Lovci duchů - Série 9

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2013–2014), 16 h 5 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins, Mark Sheppard, Osric Chau, Alaina Huffman, Jesse Hutch, Anabelle Acosta, Ben Sullivan, Jim Beaver (více)

Lovci duchů - Reichenbach (2014) (epizoda) (S10E02)

• Spoiler: V epizóde Road Trip (2014) Dean (Jensen Ackles) povedal Crowleymu (Mark Sheppard): "To teraz neznamená, že sme kvit. Uvidíme sa znova," na čo Crowley reagoval: "Som mŕtvy. Áno, viem. Aj ja ťa milujem." V tejto epizóde, keď Sam (Jared Padalecki) povie Crowleymu presne to isté, Crowley odpovedá: "Ach, prestaň, Samantha. Nikto nemá rád žarty." (Pat.Ko)

Lovci duchů - I'm No Angel (2013) (epizoda) (S09E03)

• Spoiler: Castiel (Misha Collins) počas tejto epizódy príde o panictvo. Hoci jeho schránka Jimmy Novak bol ženatý a mal dcéru Claire (ktorá neskôr žije s Jody Mills). (Pat.Ko)

Lovci duchů - Holy Terror (2013) (epizoda) (S09E09)

• Spoiler: Gadreel tvrdí, že Lucifera do Záhrady Eden nevpustil dobrovoľne a že nemohol urobiť nič, aby ho zastavil, ale nikto mu tomu neverí. Je zaujímavé, že ostatní anjeli a dokonca aj Boh očakávali, že Gadreel by mal nejako zabrániť Luciferovi vstúpiť do záhrady. Aj keď je Gadreel veľmi mocným Serafínom (jediným anjelom, ktorý sa zdal byť jeho rovnocenný v sile, je Castiel), jeho úroveň moci zďaleka nestačí na to, aby zastavil Archanjela, najmä Lucifera, ktorý bol nekonečne mocnejší ako anjeli a oveľa mocnejší ako jeho mladší bratia Rafael a Gabriel; Luciferova sila je prekonávaná (a len tesne) iba jeho starším bratom, Archanjelom Michaelom. Serafín ako Gadreel nemohol urobiť nič, aby zastavil Lucifera, pretože bolo ukázané mnohokrát, že Michael a Lucifer dokážu anjelov ochromiť, ovládať ich a dokonca ich zabiť viacerých naraz prstom. Zdá sa teda, že Boh zariadil, aby Gadreel zlyhal a stal sa z neho zločinec, rovnako ako to urobil s Luciferom, keď mu dal Znamenie. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Holy Terror (2013) (epizoda) (S09E09)

• Spoiler: Gadreel poznamená Metatronovi (Curtis Armstrong), že keď on ovládol Nebo, z neho robí Boha, Metatron hovorí, že by nikdy sa nenechal takto nazývať. Ale že keď príde čas, bude používať titul „X“. X je grécka skratka pre Krista. (Pat.Ko)