Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

tomuleee

Ať si říká kdo co chce, je toto naprosto brilantní kriminálka. Výborný (jako vždy) Nicholson prostě dokáže uhrát cokoli a jeho prohnanost je dokonalá. To že film je ¨remake¨mu neubírá nic na jeho kráse. Kdo viděl původní trilogii z které tenhle film čerpal tak mi dá zapravdu že i když je tu podoba do oka bijící tak se mi zrovna tento film líbil více. Scorsese umí na co šáhne. Doporučuji všemi deseti. Film co nesmí chybět v žádné DVD sbírce ()

Tomousful

Na tento film jsem se musel podívat aspoň dvakrát, abych pochopil o čem je. Tento film je vlastně pro pozorné fanoušky. Akce zde moc není, musíte pozorně posluchat aby jste věděli o čem film je. Z toho usuzuji že děj je výpravný, ale akce se dočkáte. K tomu všemu pěkné herecké obsazení a dobrý režisér a můžeme se bavit o dokonalém filmu. Proto jsem tento film viděl třikrát. ()

kojtas

výborná gangsterka.. ze začátku to je takové mírně uspávající a člověku se začíná více a více líbit DiCaprio, ať Damon dělá, co dělá.. Nicholson válí, jak jinak.. a co třeba Wahlberg s máničkou..? :D hudba výtečná, podkresluje scénu dokonale.. poslední půlhodinka, to je něco neskutečného :) i když jsem od začátku věděl, že přežije jenom jeden, stejně jsem více fandil Leovi, i za ten Titanic, kde mu to taky nevyšlo.. ale ten konec jsem vůbec nečekal :) ani se nedivím, že to získalo Oscara.. libůstka na čtvrteční prázdninový podvečer :) ()

Picour

Skrytá kvalita? Je pravda, že frajeři od fochu nejednají v rukavičkách a vůbec nemluví slušně, ale přehršel ku*d a dalších výrazů není ani funkční, ani vtipná, je ovšem pravda, že alespoň částečně drží pohromadě jalový děj. Ode zdi ke zdi, film prostě nefunguje jako celek. Po svižném intru přichází poslepované střípky příběhu dvou utajených agentů. Nebo tří? Snahu nelze nelze upřít, ale film ničím nepřekvapí a možná druhý den člověk lehce zapomene, o čem vlastně byl. ()

Nikolak

Padá hvězda za vykradení Volavky, ke které se film snad ani nesmí přirovnat (jenže se ji snaží ji rimejknout). Padá další hvězda za neprodýchané výkony Nicholsona (kam dal charisma, když ho zrovna tenhle film potřebuje?) a Damona (proč zrovna tentokrát nebyl vůbec ničím sympatický, když to příběh vyžaduje?). A ještě jedna hvězda za Volavku, z pomsty, protože film je to dobrý (hned mu běžím dát nějaké hvězdy). Departed... není. Český název je v tomto případě přesnější. Velmi slušné **. ()

Honey007

Po přečtení pár komentářů vám bude jasné, že hodnotit tento film není jednoduché a záleží na každém, co má rád. V případě této gansterky je nutné vyzdvihnout herecké obsazení, suprovou kameru a kvalitní režisérskou práci. Ale jaksi se nemůžu ubránit dojmu, že stopáž přes dvě hodiny je na toto téma příliš a ačkoliv se Scorsese snažil časově občas neposloupnými prostřihy děj vygradovat, příliš se mu to nepovedlo. Osobně dávám přednost Gaunerům, pokud přijde na téma policistů v utajení a závěrečného výstřílení se :), protože skrytá identita se v závěru zbytečně rozmělňuje a natahuje. 60% ()

fire.wall

Výborná zápletka, koho by napadlo že bude jedna krysa u policajtů a druhá u zločinců?? Navíc se u toho člověk nikdy nenudí a čeká co se stane. Podle mě skvělá práce, která by si zasloužila i více oscarů. ()

karel001

Film se povedl na 100%. DiCapria nesnáším a je dobře , že chcípl v tom filmu. Matt byl skvělej, Jack Nicholson předvedl výtečný výkon. Wahlberg ten konec udělal výtečným a Alec Baldwin umí hodně dobře nadávat. ()

Matulla

Dříve jsem Leonarda zbožňovala pro jeho krásný oči, kterými učaroval Kate ve filmu Titanic. Dnes Leonarda zbožňuji, protože je to zkrátka herec, který hrát umí. Film má celkově skvělé obsazení, vynikající soundtrack..zkrátka vydařený kousek! Určitě doporučuji! ()

matesz

A to já si zas myslím, že těch 85% má naprosto zaslouženě. 150 minut akce a napětí, co vás prostě chytne a nepustí. Nemá cenu se rozepisovat, kdo viděl viděl, kdo ne, nechť se podívá. Jasných 5*. ()

karloskiller

*****/////////Ocenění: OSCARY *4* - adaptovaný scénář, střih, režie, film; nominace: vedlejší herec (M. Wahlberg) ZLATÉ GLOBUSY - režie; nominace: film (drama), herec v dramatu (L. DiCaprio), vedlejší herec (J. Nicholson), vedlejší herec (M. Wahlberg), scénář BAFTA - nominace: hlavní herec (L. DiCaprio), vedlejší herec (J. Nicholson), střih, film, adaptovaný acénář, cena D. Leana za režii////////***** -------------------------------------------- ===Tržby v USA za první víkend: 27 015 000 $=== ===Tržby v ČR za první víkend: 1 332 089 Kč=== ===Diváci v ČR za první víkend: 11 040 diváků=== ===Náklady na výrobu: 90 mil. $=== -------------------------------------------- Skvělý Akční film. Kažký kdo tam učinkuje má skvělý příběh. Scénař výborný (William Monahan). Jinak dobře spracovany film prostě patří mezi nejlepší filmy Žánru: Akční. Moje hodnocení 5*... ()

STAMFORD

Film do samého konce byl vynikající, dokonce jsem uvažoval o plném počtu v hodnocení, ale v okamžiku kdy jsem uviděl titulky jsem byl hodně nesvůj, mám rád když vyjde pravda napovrch. Při psaní o tom jak mě film zklamal koncem jsem si uvědomil, že to ani jinak skončit nemohlo. Poměrně dlouhý film mě ani na minutu svým dobře postavěným příběhem nenudil. Leonardo není můj oblíbený herec, ale tenhle film zahrál skvěle. 90% ()

Kvidox

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů. Viděl jsem ho hodněkrát. Má všehcno co si mýslím, že ma dobrý film mít, skvělý scénář, super hlášky, herecké výkony a Di Capria, který mláté lidi. Po zhlednutí filmu jsem nevěřil, že měl film dvě a půl hodiny. /*Nechci být produktem svého prostředí, chci aby mé prostředí bylo produktem mím.*/ Ještě dodám, že jsem neviděl Volavku, takže pro mě originální. Takže za mě jasných 5* a místo v mé TOPce. ()

Houďák

Skrytá identita je pro mě špičkový film s napínavým příběhem,kde dokonalý scénář nezkurvený vynikající režií a na základě výborného obsazení podpořený skvělými hereckými výkony,mě pokaždé když ho znovu vidím vtáhne do děje a prostřednictvím mé fantazie přenese z reality do "jiného"světa,ze světa filmu do světa české.........a teď nevím jestli napsat...politiky,nebo společnosti? ()

Medinka

Já chtěla jít spát, vážně jo. Ale když oni (DiCky, Jack a spol.) mi to prostě nedovolili. Musela jsem to vidět až do konce teď a hned! A že ten konec stál za to! A i přes tu stopáž to neztrácí tempo. Je to jízda -> jedna hvězda vedle druhé -> všichni mají co hrát -> MŇAM ()

losmachos

Scorsese, DiCaprio, Nicholson, Damon a ke všemu jim hrajou výborní punkáči Dropkick Murphys. Co víc si přát, za mě 5 hvězd, protože todle je čistá filmařina. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)