Reklama

Reklama

Jak jsem poznal vaši matku

(seriál)
  • USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 4
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (217)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) 

Seriál měl u mě před těmi dlouhými lety slušně našlápnuto, ale po dvou sezónách začal ztrácet dech a postupně přecházel do krize, takže jsem jeho sledování ukončil po šesté řadě. Letos jsem ale začal dopisovat komentáře k již viděnému, takže jsem do toho šel znovu, abych to zároveň dotáhl až do konce. Nebudu lhát; má frustrace narůstala s každou další sezónou, takže mě silně překvapilo, že zrovna finální série nebyla úplně nejhorší. Jak už jsem napsal, byly první dvě sezóny v pohodě, třetí už citelně slábla, a pak už to šlo z kopce. Ale vydržel jsem a můžu na sebe být právem hrdý. / Poučení: Mohlo to být mnohem víc legen...wait for it...dary! ()

Série 1 (2005) (S01) 

Po první sezóně seriálu jsem byl i při repríze spokojen. Tvůrci sice opakovaně zabředávali až příliš hluboko do vztahových problémů, takže mě určité pasáže v některých epizodách příliš nebraly a pokoušela se o mě i nuda, většinou se jim ale podařilo vybalancovat situaci kvalitním humorem, a ten v naprosté většině dílů jasně převládal. Za opravdu nepodařenou tak považuji pouze sedmou epizodu (Matchmaker), zatímco série jako taková mě bavila. / Poučení: Potřebuješ něco vyřešit? Jdi do baru. ()

Pilot (2005) (S01E01) 

Dnes jsem se po dlouhých letech vrátil k tomuto seriálu, protože jsem ho jednak neviděl celý, a taky ho nemám okomentovaný. No, a takové nedostatky se musí napravovat. Úvodní epizoda mi sice nepotrhala bránici, ale zato mě seznámila s klíčovými postavami (mně je tedy vlastně připomněla) a byla i patřičně vtipná, takže zahajuji svým tradičním hodnocením. / Poučení: Když už se vydáš na cestu zločinu, nenech se chytit. ()

Fialová žirafa (2005) (S01E02) 

Podle toho, jak vypadal děj druhé epizody, bych řekl, že se tvůrci cítili pevnější v kramflecích. Ani v tomto případě jsem se zrovna nesvíjel smíchy, ale po celou dobu jsem se dobře bavil a občas jsem se mohl i naplno zasmát, takže se dá říct, že tento díl splnil svůj účel. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale už po druhé epizodě se nemůžu zbavit přesvědčení, že Neil Patrick Harris všechny přehrává o parník. / Poučení: Střechy jsou nedoceněné. ()

Sladká chuť svobody (2005) (S01E03) 

Třetí epizodu jsem ohodnotil čtyřmi kousky, ale bez kličkování přiznám, že nebýt Barneyho Neila Patricka Harrise, mnoho důvodů ke smíchu by se tu nenašlo. Netvrdím, že by ostatní děj nebyl vtipný, byl ale jen úsměvný, takže by mi sice rozhýbal pravý koutek, ale bránice by lenošila. Bez mezinárodních obchodníků by to holt nebylo ono. / Poučení: Pozor na kamerové systémy. ()

Košile se vrací (2005) (S01E04) 

Čtvrtou epizodu jsem chtěl původně hodnotit čtyřmi hvězdičkami, protože jsem se u ní velmi dobře bavil, nakonec jsem ale musel přidat i pátý kousek, protože jsem se přece jen bavil znatelně víc než u předchozího dílu. Barney Stinson byl opět ve formě a zásoboval mě parádními hláškami a jako bonus jsem od tvůrců dostal Anne Dudek, která to umí v komediální rovině hezky rozbalit. / Poučení: Pořiď si slovník cizích slov. Může na něm záviset tvůj život. ()

Boží klub (2005) (S01E05) 

Pátá epizoda byla od těch předchozích poněkud odlišná, protože ji poprvé netáhl Barney Stinson. Tedy, netvrdím, že by byl nevýrazný, to by bylo asi nemožné, ale v tomto případě mě opravdu dostal Marshall, který brutálně perlil už u ochutnávky vína a v klubu to rozpálil takovým způsobem, že o nejlepším hráči utkání nemohlo být pochyb. / Poučení: Pomalé taniny ti mohou zkazit celý večer. ()

Nemravná dýně (2005) (S01E06) 

Šestá epizoda sice nebyla špatná, ale zčásti se mi netrefila do chuti, takže jsem šel s hodnocením níž. Skvěle jsem se bavil s Barneym, dobře jsem se bavil s Marshallem a Lily a cítil jsem se nepříjemně s Robin. Ne, to jsem napsal špatně; cítil jsem se nepříjemně kvůli tomu, do jaké situace byla natlačena Robin. Vždycky jsem nesnášel, když mi někdo slintal do jídla. Výměnu genetických informací a jídlo jsem vždy striktně odděloval. / Poučení: Máš víru a trpělivost? Čekej. ()

Dohazovačka (2005) (S01E07) 

Předpokládám, že mně i bubun vadí v sitcomech stejné věci, takže se věru nedivím, že jsme se v hodnocení z mého pohledu velmi slabé sedmé epizody shodli. Nevím, co přesně tvůrci tímto dílem sledovali, ale humoru tady bylo pomálu, takže jsem se vlastně neměl čemu zasmát, Barney byl zcela nepochopitelně upozaděn a ani mezidruhové křížení nemohlo situaci zachránit. / Poučení: Necháváš výběr partnera na odbornících? Si to užij. ()

Souboj (2005) (S01E08) 

Osmá epizoda byla proti předchozímu zoufalému dílu mocným zlepšením. Teď mám vážně dojem, že byli minule tvůrci nemocní a produkce nasadila do akce tým B. Tentokrát mě bavilo prakticky všechno; Barney se vrátil v plné formě a sledovat mozkový trust Ted/ Marshall pracovat na rozumných podmínkách k rozdělení bytu bylo vskutku inspirující. / Poučení: Souboj s přítelem? Jen do první krve. ()

Břicho plné krocana (2005) (S01E09) 

Devátá epizoda patří rozhodně mezi nejlepší díly tohoto seriálu (z mého úhlu pohledu tedy určitě). Svátky v Minnesotě jsou pro mě naprosto nezapomenutelné a klan Eriksenových byl jasným důkazem existence Sasquatche. A i kdyby mi tohle všechno nestačilo ke spokojenosti, byli tady obětaví dobrovolníci, kteří neváhali obětovat sváteční pohodu ve prospěch potřebných. / Poučení: Při charitě na nějaký ten lanýžový olej nehleď. ()

Ananasový incident (2005) (S01E10) 

Desátá epizoda mě velice bavila, protože mám rád tyto záležitosti s totálním oknem, kdy se ztracené vzpomínky dávají postupně dohromady. Tvůrcům se to v tomto případě opravdu podařilo a já to musím náležitě ocenit. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděl, odkud se vzal ten ananas. Bavil jsem se výborně a jen tak dál. / Poučení: Pokud si vezmeš drink od upíra, počítej se vším. ()

Limuzína (2005) (S01E11) 

S jedenáctou epizodou první sezóny jsem měl tak trochu problém. Zčásti jsem se skvěle bavil, protože se chvílemi mocně perlilo, ale celý díl srážely dolů hluché momenty, které se tu a tam objevily. Tvůrci se navíc rozhodli zakomponovat do děje melancholické okamžiky, které mě nenadchly, protože pro mě kazily celkovou atmosféru. / Poučení: Ignoruj celebrity. ()

Svatba (2006) (S01E12) 

Myslím si, že dvanáctá epizoda mohla být hodně dobrá, ale nebyla. Tedy pro mě. Na mě tady totiž bylo až příliš málo humoru a až příliš mnoho soucítění a vztahových rad. Claudia byla ovšem výborná, přestože reprezentovala otravný trend, který se v našich luzích a hájích rychle uchytil. Pokud má být svatba vydařená, musí probíhat americky, takže pořádnou porci hysterie a dramatu a hurá do toho. / Poučení: Nestresuj nevěstu. ()

Virbl, prosím (2006) (S01E13) 

Třináctá epizoda  na mě byla až příliš estrogenová a ne až tak vtipná. O výjimky se postarali pouze spolehlivý Barney a mlsoun Marshall. Všechno ostatní pro mě bylo ale poněkud nezajímavé, protože jsem se nebavil u podivných disciplín na svatbě ani při jejich rozboru. Byl bych radši, kdyby se tvůrci vybodli na rádoby hlubokomyslné momenty a soustředili se více na humornou stránku věci. / Poučení: Soustřeď se na dort. ()

Tenkrát poprvé (2006) (S01E14) 

Čtrnáctá epizoda mě na rozdíl od předchozího dílu bavila velice velmi. Pravda, trochu mi to kazil Ted s Victorií, ale to se nakonec ukázalo být zcela nepodstatnou nepříjemností, protože jsem se bavil s Lily a Marshallem a všechno totálně zválcovali Barney a Robin. Jak jsem už několikrát psal, hluboké myšlenky a filosofické úvahy se do sitcomů příliš nehodí, já od nich očekávám humor. A tady rozhodně nechyběl. / Poučení: Když musíš, tak musíš. ()

Večer plný her (2006) (S01E15) 

Patnáctá epizoda byla AWESOME!!! Pardon, nechal jsem se unést. Chtěl jsem říct, že byla skvělá. Barneyho přerod a přechod k temné straně Síly mě bavil převelice, ale nezklamaly mě ani jednotlivé trapné příběhy ze života a bavil mě i Marshallův Marshgammon. Byl to jeden z takových těch dílů, v nichž mě rozesměje úplně všechno a které nemají hluchá místa. A takových je málo. / Poučení: Pozor na otázky, které kladeš. ()

Dortík (2006) (S01E16) 

S šestnáctou epizodou jsem měl trochu problém. Nákup svatebních šatů mě bavil, šití obleku bylo naprosto skvělé a Barney se jako náborář dokonale osvědčil. No, a pak tady byla druhá část dílu, která mě příliš nebrala, protože mě všechno to vztahové rozhodování a odjezdy do Evropy dost nudily. Je to škoda, protože jsem si zbytečně pokazil celkový dojem z téhle záležitosti. / Poučení: Je dobré znát toho správného člověka. 4*- ()

Život mezi gorilami (2006) (S01E17) 

Ani sedmnáctá epizoda pro mě nebyla úplně dokonalou záležitostí, protože mě fakt nebaví neustálé filosofování nad vztahem nevztahem mezi Tedem a Victorií. Tahle záležitost jen zbytečně táhla celý díl dolů. Jinak to přitom nebylo vůbec špatné, protože Marshallův nástup do nového zaměstnání mě velice bavil, a to hlavně díky Barneymu. / Poučení: Nezaprodej se. Alespoň ne lacino. ()

Po druhé ráno se nic dobrého nestane (2006) (S01E18) 

Osmnáctá epizoda nebyla pro příběh epizodou zbytečnou, problém byl v tom, že jsem se u ní příliš nebavil. Na můj vkus se zase až příliš řešil vztah/vztahy na úkor přísunu humoru. Tvůrci to po logistické stránce nezvládli, ucpali zásobovací linie emočními výkyvy a romantickými vzplanutími a vtipné scény už se do transportu nevešly. Prošel jen korejský Elvis, který byl asi děsně vtipný, ale já to nějak nepobral. / Poučení: Poslouchej maminku. ()

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)

Reklama

Reklama