Bývalý učitel Josef Tkaloun se rozhodl definitivně opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný energie, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu manželky Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny jeho aktivity, přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem, i když v jeho režii dostávají situace občas poněkud groteskní obrysy. (TV Nova)

Váša

Na komedii to není příliš vtipné a neustálé prostřihy na projíždějící vlaky filmu také moc nepřidají. ()

Le6n

Napriek tomu, že ešte zďaleka nie som v dôchodkovom veku, sú pre mňa Vratné lahve takmer osobný film. Presne rozumiem (aspoň mám ten dojem) pocitom starnúceho Tkalouna a minimálne v 50% situácií by som konal/komentoval rovako (dokonca aj tú kanvicu na sporáku som už zažil :))). Nemám filmu čo vytknuť, snáď sa mi len zdalo, že mohol byť dlhší, pretože na Svěrákovu jeseň života by som sa vydržal dívať celé hodiny ()

Warapeidza

Nádhera. Velmi příjemný film, typicky svěrákovský. Známí herci, známé tváře, známá hudba, všechno to do sebe krásně zapadá. I mně ovšem vadily snové pasáže, které by jakoby do filmu ani nepatřily- nebýt jich, dal bych hvězdiček klidně všech pět. ()

Johnner

Scénáristicky sice poněkud slabší, na mnohokrát viděné (i zažité) vtípky sázející, přesto však jasně čtyřhvězdičkový film. A to hlavně díky ustřední dvojici postarších manželů odlišných jako oheň a voda. Lepší herecký výkon sice předvádí Daniela Kovářová, charismatu na rozdávání mají však oba. Ale přesto by to chtělo výraznější dějovou linku, protože v půlce mě trochu přepadl záchvat nudy. Ten však naštěstí rychle pominul. Nesmím zapomenout vyzdvihnout snové sekvence hlavního hrdiny! ()

Vital

Svěrákovi filmy mi vždy přišly dost o životě takovém,v jakém žijeme a nevnímáme je moc.Například pohled Svěráka jako důchodce který se ještě necítí být důchodcem se snaží si ještě něco dokázat...a mě se to líbilo! ()

Camp_nou

Konečně něco, co po dlouhé době vrátí důstojnost české kinematografie. Skvost českého filmu ! Svěrákovsky vtipná komedie, která navodí dobrou náladu a vrhne na diváka kupu nefalšovaného optimismu. Pan Svěrák je vážně nejosobitějším českým režisérem posledních let a Vratné lahve jsou dle mého názoru a vkusu jeho životním dílem. Zbytečné cokoliv dodávat. Děkujem ! ()

Wulfhere

Příjemný osvěžující vítr v zatuchlém prostoru českého filmu. Na Vratné lahve se dobře kouká a poskytuje dosti zábavy. Oddychový film v dobrém duchu, který v české provenienci kraluje. ()

J2

Začátek je špatný. Hodně špatný. Především pád z kola, to je prosím nehorázná příšernost. Vlastně celá epizoda se zásilkovou službou je katastrofa, připadá mi, že s product placementem to doopravdy ve Vratných láhvích přehnali... ALE po pár desítkách minut se situace obrátí. Nenásilně, poklidně, ale postavy začnou někam směřovat, jejich dialogy začnou mít smysl a hlavně - z trapnosti se dostanou k tolik známému "laskavému" humoru. Ještě čtyři hvězdičky, ale snové scény a začátek jsou tragédie. ()

Klišé

Skvělý odpočinkový, vcelku milý film. Dialogy opět nemají téměř žádnou chybu. Jan Svěrák je skutečný profesionál, i když zrovna u tohoto filmu bylo kolem až moc humbuku a přitom zase tak dokonalý nebyl. Moje hodnocení: 75% ()

maarr

Tento film z hlediska úrovně dnešní kinematografie patří k tomu lepšímu, ale přece jen ze Svěrákovy tvorby (vesničko má středisková, kolja, obecná škola, jáchyme hoď ho do stroje-společně napsané se Smoljakem atd.) je to to nejslabší, mě chybí více humoru i lepších hereckých výkonů (vyjma Svěráka a Kolářové, kteří ztvarnili osvědčenou dvojici nezklamali). ()

Martens14

Vratné lahve jsou další milou, lidskou, nikoho neurážející komedií. Na zápornou postavu zde nenarazíte. Neřeší se žádná velká dramata, jenom obyčejné každodenní starosti spojené s pokročilým věkem. Je to film ze života, je to film plný pravdy a milého humoru. Pokud ale hledáte nějaké drama plné zákeřných hajzlů, s hrdiny v bezvýchodných situacích, budete se tentokrát muset poohlédnout jinde. To jen tak na konec pro ty, co film ještě neviděli. ()

Beawish

I když mám reklamy rád, tak sto minut trvající reklama na zámečníka, vložky, pivo, supermarket a především na duo Svěrák & Svěrák mě fakt nevzala. Asi byl ten humor až přespříliš vlahý a laskavý, že mi začal zavánět podlézáním u diváka. Ale abych jen nekritizoval - také jsem se pobavil: scénu, kdy Svěrák padá z kola jsem viděl asi desetkrát, a stále se tomu zdráhám uvěřit. ()

zekon

Dívatelný Svěrákovský film. Žádné velké psychologické umělecké dílo typu Medvídek apod ale film pro normální lidi který pobaví a neneudí. Svěrákovské vtipy hlášky exceletní a příběh naprosto ze života :) ()

Naby

Prvni cesky film u ktereho davam 5* (alespon myslim ;-) ). Jako zanr komedie me to naprosto uchvatilo, protoze i kdyz jsem ho tedka videl znova po dlouhe dobe, smal jsem se od ucha k uchu celych alespon 100 minut. Mozna si reknete, ze film neni tak dlouhy, ale ja se smal i po tom co film byl u konce. Teda alespon kdyz jsem si vzpomnel na nejaky ty naprosto genialni forky. Film ale neni jenom vtipny, zaroven zde najdem prvky erotiky, napeti a samozrejme jak uz je u ceskych filmu bezne, velka davka informaci z "nasich" loznic, neboli obrazek ceskych rodin ze zivota, pripadne alespon trosku nadneseny obrazek. PS: Chapu, proc snove casti holky pohorsili, asi jsou vic pro chlapy :-DDD. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady