Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 9
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Série 1 (2005) (S01) 

Tohle je vážně zvláštní. Kdysi jsem dal seriálu pět hvězd a nebylo by to jinak, nemít možnost hodnotit díly postupně. Průměr jsou tři hvězdy. Proč? Člověk si až takhle uvědomí, jak neuvěřitelně kolísá kvalita dílů. Prakticky všechny díly založené na Marshallovi jsou v plném počtu, díly které si berou to nejhorší z přátel (Robin) jsou katastrofa. Tak tedy tři hvězdy, ale i přesto stojí za to zhlédnout to celé. Jednotlivé skeče jsou legendární a to se cení. ()

Pilot (2005) (S01E01) 

Poměrně střemhlavý úvod do nástupce přátel. Otravnou Rachel tu zastupuje otravná Robin, ale není to zas tak zlé. N. P. Harris to tahá už od pilotu. ()

Fialová žirafa (2005) (S01E02) 

Jeden z nejlepších dílů, Karlos to dokopal k dokonalosti! ()

Sladká chuť svobody (2005) (S01E03) 

Barneyho linka tahala celý díl a rozhodně to ten lízanec na konci zachránil. ()

Košile se vrací (2005) (S01E04) 

Tenhle díl stojí za to vidět ho nejméně dvakrát. Zábava v živém stupu. Každá postava funguje a to není pravidlem, určitě ne v HIMYM. Tisíc prďáků za tenhle koncept. Hovní lázeň se promítá do celé série a i Ted dokonale zpracoval svou druhou šanci. Jeden z těch nejlepších dílů série. ()

Boží klub (2005) (S01E05) 

Tak tenhle díl naprosto dokonale vedl Marshall. Za mě jeden z nejlepších dílů, který na něm byl postavený. ()

Nemravná dýně (2005) (S01E06) 

Jeden z toho slabšího kousku... Ted je zabit v monotónním čekání, Robin je až neuvěřitelně otravná až nesnesitelná a Marshall s Barneym se to snaží nějak uhrát, ale protiváha je i na ně moc silná. ()

Dohazovačka (2005) (S01E07) 

Takovej těžkej průměr. Tedovo šaškování zachraňuje švábomyš. ()

Souboj (2005) (S01E08) 

Perfektní souboj na šavle, už jen pro ten je povinnost tenhle díl zhlédnout 2x. ()

Břicho plné krocana (2005) (S01E09) 

Marshallova rodina těžce válí, zas jeden z těch legendárních dílů které člověk musí vidět, než natáhne brka. ()

Ananasový incident (2005) (S01E10) 

Trochu jednotvárné, ale pobavilo. Za mě to potahal Marshall a jeho upíří teorie. ()

Limuzína (2005) (S01E11) 

Funguje to. Tenhle díl nekolísá, prostě jen stoupá! ()

Svatba (2006) (S01E12) 

Trochu hysterický díl, ale líbí se mi ty vyhrocené emoce až do absurdity. Alespoň z pohledu někoho, kdo nežije v émerice. ()

Virbl, prosím (2006) (S01E13) 

Zajímavý díl, trochu pokus o hlubší koncept, ale jednak mi to k HIMYM nesedí a za druhé vedlejší příběhy nic moc. ()

Tenkrát poprvé (2006) (S01E14) 

Neuvěřitelně utahaný díl a za mě jeden z nejslabších vůbec. ()

Večer plný her (2006) (S01E15) 

Naprosto LEGENDÁRNÍ díl o tom, jak se z Barneyho stala LEGEDNÁRNÍ LEGENDA! A pak Ti ostatní také pustili chlup. ()

Dortík (2006) (S01E16) 

Stagnující díl, nic moc extra oproti standardu, nicméně Marshall to trošku potahal. ()

Život mezi gorilami (2006) (S01E17) 

Totální vejce! Jen Lily si zahraje pukavce... ()

Po druhé ráno se nic dobrého nestane (2006) (S01E18) odpad!

Dost možná nejotravnější epizoda ze všech. Ted si zahraje na ubožáka, Robin klasicky na kurvičku co myslí jen na sebe ve stylu Rachel z Přátel. Nikdo nesmí být šťastný, když já nejsem. A když zkurvím štěstí druhým, tak zavřu i zadní vrátka. To nejhorší z přátel přeneseno do HIMYM. Rachel/Robin ani neskrývá radost z toho, že zničí vztah někomu, koho má ráda a pak ho pošle do prdele pro něco, k čemu ho celou tu dobu dokopávala - tohle se vztahuje na několik dílů, zde to jen vygradovalo. Vyloženě hrozná epizoda, kterou žel nic moc nezachraňuje. A jak neustále Ted argumentuje "je to Robin"... no právě, prakticky jedna z nejméně atraktivních žen, se kterými to v tom dlouhém seriálu táhl... rozhodně míle daleko za Victorií. Tohle je vážně úplně mimo. Trapné, svým způsobem odporné a rozhodně zoufalé. ()

Koncipientka Mary (2006) (S01E19) 

I přes to, že se Robin snažila všemožně zničit humor, tento díl dokonale zachránili všichni ostatní. V čele s Barneym a Marshallem. Celý koncept s koncipientkou byl naprosto dokonalý, zejména vyústění na konci dílu. Rozhodně se člověk měl čemu smát a nebýt Robin, bylo by to čistých pět. ()

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama