Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 23
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (218)

Mírová dohoda (2009) (S04E12)

Dvanásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Benefits" (Mierová dohoda).Robin Scherbatska žije v byte Teda Mosbyho. Lenže ich súžitie nie je ani zďaleka harmonické. Tedovi vadí mnoho malých zlozvykov, ktoré má Robin. Preto majú medzi sebou často výmeny názorov, ktoré vedú ku hádkam. Zistia však, že všetky tieto problémy dokáže vyriešiť spoločný nezáväzný sex. **** ()

Tři dny sněhu (2009) (S04E13)

Trinásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Three Days of Snow" (Tri dni snehu).Ted Mosby a Barney Stinson majú možnosť na jednu noc zaskočiť barmana v ich obľúbenom podniku a riadiť ho sami. Usporiadajú divoký žúr, ktorý sa im akosi vymklne spod kontroly. Mashall Eriksen sa ponáhľa spolu s Robin Scherbatskou čakať svoju manželku Lily na letisko. Nechce porušiť ich starý rituál. ***** ()

Dosnežitelné (2009) (S04E14)

Štrnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Possimpible" (Dosnažiteľné). Robin Scherbatska je už dlhšiu dobu nezamestnaná. Snaží sa nájsť nový džob, ale moc sa jej to nedarí. Dospeje to až to štádia, keď jej začne hroziť, že ak si do siedmych dní nenajde prácu, tak ju vyhostia späť do jej rodnej Kanady. Barney Stinson sa podujme na to, že jej pomôže. ***** ()

Stinsonovi (2009) (S04E15)

Pätnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Stinsons" (Stinsonovci). Barney Stinson dlhé roky predstiera pred svojou matkou, že je ženatý a má syna. Za týmto účelom si platí profesionálnych hercov, ktorí hrajú že sú šťastná rodinka. Keď sa to dozvedia jeho priatelia sú z toho poriadne prekvapení. No práve oni pomôžu Barnymu ukočiť túto bizarnú komédiu. ***** ()

Sorry, kámo (2009) (S04E16)

Šestnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Sorry, Bro" (Sorry, kámo). Ted Mosby sa po rokoch znova stretne v New Yorku so svojou bývalou priateľkou Karen, s ktorou chodil počas štúdií na vysokej škole. Je to panovačná, sebeľúba, premúdrelá mrcha. To však Ted nevidí. Marshall a Lily sa mu snažia otvoriť oči, aby si uvedomil aká je to neznesiteľná ženská. ***** ()

Veranda (2009) (S04E17)

Sedemnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Front Porch" (Veranda). Barney, Ted, Lily a Marshall slúbia Robin Scherbatskej, že si pozrú ranné spravodajstvo, ktoré uvádza. Zavčasu ráno sa stretnú v Tedovom byte a pustia si televíziu. Lenže začnú riešiť, prečo Lily zapríčinila rozpad viacerých Tedových milostných vzťahov a tak vôbec nevenujú pozornosť sledovaniu relácie. Čo je veľká škoda, pretože Robin v živom vysielaní fakt exceluje. ***** ()

Sexuální praktiky Kanaďanů (2009) (S04E18)

Osemnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Old King Clancy" (Sexuálne praktiky Kanaďanov). Robin Scherbatska nechce prezradiť akú sexuálnu praktiku vyskúšala s jednou známou kanadskou celebritou. Jej priatelia sú na to veľmi zvedaví a chcú sa to za každú cenu dozvedieť. Keď im to konečne povie, tak sú z toho hodne sklamaní. Ted Mosby príde o lukratívny kšeft pre Gigantickú národnú banku. ***** ()

Smrtonosné stáří (2009) (S04E19)

Devätnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Murtaugh" (Smrtonostná staroba). Barney Stinson skúsi behom dvadsať štyri hodín spraviť všetky veci z Tedovho zoznamu, ktoré by vraj tridsiatnici už robiť nemali. Barney má na to iný názor. Zvládne to? Marshall Eriksen sa stane trénerom basketbalu v skôlke, kde vyučuje jeho manželka Lily. Tá je z jeho prísneho prístupu celá nervózna. ***** ()

Mosbius Designs (2009) (S04E20)

Dvadsiata epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Mosbius Designs" (Mosbius Desings). Ted Mosby si založí svoju vlastnú architektonickú živnosť. Zaháji činnosť firmy Mosbius Desings. Aj keď nemá žiadne zákazky, najmä si osobného asistenta. Marshall Eriksen sa snaží zapadnúť do kolektívu v Gigantickej národnej banke. Stane sa z neho šporťák. ***** ()

Pravidlo tří dnů (2009) (S04E21)

Dvadsiata prvá epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Three Days Rule" (Pravidlo troch dní). Pravidlo troch dní hovorí o tom, že novej známosti je treba zavolať až po troch dňoch, inak sa vzťah nevydarí. Ted Mosby to však nemieni dodržať. Zoznámil sa k krásnou, mladou ženou, ktorou je celkom posadnutý. Takže tri dni sú pre neho neznesiteľne dlhý čas. ***** ()

Ve správný čas na správném místě (2009) (S04E22)

Dvadsiata druhá epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Right Place Right Time" (V správny čas na správnom mieste). Ted Mosby sa dostal prvú zákazku pre svoju architektonickú živnosť. Má navrhnúť stánok rýchleho občerstvenia v tvare kovbojského klobúku. Práca na projekte mu moc nejde a tak si odskočí do obľúbenej reštaurácie. No a práve to ho značne priblíži ku jeho budúcej manželke. Barney Stinson sa chystá vyspať s dvestou ženou. Splní si tak svoju vysnívanú métu. ***** ()

Tak rychle, jak to jde (2009) (S04E23)

Dvadsiata tretia epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "As Fast as She Can" (Tak rýchlo, ako to ide). Za Tedom Mosbym príde snúbenec jeho bývalej priateľky Stelly. Ponúkne mu dobre platenú pracovnú ponuku a i miesto profesora na vysokej škole. Ted to zdvorilo odmietne. Toto ich stretnutie však zapríčiní, že sa vzťah Stelly a jej priateľa sa rozpadne. Preto požiada Teda, aby sa pokusil jej snúbenca primäť ku tomu, aby sa ku nej vrátil. ***** ()

Skok (2009) (S04E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Leap" (Skok).Ted Mosby sa rozhodne, že nebude nijak zvlášť oslavovať svoje narodeniny. Zostane doma, kde sa venuje práci pre svoju architektonickú živnosť. Tam ho znenazhajky napadne rozzúrené koza, ktorú do bytu priviedla Lily. Barney Stinson sa chystá Robin Scherbatskej vyznať svoje city. Už dlhší čas ju tajne miluje. ***** ()

Série 5 (2009) (S05)

Definice (S05E01), Dvojité rande (S05E02), Základy Robin (S05E03), Bezsexuální hostinský (S05E04), Dvojí občanství (S05E05), Dudy (S05E06), Složité období (S05E07), Rukověť (S05E08), Fackodání 2: Facka vrací úder (S05E09), Okno (S05E10), Poslední cigareta v životě (S05E11), Holky versus obleky (S05E12), Jenkins (S05E13), Dokonalý týden (S05E14), Králík nebo kachna (S05E15), Na háku (S05E16), Ne (S05E17), Řekni sýr (S05E18), Pravda nebo zvěř (S05E19), Hlavou proti zdi (S05E20), Oddělené postele (S05E21), Roboti proti wrestlerům (S05E22), Nevěsta (S05E23), Dvojníci (S05E24). ***** ()

Definice (2009) (S05E01)

Prvá, úvodná epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Definitions" (Definície). Ted Mosby si našiel novú prácu. Stal sa profesorom architektúry na vysokej škole. Zo svojho prvého vyučovacieho dňa je poriadne nervózny. Barney Stinson a Robin Scherbatska sa snažia pred Tedom, Marshallom a Lily utajiť svoj milenecký vzťah. Moc dlho sa im to však nepodarí. ***** ()

Dvojité rande (2009) (S05E02)

Druhá epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Double Date" (Dvojité rande). Ted Mosby si vyrazí na rande naslepo. Zoznámi sa so zaujímavou ženou s ktorou si celkom rozumie. No zrazu zistia, že už sa poznajú, že už pred rokmi mali spolu rande. Barney Stinson zoberie Marshalla Eriksena do striptízového klubu. Tam ich zaujme ruská striptérka, ktorá vypadá presne tak ako Marshallova manželka Lily. ***** ()

Základy Robin (2009) (S05E03)

Tretia epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Robin 101" (Základy Robin). Barney Stinson začal chodiť s Robin Scherbatskou, ale stále sa v nej nevyzná a nevie ako na ňu. Ted Mosby mu ako jej bývalý partner a tiež i ako správny profeser ponukne, že ho zasvätí do toho ako sa má ku Robin správať. A tak sa Barney stane jeho žiakom. Začne nevštevovať špeciálny kurz s názvom Základy Robin. ***** ()

Bezsexuální hostinský (2009) (S05E04)

Štvrtá epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "The Sexless Innkeeper" (Bezsexuálny hostinský). Manželia Marshall a Lily sa snažia za každú cenu spriateliť s nejakým párom s ktorým by spoločne trávili víkendy. Skusia to s Robin Scherbatskou a Barney Stinsonom. Tí však nie sú z tohto párového stretnutia nadšení. Z Teda Mosbyho sa stane bezsexuálny hostinský. ***** ()

Dvojí občanství (2009) (S05E05)

Piata epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Duel Citizenship" (Dvojité občianstvo). Robin Scherbatskej hrozí reálne nebezpečenstvo, že bude z USA deportovaná späť do rodnej Kanady. Barney Stinson sa jej snaží pomôcť získať americké občianstvo. Marshall Eriksen a Ted Mosby si vyrazia na nostalgickú cestu do Chicaga. Tedovi sa však nepozdáva, že Marshall so sebou zobral aj svoju družku Lily Aldrinovú. ***** ()

Dudy (2009) (S05E06)

Šiesta epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Bagpipes" (Dudy). Barney Stinson sa začne starať do manželského vzťahu Marshalla a Lily. Začne dávať Marshallovi rady, aby nebol tak vymäkknutý a vzmužil sa. Keď ho poslúchne a skusí to, tak to takmer zničí jeho harmonické manželstvo. Ted Mosby má nových susedov, ktorí ho stále vyrušujú svojimi hlasitými sexuálnymi hrátkami. ***** ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)