Nightwish: From Wishes to Eternity

(koncert)

DVD vyšlo roku 2001, ale koncert, který je hlavní součástí celého DVD, byl odehrán 29. prosince roku 2000 ve finském městě Tampere. Kromě koncertu From Wishes To Eternity obsahuje také interview s Tarjou a Tuomasem (s každým zvlášť), videoklipy k písním The Carpenter, Sleeping Sun, The Kinslayer a Walking In The Air, fotogalerii a přehled dosavadní diskografie.

Tracklist:
1) The Kinslayer
2) She Is My Sin
3) Deep Silent Complete
4) The Pharaoh Sails To Orion
5) Come Cover Me
6) Wanderlust
7) Instrumental (Crimson Tide/Deep Blue Sea)
8) Swanheart
13) Walking In The Air
14) Beauty And The Beast
15) Wishmaster (bublajsa)

Nuala

Nevím proč, ale finské kapely pro mě mají nějaké tajemné kouzlo a u Nightwish tomu není jinak. Tohle se mi prostě líbí a nemám k tomu co dodat, snad jen že to stojí za to! ()

Endyis

Charkaterisovat skupinu Nightwish kýčem je jako, když si někdo koupí Vánoční koledy a je naštvaný, že to je vlatně všechno vánoční klišé a on čekal nejnovější fusion. Tahle kapela prostě jede v kýči. Patřejí mezi nestory (pro někoho možná) netvory symphometalu a v této metě byly výborní. Pokud někomu nevoní daný styl, je jasné, že se mu líbit nebude a rovněž i dané DVD. Pro mě je to trošku nostalgie jedné doby, kdy jsem se hodně cpal metalem všeho druhu... 80% ()

finy_cz

Sice si myslím, že hodnocení hudebních snímků není úplně objektivní, protože hodně záleží také na tom, komu hudba sedne. Komu se nelíbí Symphonic metal nebo gothic metal, ten přece nemůže za zpracování a koncert dát 5 z 5ti. Proč by na to koukal, když mu to ničí mozkový buňky nějakým metalem! Takže mé hodnocení 5/5 je nejen za provedení tohoto snímku, ale také za hudbu jako takovou, kterou Nightwish produkuje a za to, že mám tuhle skupinu fakt rád. Mám sice pocit, že koncerty by měly zůstat jen na pódiu a měly by se vyhnout těmhle snímkům, ale oceňuji také hlavně videoklipy a rozhovory, doplňující tento komplet. ()

Kosmik 1

Koupil jsem DVD, kouknul a dal pět hvězd. :-) Nightwish poslouchám už dlouho...a tenhle koncert se povedl. Pro mě jednoznačně nejlepší finská power metalová skupina současnosti. S Tarjou to byl nářez...s Anette už to bohužel není ono, ale tak už to chodí. Když odejde zpěvák/zpěvačka, málokdy se pak dá nahradit tak, aby to nepoznamenalo celou kapelu a zůstala zachována stejná kvalita zpěvu. 90% ()

Sancty

Jeden z prvých koncertov zachytených na kamery, ktorý som mal možnosť zhliadnuť. Je to pár rokov dozadu a hudobne som už niekde inde, ale pokiaľ ma pamäť neklame, ide o celkom vydarenú show. Pravdupovediac, jediné čo sa mi zreteľne vynára zo zahmlených spomienok je sedmička vodky položená na stole, ktorú sme mali možnosť s kamarátom pokoriť a ťažká cesta domov trvajúca viac ako by som si prial. Ale to sem už nepatrí. ()

merigieren

Dámy a pánové, tak přesně tomuhle se říká zamindrákovaný masochista (Cival) :-), který dokáže poslouchat a hodnotit hudební DVD skupiny, kterou sám nevyhledává ani neposlouchá. Jinak přesné zařazení je symphonic power metal. V dnešní době bohužel již zcela jiná kapela než v roce 2001 ()

BOURQUE

Jedinečný zážitok fantastického symfonického metalu v podaní skupiny Nightwish, ktorá je aj priekopníkom tohto štýlu. Fantastická Tarja Turunen a zatiaľ najlepší výkon (na koncerte) na bubnoch od J. Nevalainen. Koncert bez zbytočných klišé s dobrým zvukom! Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Fifipek

Nightwish with Tarja forever!!!! Pro fanoušky Nightwish povinnost, teď myslím pro fanoušky opravdových Nightwish (Sorry Anette Olsone). Nutno slyšet jak krásné může být spojení operního hlasu s gothickým rockem (či metalem). Pro pana Civala: Když se ti to nelíbí, tak to radši nehodnoť ty umělče, až zas přijede Rihanna nebo 50 Cent, tak řekni a klidně ti na ně koupím lístek, já si zatím budu kydat do uší tento "kýčovitý humus"...:)))))) ()

Mandalorian

Zda jde kapele Nightwish o peníze nebo o publikum, vědí jen pouze oni. Hodně lidí si plete pojmy jako komerční úspěch ( vydělávat ) a komerční záměr ( hrát pro peníze ). Každopádně s Tarjou udělali tu nejlepší hudbu a pokud si seženete překlady skladeb, vemte jed na to, že vás zaujmou. Jejich hudba není jen bezduchý plácání slov. Tuomas má dokonalou představivost. A to je talent, který si penězi nevypěstujete a nekoupíte. Tuomas je člověk, který si dovede v hlavě představit celý orchestr a tímto způsobem skládá hudbu. K tomu jejich živá vystou pení mají svoje osobité kouzlo. A kde je tolika lidmi opěvovaná Metallica ? Kirk má slabý hlas, zpívá potichu a často falešně. Ale ne albech je za boha a kdekdo o něm řekne, že je to klasika. Nesouhlasím. Nightwish jsou klasika. Vsadím se, že tady možná ani nikdo z vás neví, jak vznikla šlichta jménem - Metallica-Nothing else nothers. ()

Gardenboy

Nemôžem si pomocť,ale toto bolo ovela lepsie ako ten zaznam z Holandska 2005. Perfektná hudobná a zvuková stránka (niektoré skladby lepšie ako v originály, anríklad záver Beatu of the beast ;) a Pharaoh sails to Orion, aj to bolo krajsie zahrate v koncertovej verzii ..) čo k tomu dodať....krásna Tarja a perfektní ostatní hudobníci. Bravo, bravo, bravo .... .... no a DEATH BOYS POEM RULEEEEEEZZZZZ....najkrajsia skladba od nich .... ()

smack

Kdo to neposlouchá delší dobu nebo není fanoušek nemuže to hned shazovat. S Tarjou to mělo šťávu, protože to bylo něco jedinečnýho v metalovém světě. Dneska už to není to co bývalo, ale stále se to dá poslouchat ikdyž je Anette další řadová zpěvačka. Tenhle koncert je jeden z nejlepších, skvělý songy, efekty, tarja... ()

Jaromír

Pustil jsem si tohle DVD, a už mi běží potřetí :)! Tohle se mi jen tak nestává! Absolutní zvuková bomba. Kytary, varhany a operní zpěv, ať žije gotický metal (a to poslouchám hlavně rock typu AC/DC :) ). Tak právě mi to dohrálo počtvrté, musím se od tohoto DVD nějak násilně odtrhnout :). ()

jprmusic

Vynikající koncert. Tarja nejen dobře zpívá, ale je i .... jak to nejlépe vyjádřit - k sežrání. Viděl jsem sice kdysi Fantoma opery zpívat Evu Urbanovou (ta má Nightwish v oblibě) s Láďou Křížkem, ale tohle je tak nějak lepší :-) ()

S120

Staří Nightwish v čele s Tarjou to byla bomba. Tento koncert pak považuji za jejich vůbec nejpodařenější kousek. Pro fanoušky tohoto stylu muziky to bude určitě moc příjemné pohlazení na duši. ()

MGTka

Tuhle hudbu už poslouchám léta, jistě jsou lidé, kteří tohle nemusí, ale já v tomhle stylu něco slyším i se svým hudebním hluchem. Ještě se mi to neoposlouchalo a je to hezká vzpomínka na Tarju vzhledem k událostem posledních pár let ()

muliku

Parádní koncert, snad jediná chyba na něm je nesympatický basskytarista Sami. Jsem rád, že ho velice brzy vystřídal Marco. ()