Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Bloodoom

dle mého názoru velmi povedené. jsou tam i vtipné scény a celkově je film povedený. hudba suprová, triky také bez chybiček. opravdu jsem se vrátil do dětských let kdy jsem si hrál na hodné a zlé s autíčky měnící se v roboty :) v tom českém dabingu to je opravdu děs. no holt někdy je lepší originál ()

Michalee

Tenhle film bych zařadil mezi nejlepší snímky roku 2007... Výborná akční podívaná, skvělí herci, milostná zápletka a děj plynule běží, navíc hudba od linkinů... tohle prostě musí mít ode mě 5* ()

majklfly

Wow, tak tohle jsem opravdu nečekal. Pár přátel mě upozornilo, že tentokrát se Bay překonal...Mám pocit, že všechny tento snímek dál filmovým trikům další rozměr. Kupodivu jsem se ani nedočkal dvousekundových střihů při akci, ba naopak vycházel ze statické kamery, která mě pomalu, ale jistě vtahovala do děje. Bravurní práce se světlem na mě promlouvala jak z akčních scén, kde přidávala na zajímavosti, tak i v romantických záběrech, kde pomalu přecházeli do tváře. Zažil jsem 144minut se zatajeným dechem a pan Bay je ode dneška u mě Pan režisér. ()

Bojislav

Na tenhle film jsem se dost těšil, přecejen hodnocení v časopisech i od známých byla více než pozitivní. Bohužel po jeho shlédnutí musím konstatovat, že skvělé efekty doplnil slabý scénář a trapné pokusy o rádoby vtipné hlášky. Ano, v první polovině filmu jsem se docela bavil, ale druhá část a velmi sladký konec, kde hlavní hrdinové zachránili snad vše, co se dalo, to totálně pohřbily. Obrovský potenciál, který námět bezesporu měl, se kdesi vytratil. Film jsem bohužel viděl s českým dabingem (dabing mi obecně vůbec nevadí), který z hlasů robotů udělal navíc spíše parodii. 40% ()

M.M.

Vysokorozpočtový snímek s nijak objevným dějem (až na ty roboty) Zlý roboti chtějí zničit svět lidí a hodní roboti se jim v tom snaží zabránit. Nicméně efekty mě nadchly a o krásce Megan Fox ani nemluvim... Možná bych uvažoval o pěti hvězdičkách, ale ta roztřesená kamera a nepřehlednost v tom který robot s kterým bojuje mi chvílema dost vadila... ()

nogi

Výborné obsazení Megan Fox a Shiy LaBeoufa. Bayova režie jen přispěla k dobru. Výbuchy, transformeři, příběh, hlášky... Stále jen doufám, že druhý díl bude aspoň z poloviny tak dobrý. ()

Zacho89

Nejlepší zfilmovanej komiks jakej jsem zatim videl, i kdyby jste k tomu dali všechny 3 díly spidermana nemají na to. Jakmile skončí jedna akce začne druhá, jenž doprovází hudba ,při kterej jsem se klepal jak ratlik a vzrušením měl husinu po celý film. Nic se neda vytknout ani animacím autobotů, kde zaběry při transformaci byly naprosto detailní. Jediná muška na filmu jsou záběry při bitvě v centru města, kdy jsem se vůbec neorientoval kdo je kdo, ale po dalším shlédnutí to bylo ok. Obrovskou pochvalu odemě sklízí Shia, protože tím co předvedl před kamerou se v 21 letech moc lidí chlubit nemůže. ()

amafagad odpad!

Sorry za ten odpad, ale film po ktorom chcem svoj cas nazad ine hodnotenie odo mna nedostane! Pribeh zacina, mlady looser (a hnusny zidak - predal by aj fotrovu protezu aby si zarobil) ktoreho si auto vyberie lebo mu je sympaticky chce istu stetku lebo mu je sympaticka a jej frajer je hajzel na nu (Keby nebol tak by mozno dakoho aj mrzelo ze mu ju ten hajzlik prebera)... CGI je prvych 5 minut ozaj zaujimave, ale potom sa zda ze je to stale to iste nonstop dookola... Ako krpec som pozeraval transformerov na ORF1 :) a tam sa mi pacilo ze sa aspon ako tak doveryhodne poskladali a mali casti aut na sebe na ktore sa premienali, tu nikoliv, vsetci vyzeraju ako hromada srotu so sem-tam nalepenym kolesom. Klinec do hrobu je zaver kde je mlaticka v plne zaludnenom meste, roboty sa valaju o budovy atd. ale na konci zomrie jeden transformer (pricom ludi tam muselo pomriet snad tisice no nevideli sme ani jedneho - bo film je pre deti: PG-13), no ze som si oci nevyplakal ako sa obetoval... (P.S. ti amici dako radi nahadzuju ich mladezi do filmov ze obeta je daco grandiozne... asi potrebuju rekrutov na dalsiu vojnu v blizkej buducnosti) ()

jirkalala

panejo, první půlhodiny bylo super, efekty bomba, zpracování zajímavý. Jakmile se film dostával dál a dál, začínal jsem víc a víc otvírat pusu údivem jak může někdo točit takovýto nesmysl. Bohužel jsem znal hodnocení tohoto filmu dopředu, takže jsem se bál jej ohodnotit jako "odpad". Závěrečná půlhodina se nedá nazvat jinak než "americký PORNO" bylo to příšerný a já tyhle agitky o hrdinství nesnáším. Jsou v tom fakt dobří. Na tomto filmu je hrozně moc poznat, na jakou věkovou skupinu je zacílenej a jak je vlastně ve skutečnosti výchovnej. Jde to mimo mý chápaní. Buď se Michael Bayovi narodily od natočení skály a mizerů dvě děti nebo musel mít nějakou mozkovou příhodu. Dvě hvězdy za zpracování ()

RonnieR

Videl som ho už asi sedemkrát a nikdy som sa nenudil. Bayovi sa podarilo to, čo sa podarí len málokomu, film sa mi páčil na na druhý raz viac, ako na prvý! Scéna v púšti so škorpiónom bomba! Komentár k dvojke bude nasledovať vzápätí. 90%. ()

papinak

Transformers mě nikdy jako seriál neoslovili. Říkal jsem si, jak chce někdo natočit film o něčem, co se mění z auta na robota, tak aby to dávalo alespoň trochu smysl a bylo to zábavné. A ono se to povedlo. Hned ze začátku jste seznámeni s tím že na jiné planetě takové "bytosti" jsou a hotovo. Kupodivu to vezmete za své a akční jízda může začít. Vtipných momentů je ve filmu také dost, takže se člověk i pobaví. Zamilovaná dvojice je defacto poviností a její přítomnost vás tedy nijak nemrzí. Po technické stránce je vše dotaženo k dokonalosti a jelikož jsem z kina odcházel opravdu mile překvapen dávám za čtyři. ()

qwxyz

Po Válce světů jsem čekal něco jiného. Takhle jsem si Transformers nepředstavoval. Samozřejmě, že efekty jsou zde perfektní, ale to už by měl býti tak trochu standart. Jako čistě letní odrágovačka to není špatné, hvězdičku navíc za nejlepšího herce ve filmu, Megatrona :-) 6/10. Nejlepší díl série. ()

