Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

ethos 

všechny recenze uživatele

No co sa tyka filmu az neuveritelne trapny,aby som vysvetlil tieto dve hviezdy su za Granta keby tam nebol bol by to jasny odpad. Co sa tyka posolstva tak tento film je absolutny brutalny hmus proste svinsto. Narazam na ten koniec ako sa ten vojak zabil pretoze ho podvazala a cele to malo vyzniet ako vtip. Tak to je uz co!!!!! Sally to je ako ta baba tak ta ani nemala ziadne vycitky svedomia ani na sekundu a na koniec sa stal super slavnou moderatorku tej sutaze. No proste svinsto. Fuj, fuj a este raz fuj. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Z tohohle filmu si ani po druhém shlédnutí nevybavím nic, než posledních 15 minut. Lehce retardovaný americký prezident v podání Dennise Quaida nebo naivně zamilovaný Chris Klein, k tomu hlášky jako "vyhodím to tu do vzduchu bombou, kterou jsem našel na záchodě. Postě neskutečná prdel. Aspoň teda ten konec. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Slabší kousek Paula Weize, ale přesto stojí za vidění. Připadne mi docela odvážné si dělat v dnešní době srandu z teroristů. Weitz si naštěstí z obou stran. V tomhle filmu jsou snad téměř všichni pitomečkové. A to je problém číslo jedna. Narozdíl od Jak na věc, zde se setkáte pouze s chabými náčrty postav, čemuž odpovídají i mizerné herecké výkony všech přítomných, včetně mého oblíbeného Granta. Ten v podstatě "hraje" ZASE totéž - namistrovaného frajírka. Humor také není nijak závratně dobrý, srandovní je spíš samotná story, která je dosti šílené a svým způsobem originální. I když se nedá říct, že bych se nějak zvlášť královsky bavil, tak jsem se ani na chvíli nenudil. ()

atmen 

všechny recenze uživatele

Tak to je velká škoda, takový našlápnutý námět, ale pouze závěrečné finále dokáže pobavit. Více než celá první polovina totiž slouží jako představení osob, které jsou sice velmi svérazné - izraelec, palestinec, prezident USA, snobský moderátor, zlatokopka soutěžící, jednodenní válečný veterán atd. Tyto osoby kupodivu samostatně příliš vtipné nejsou, ale když se objeví na závěrečném finále pospolu, najednou nastane neuviřitelný slepenec vtipných situácí, za které bych klidně dal i čtyři hvězdy. Škoda, že to takhle nemohlo být po celou stopáž filmu. ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Satirická kulturně-politická moralitka, která klame tělem tak, že se pomalu stává tím, za co se vydává - povrchní komedií. Některé linie jsou výborné [Dennis Quaid jako Bush s krycím jménem Staton * ten člověk zahraje jakéhokoliv prezidenta * ve druhém volebním období zjistí, že v novinách a knihách píší zajímavé věci, zatímco Defoe jako Dick Cheney nad ním díky tomu ztrácí kontrolu], jiné jen dobré [píča Mandy Moore navazuje upřímný vztah s emocionálním mrzákem Hughem Grantem]. Z filmu si odnesete řadu zapamatováníhodných bonmotů ["cílem teroristů je zničit život na Zemi tak, jak jej známe..."], konverzační část rozhodně nenudí. Hugh Granta jako citově proouzeného kreténa žeru, ale nezvládnutí komediálního výkonu nelze vyčítat prakticky nikomu zúčastněnému. Snímek kupodivu spíš než v humoru či kritické zžíravosti ztrácí body v tempu vyprávění, režijním vedení a souhře jednotlivých linií [které jako fragmenty fungují dobře] a cílením k závěrečné katarzi, jež je při odhalování ultimátní zla typu ignorantský prezident či televizní pořady o plnění infantilních snů jaksi potřeba. Vyvrcholení se bohužel odehraje jen v úzkém rámci politické konformity. Není to zdaleka tak pitomé, jak se to tváří. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (3)

  • Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)
  • Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)

Reklama

Reklama