Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 61
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Z258

Hlavní postava není až takovým tahounem seriálu, ve skutečnosti je jím Bar..wait for it...ney. První série byla výborná, ale v momentě, kdy jsme v dalších sériích zjistili, že Robin není matka, už se jedná trochu o nastavovanou kaši. I když třeba já konkrétně se na tu kaši dívám rád. *** V sedmé sérii jde kvalita rapidně dolů. Mínus hvězda. ()

Matth

"Kids, this is a story how I met your mother," neškodnými slovami sa začína tento netypický sitkom - pripravte sa však - "This is gonna be legen...wait for it...dary!" Po šiestich sériach rozprávanie o tom, ako to vtedy vlastne všetko bolo ešte stále nemáme dosť a pri čítaní rozhovoru s Jasonom Segelom, kde hovorí o jeho konci v seriáli si ho okamžite vymazávame zo zoznamu obľúbených hercov. Nazývať tento kúsok sfilmovanej úžasnosti typickým sitkomom by bolo vrcholne patetické. ()

Bitcheeck

Sledováno v kuse už pěkných pár let a už to svědčí o tom, že mě to dostalo. Neprožívám sice příběhy hlavních představitelů s nimi, ono to někdy ani dost dobře nejde, ale alespoň ze začátku (první 4. řady) jsem se skvěle bavil a v každém díle byl nějaký zajímavý moment. Nicméně mám ten pocit, že poslední 2 série, tedy 5. a 6. už nejsou tak nabušené jako předtím, i když posledních pár dílů 6. už se opět dá. No uvidíme, jestli se vůbec někdy dočkáme matky. ()

Simi89

Tento úžasný seriál mě naprosto pohltil a jsem rád, že po slabší 3. sérii se seriál vrátil na špičku. ()

Rok0s

Jeden z nejoroginálnějších počinů vůbec. Po SCRUBS a po SOUTH PARKu je HIMYM můj nejoblíbenější seriálek :) ()

Lenka414

Ešte nie som na 4. sérii, kde vraj nastal zlom, takže stále zostáva 5*. Uvidím, čo sa stane z hodnotením, keď sa tam dostanem, ale zatiaľ ma to baví. Skvelá pätica priateľov. Niečo ako noví Priatelia. Síce to nie je až tak dobré, ako Priatelia, ale zasmiať sa na tom rozhodne dá. A Barney je proste skvelý :) Edit: A prišlo to...po polovici štvrtej série už musím ísť na 4 hviezdy. Ide to ku dnu. ()

Petra46

Už to není to, co bývlo. Jde to čím dál více z kopce a mé pokušení ubrat hodnocení na *** vzrůstá s každým dílem. Škoda. ()

elisabetha

Když jsem skoukla všechny díly seriálu "Přátelé", hledala jsem něco podobného. Už jsem někde o tomto seriálu slyšela...hm...tak proč ne že? To mě ale nenapadlo, že se na tom stanu závislá a budu zuřit, když se nejnovější díl o týden spozdí, nebo ho ten týden CBS neodvysílá. Čekám na podzim na novou řadu...nemůžu se dočkat :* ()

milford

První dvě sezóny exceletní a svěží humor, další už střídavě oblačno, kdy některé díly byly super, jiné ušly a další odpad. To nic ale nemění na tom, že humor zde obsažený je skvěle vymyšlený a hodně tomu přidávají herci, nejvíc pak Neil Patrick Harris a Jason Segel, alespoň co se té komediální stránky týče. Brilatní příhody a historky ze života, Barneyho pravidla a hlášky a celkově hledání matky z toho dělá jedinečný seriál. A co na tom že se matka po celých 6-ti sezónách zatím nenašla? Vždyť samotná cesta je cíl. ()

Ma_tes1

Spousta zábavných lidí, zajímavých příběhů a skvělých herců dělají z tohohle seriálů jeden vůbec z nejlepších. ()

LadyAjva

"Nejsem žádná VIP, nejsem dokonce ani IP, jsem jen malá tuctová PÍ, co tu dřepí nad kanálem." Jediné, co mi vadí, že stále nevím, kdo že vlastně je jejich matka. ()

hiroito

Ať v originálním změní nebo dabovaný na Prima Cool má tento seriál všechno, co má mít televizní gaučová zábava. Každý díl je jízda zábavy, výborných hereckých výkonů a legendárních:-) hlášek. Nahoď oblek, Swarley a další jsou hlášky, na který nikdy nezapomenu. ()

Monika001

Novodobí přátelé. První tři epizody jsou naprosto vražedné a pak bohužel kvalita i úroveň vtípků mírně upadá, což jim odpouštím, protože jsou zkrátka bezvadní. Jediný seriál, který mě donutil probdít noc a sledovat Jak Ted potkal svou manželku. ()

Esquirol

Seriál Jak jsem poznal vaši matku nemůže přebít slávu svého o dobrých 20 let staršího soupeře - seriálu Přátelé, už jen proto, že prostě na téma skupiny kamarádu jen tak poflakujících se po kavárnách/ barech, se nedá točit zajímavý materiál donekonečna. Dalším problémem HIMYM je, že i když na začátku to má dobrý rozjezd, a vy prvních pár řad dychtivě čekáte na další díly a nemůžete se dočkat rozuzlení, trpí i tento seriál syndromem zbytečného natahování. Šest řad by úplně stačilo k tomu, aby se řeklo vše potřebné, seriál by se vyhnul řadě klišé a diváci by nemuseli mít pocit, že minimálně dvě poslední řady se točily jen kvůli tomu, aby se na nich vytřískaly peníze. Seriál má samozřejmě i spoustu dobrých momentů, vtipných situací a srdceryvných událostí, ale stejně se pořád nemůžete zbavit pocitu, že jste to už někde viděli a také posun postav není tak zřetelný. Za mě má seriál ***, s tím, že první 4 řady jsou mezi ****/*****, ale od té doby to jde z kopce. ()

holyvac

Po shlédnutí 5. série musím přidat hvězdu. Celkově tedy plný počet. A dojmy? No nepotřeboval jsem ani bagetu a přesto jsem se u některých scének a hlášek ( a bylo jich hodně ) málem pomočil smíchy. ()

Ounak

Skvělý , vtipný seriál , kterému ubývá po čtvrté sérii na kvalitě , ale i tak. No , ale i tak scénáristé vymysleli tak unikátní díly, dokonce všechny webové odkazy , které v seriálu zazní jsou opravdu vytvořené , ale hlavní je nejlepší Neil Patrick Harris, tomu ta role prostě tak sedla. Dokonalost ! Suit Up ! ()

stepanvaj

Seriál, který po konci Přátel zkrátka chyběl...Dalo by se říct, že Přátelé doběhli do cíle už trochu vyčpělí a vyčerpaní a právě v tom okamžiku je vystřídala jiná New Yorkská partička, která má elán a je plná nových hlášek. Otázka jak dlouho budou Ted a spol. ještě bavit, ale pokud tvůrci udrží stávající kvalitu a zakončí seriál v plánované 8.serii tak se z HIMYM může stát kult, který se může s FRIENDS hrdě srovnávat... ()

Martan1994

Tento seriál si mě získal hned po zhlédnutí prvního dílu. Je to nejlepší sitcom, který znám. Partička ve složení Ted, Lilly, Marshall, Robin a v neposlední řadě Barney mě dokáže rozesmát vždycky a už teď se těším na další sérii :) ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)