DaNQa

-Pri filmoch Michaela Baya(Armagedon, Pearl Harbor) sme zvyknutý na zábavu, bombastickú akciu a strhujúci spád. Diváci sa tešia na každý ďalší film . Potom k nemu pripojte aj meno slávneho režiséra Stevena Spielberga(Jurský park,E.T) a máme tu film preplnení neuveriteľnými scénami, ktoré berú dych, neskutočné kvantá výbuchov a kopu akcie. Dámy a páni prichádzajú Transformers. Predstavte si, že roboty z hlbín vesmíru sa dokážu premieňať na autá, kamióny, lietadlá, proste na čokoľvek. A potom si predstavte, že sem zavítali preto, aby získali dávno stratenú kocku, ktorá dokáže oživiť robota Megatrona, ktorý pred tisíckami rokov pristál na Zemi s cieľom podmaniť si celý vesmír. Neveríte? Tak sa rýchlo poponáhľajte do dvd požičovne, pretože práve o tomto filme sa viedli debaty, že sa stane blockbusterom roku 2007.A stalo sa. Transformers sa u nás neobjavili po prvý krát. Roboti, ktorý sa dokážu pretransformovať sú známi po celom svete, pretože náš svet ochraňovali už veľmi dlho zo stránok komiksov.Dlho však netrvalo a dostali sa aj na obrazovku. Dlho sa čakalo aj na predstavenie na striebornom plátne, ktorého sme sa nakoniec dočkali a prinieslo nám ho už spomínané duo Michael Bay a Steven Spielberg. Naša Zem sa stala strediskom dlhoročnej vojny medzi dvomi skupinami mechanoidov, dobrých Autobots a zlých Decepticons. Vojna sa z vesmíru prenesie najprv do Kataru, kde sa Decepticons pokúšajú zničiť základňu Americkej národnej obrany, aby získali dôležité informácie o mieste pobytu kocky a pána všetkých Decepticons, Megatrona. Základňa padne a takmer všetci zahynú. Uprostred drsnej púšti Kataru prežije malá skupina vojakov zo špeciálnej jednotky, ktorú vedie nebojácny a odvážny kapitán Lennox(Josh Duhamel).Práve on podáva prvú správu ministrovi obrany Kellerovi(John Voight) o výskyte mimozemských robotov na Zemi. Boj sa presunie do stredu New Yorku, kde sa na stranu Autobotou pridá aj mladík Sam(Shia LaBeof), ktorý nevedomky ukrýva kľúč ku kocke. V jeho snahe prekonať Decepticonou mu pomáhajú tými špecialistou a hackerov na čele s mladučkou Maggie(Rachael Taylor) a jej priateľom Glenom(Anthony Anderson) a kopa vojakou, policajtou a tajných agentov z prísne tajného sektoru sedem, ktorému velí zatrpknutý agent Simmons(John Turturro).Podarí sa im nakoniec poraziť Decepticonov a zničiť kocku? Film Transformers ponúka všetko. Akciu, zábavu, fantáziu a neuveriteľné efekty. Každá minúta tohto filmu je využitá. Nenájdete tu žiadnu chybu.Na tento film som šla do kina hlavne preto, že všetko čo obsahuje, musí mať každý správny film a ja milujem dobré filmy. A nesklamal. Užila som si každú sekundu. Najviac ma pobavilo vyjadrovanie a správanie robotou Autobots, ktorý sa pomocou nášho internetu naučili náš slang aj vyjadrovanie. Vizuálne efekty boli skvelé až natoľko, že som dúfala, že pri odchode z kina sa naše auto nepremení na transformera. Nesmiem zabudnúť na úžasný herecký výkon mladého herca Shiu LaBeofa, ktorý sa perfektne zhostil úlohy mladého Sama. Samozrejme, že nezaostávali žiadny z hercov, z ktorých najviac vynikli Josh Duhamel(kapitán Lennox), odvážny minister obrany s tvárou Johna Voighta a Samova vysnívaná kráska, odvážna Mikaela (Megan Fox). Hudba bola super, pri niektorých scénach ma tak vtiahla do deja, že som mala pocit, že stojím hneď vedľa Sama a pozerám sa priamo na Megatronica. Takže ak máte chuť na neuveriteľnú akciu, dych berúce vizuálne efekty, či hudbu, ktorá vás pohltí, alebo na pohľadnú tvár Shiu LaBeofa, sú Transformers film presne pre Vás. Ale pozor, aby sa vaše auto po ceste domov nezbláznilo... () (méně) (více)

fantomas24

Co napsat? Parádní akce v podání Michaela Baye se skvělým Shiou LaBeoufem, krásnou Megan Fox a líbivými vizuálními efekty. Tohle jsem nečekal, Bay mi vyrazil dech. ()

Pattrick

Hm, akční scény super, ale to je vše! Všechno tak připitomělé a předvídatelné až to bolí .. Krom humoru, ten se mi místy líbil ()

profeek05

Po shlédnutí tohoto "trháku" jsem byl opravdu trochu mimo. To co začíná napínavým tajemstvím, pomalu se před divákem za ostré akce odkrývá a pořád to ještě má jakýsi šmrnc, "graduje" a končí jakoby snad inspirované tupým komiksem z roku raz-dva, jenž se někdo rozhodl zapsat do dějin JEN A POUZE monstrózním, vizuálně chytlavým zpracováním. Opravdu to tak muselo být? Jako průměrný Američan či milovník komiksů s frekvencí výbuchů 30ks na stránku bych u Transformers asi poslintal celou obrazovku, ale tady jsme v Evropě a do mého vkusu se tedy autoři rozhodně netrefili. Hlavně zkaženým dobrým nápadem a spoustou tupých hlášek. A že to z mého pohledu nezachránila ani půvabná Megan Fox nebo výborně bojující Josh Duhamel, to už je opravdu co říct! ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)