Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 92
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Loki_Six k tomuto seriálu (212)

Série 1 (2005) (S01) 

"Don't hate the player, hate the game." ()

Pilot (2005) (S01E01) 

"Lesson one, lose the goatee. It doesn't go with your suit. Lesson two, get a suit. Suits are cool. Lesson three, don't even think about getting married 'til you're 30." ()

Sladká chuť svobody (2005) (S01E03) 

"This is gonna be legen- wait for it, and I hope you're not lactose-intolerant because the second half of that word is -DAIRY!" ()

Košile se vrací (2005) (S01E04) 

"Hold up. There are only two reasons To ever date a girl you've already dated: Breast... Implants." ()

Boží klub (2005) (S01E05) 

"One of the 24 similarities between women and fish, They're both attracted to shiny objects. You never read my blog, do you?" ()

Nemravná dýně (2005) (S01E06) 

"You know what I love about Halloween? It's the one night of the year chicks use to unleash their inner ho-bag. If a girl dresses up as a witch, she's a slutty witch. If she's a cat, she's a slutty cat. If she's a nurse ...she's a slutty nurse." ()

Dohazovačka (2005) (S01E07) 

BARNEY: "Ted, these chicks are desperate and hot. That's a perfect cocktail. Shake well, then sleep with." TED: "I'm not going to a matchmaker. That's like giving up. It's the man version of getting a cat." ()

Souboj (2005) (S01E08) 

"Lemon law! It's gonna be a thing." ()

Břicho plné krocana (2005) (S01E09) 

"We grew up just fine. And we grew to the proper size and then we stopped." ()

Ananasový incident (2005) (S01E10) 

"Ted, your problem is all you do is think, think, think. I'm teaching you how to do, do, do." ()

Limuzína (2005) (S01E11) 

"Not-Moby took my "get-psyched" mix!" ()

Svatba (2006) (S01E12) 

"You don't bring a date to a wedding, that's like taking a deer carcass on a hunting trip." ()

Virbl, prosím (2006) (S01E13) 

"And that, in a nutshell, is why I'm not putting the moves on you. What, you... You think this is the moves? Believe me, you'd know the moves. People 10 tables away would know the moves." ()

Tenkrát poprvé (2006) (S01E14) 

"Ted, the only reason to wait a month for sex is if the girl is seventeen years, eleven months old." ()

Dortík (2006) (S01E16) 

"Here. Play with this pin cushion." ()

Život mezi gorilami (2006) (S01E17) 

"Marshall, I should feel tremors of psych-itude rock my body like a seizure. That was like a declawed, pregnant cat on a porch swing idly swatting at a fly on a lazy Sunday afternoon." ()

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama