Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (145)

Legas 

všechny recenze uživatele

Slabší kousek Paula Weize, ale přesto stojí za vidění. Připadne mi docela odvážné si dělat v dnešní době srandu z teroristů. Weitz si naštěstí z obou stran. V tomhle filmu jsou snad téměř všichni pitomečkové. A to je problém číslo jedna. Narozdíl od Jak na věc, zde se setkáte pouze s chabými náčrty postav, čemuž odpovídají i mizerné herecké výkony všech přítomných, včetně mého oblíbeného Granta. Ten v podstatě "hraje" ZASE totéž - namistrovaného frajírka. Humor také není nijak závratně dobrý, srandovní je spíš samotná story, která je dosti šílené a svým způsobem originální. I když se nedá říct, že bych se nějak zvlášť královsky bavil, tak jsem se ani na chvíli nenudil. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Viděli jsme film ´Hledáme Ydol´ a prostě jsme nemohli jinak". Kdyby se s takovýmto argumentem v budoucnu vytasili teroristé, kteří právě spáchali bombový útok na centrum Washingtonu, snad bych je i pochopil a možná jim i odpustil. Hvězdu této nevtipné slátanině dávám jen za Dennise Quaida, který si očividně (a velice zdařile) střílí z George Bushe. ()

Reklama

czejny 

všechny recenze uživatele

Parodie na americkou politiku a na všelijaké přiblblé reality show. Ale, co je nejdůležitější? Že se to dalo docela dobře sledovat. Pěkná satira s bezchybně tupým prezidentem Dennisem Quaidem a bezpáteřním moderátorem Hughem Grantem. Některé záběry perfektně poukazují na to, čeho jsou schopni lidé kvůli svému snu, kvůli lásce, kvůli penězům. Tento výtvor nás může maximálně vést k zamyšlení, jestli to, co jsme viděli, nemůže být skutečností (když Američani jsou schopni věřit tomu co viděli ve filmu Hostel :). Na závěr snad jen můžeme doufat, že to, co jsme viděli ve filmu je pouze a jen politická satira, která se nemůže stát skutečností. (kdo ví, co se děje v zákulisí politickém či zábavním...) ()

wipeout 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku to ešte nevyzeralo na nijakú tragédiu. Svižný úvod, nadsázka, humor, ktorému nie je sväté nič nevinímajúc prezidenta USA, teroristov či rabínov. Lenže postupne som zisťoval, že to čo navonok vyzeralo lákavo je prehnité skrz naskrz instantnosťou, stupídnym prvoplánovým humorom a nedotiahnutosťou jednotlivých častí scenáru. A tá snaha o zdramatizovanie konca smrťou z ejdných postáv bola úbohá. Snaha zviesť sa na všetkom čo by sa teoreticky dalo z momentálneho aktuálneho diania využit na natočenie štiplavej komédie tu vyšla riadne mimo. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Nemám ráda útoky na americkou politiku od lidí, kteří o ní neví nic víc, než že si přečtou nějaké vtipy o Bushovi na internetu. Nemám ráda, když někdo tvrdí, že Bush šel do Iráku kvůli ropě. Na druhou stranu musím přiznat, že lepší a zábavnější parodii na politiku USA jsem už dlouho neviděla. Mám takový pocit, že Dennis Quaid snad studoval výrazy obličeje George W. Bushe, protože jakožto člověk, který Bushovy projevy celkem často sleduje, jsem se při nástupu Quaida na scénu často pomalu zřítila ze sedačky smíchy. Tenhle film totiž není komedie a už v žádném případě drama. Je to prachobyčejná (a přiznejme si, že často i hodně dobře udělaná) parodie na všechno, co hýbe Amerikou: na American Idol (u nás pojmenované jako Česko hledá SuperStar), na jeho soutěžící, na americkou politiku, na válku v Iráku, na Al Kaidu. A může vám být úplně ukradené, že postavy nejdou do hloubky třeba tolik jako V dobré společnosti nebo že pitomější scénář jen tak nenajdete; tenhle film si vzal za úkol pobavit vás. A myslím, že pokud máte rádi satiru, líbit se vám bude. Mě osobně překvapil, protože jsem čekala něco mnohem horšího. Není to na čistý 4* (dokonce bych bez Quaidovi role házela hodnocení někde mezi 1 a 2 hvězdičkami), mým filmem roku se to nestane, na druhou stranu by ale American Dreamz do zapomnění úplně upadnout neměl. Už je kvůli té jedné, v tomto komentáři tolikrát zmiňované, postavě. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (3)

  • Mandy Moore byla jediná herečka, kterou chtěl režisér Paul Weitz obsadit do role Sally Kendoo. (HappySmile)
  • Scénárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že scénář k tomuto filmu začal psát dříve, než viděl jeden jediný díl soutěže American Idol. (HappySmile)

Reklama

Reklama