutnejšom horore. ()

• Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 69. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)