Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 32
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Grogan k tomuto seriálu (5)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) odpad!

Kdysi dávno, když to bylo nové, tak jsem z toho byl nadšený, ale čím víc jsem toho viděl, tím víc mě seriál nebavil a časem se mi začal zprotivovat, až jsem ukončil sledování. Pak jsem ho dlouho neviděl a když jsem se k němu po pár letech vrátil, tak jsem jen nevěřícně zíral, jak se mi takováhle kravina kdysi mohla vůbec líbit. Hodně je tu obšlehnuto z Přátel, které mám opravdu rád, ale zatímco třeba pár Monica/Chandler jsou mí nejoblíbenější protagonisté, tak jejich zdejší verze Lilly a Marshall jsou jedním z nejotravnějších elementů celého seriálu - hlavně Lilly je tak odporná megera, které jsem měl chuť mnohokrát zakroutit krkem. Věcné párování Robin s Tedem a Barneym je podobné tomu neverending příběhu Rosse a Rachel (který byl v seriálu jednoznačně ten nejslabší článek, postavu Rachel jsem jako jedinou opravdu nesnášel), ale je ještě tak 100x otravnější a originalita má být asi v tom, že se tu párují hned 3 osoby najednou. Ale nějaké kopírování Přátel je nejmenší problém. Najednou tu vůbec nevidím vtip, herecké výkony celé ústřední pětky jsou otřesné, 98% epizod nijak nesouvisí s tématem seriálu, nekonečná recyklace vztahů a dějových linek, nejhorší je fakt, že ta parta je skupina tak otřesných, nesympatických snobů, že nechápu, proč by s nimi chtěl někdo trávit čas nebo s nimi sympatizovat (plus to jejich věčný zdůrazňování a naznačování, jaká jsou parta božanů a jak k nim jen tak někdo nepatří, to je fakt otřes) - nedokážu říct, zda je nejhorší ta ulhaná a manipulativní kráva Lilly, dement Ted, teplouš Barney, kterej na balení ženský používá nesmysly typu "převlíkám se za kojence/předstírám, že cestuji časem" (na to mu musí skákat ty nejdutější kusy v okolí) nebo ta sebestředná mrcha Robin (jako její předobraz Rachel). Jediný trochu normální (a to jen na začátku, po svatbě s Lilly to s ním taky šlo pěkně z kopce) je Marshall, ale taky nic extra. Jsem rád, že jsem dostal rozum a dávám tomuhle seriálu hodnocení, které si právem zaslouží. ()

Tříkolka (2007) (S03E03) odpad!

Přijde jenom mě nechutný, že Ted svým dětem vypráví o tom, jak si jednou málem dal (nebo opravdu dal?) trojku? Nevím teď z hlavy, kolik je jim let, ale každopádně je to divný téma k hovoru zrovna od otce (nehledě na věk). Že celá ta historka nemá s tím "jak jsem poznal vaši matku" vůbec nic společnýho, to není nic překvapivýho. ()

Řekni sýr (2010) (S05E18) odpad!

Už se na epizody nebudu dívat ani náhodně, radši přepnu jinam. Sledovat tak otřesnou bandu snobů, kteří se dívají spatra na chudáky, kteří nepatří do jejich "božanské" party (ti zmínění chudáci mají spíš kliku, že unikli z týhle grupy, kdyby do ní zapadli, tak by se z nich musely stát stejné karikatury) chovat se jako banda degenů ze zvláštního ústavu, to je fakt o nervy. Lilly se tradičně chová jako největší kráva pod sluncem, ale nejhorší je, že už i Marshall po jejím boku úplně zblbnul a tím se z poslední jakžtak normální postavy stala stejně nesympatická jako ze zbytku. A humor epizody.... moment, jakej humor? Žádný jsem nezaznamenal, snad jen nějaké trapné pokusy o něj. ()

Nevěsta (2010) (S05E23) odpad!

Člověk by byl v pokušení tomu dávat nějakou tu hvězdu za to, jak tam zesměšňují toho trapáka Teda, ale Tedův trapně patetickej proslov u plátna a samotnej konec to zase spolehlivě do toho odpadu nasměrovalo... ()

Fackodání 3 (2014) (S09E14) odpad!

Co bylo tohle proboha za hovadinu? Trapnej a divnej hybrid totálních nesmyslů, kde nic nedávalo smysl, o humor se už snad ani nesnaží, jen herci přehrávají ještě výrazněji než normálně. A máme tu megatrapný scény typu vyfackování srdce z těla, přerušovaný umírání nebo to debilní hudební číslo na konci. ()

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama