Lovci duchů - Série 10

(série)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2014–2015), 16 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Misha Collins, Mark Sheppard, Rachel Keller, Erica Carroll, Stephen Huszar, Jacqueline Samuda, Travis Aaron Wade (více)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Škola sa volá St. Alphonso's Academy a sú tam plagáty na palacinkové raňajky. Ide o odkaz na skladbu Franka Zappu s názvom "Saint Alphonzo's Pancake Breakfast". S nápadom prišiel režisér a výkonný producent Philip Sgriccia. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Piesne v muzikáli "Supernatural" v skutočnosti spievajú herci, ktorí stvárňujú tieto postavy. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Režisér Philip Sgriccia bol veľmi opatrný, aby hlavné herecké obsadenie nepočuli hudobné čísla pred natáčaním scén, takže prvotné reakcie, ktoré vidíte od Sama (Jared Padalecki) a Deana (Jensen Ackles), sú skutočné. Padalecki a Ackles uviedli, že cover skladby "Carry on Wayward Son" bol pre nich veľmi dojímavý. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Keď sa Dean (Jensen Ackles) vráti po zničení strašiaka v kotolni, povie slávnu vetu z filmu Krotitelia duchov (1984): "Prišli sme, videli sme, nakopali sme mu zadok!" Peter Venkman túto vetu hovorí po tom, ako skupina chytí svojho prvého ducha. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Dievča, ktoré hraje Deana (Jensen Ackles) v muzikáli, sa sťažuje, že nepoužíva "samulet", pretože jej neustále udiera do pier. Jensen Ackles neznášal amulet, pretože mu neustále udieral do tváre. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Marie (Katie Sarife) spomína, že minulý rok robila jednoženské predstavenie "Orphan Black". Je to trochu vtipné. V seriáli Orphan Black (od r. 2013) hrala hlavná postava Tatiana Maslany až 5 hlavných postáv a niekoľko ďalších vedľajších postáv. Herečka získala pochvalu za svoju schopnosť hrať úplne odlišné postavy v rovnakej scéne. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Fan Fiction (2014) (epizoda) (S10E05)

• Dvestá epizóda seriálu má názov Fan fiction, ktorý odkazuje na poviedky písané fanúšikmi. Touto epizódou im chceli tvorcovia vzdať poctu. (deathmoon)

Lovci duchů - Ask Jeeves (2014) (epizoda) (S10E06)

• V epizóde sa nachádza niekoľko odkazov na stolovú hru "Clue" a film Stopa (1985): Dean (Jensen Ackles) odkazuje na dvoch sťažujúcich sa členov rodiny ako pani Peacock a plukovník Mustard. Každú zbraň nájde Dean alebo Sam (Jared Padalecki), keď sú v zábere: lano (okolo 17 minút), trubka z olova (okolo 17 minút), francúzska kosa (okolo 21 minút), nôž (okolo 22 minút), sviečka (okolo 26 minút) a revolver (okolo 28 minút). Je vidieť krabicu so stolovou hrou krátko potom, ako Dean vstúpi na povalu a vypustí Oliviu (okolo 17 minút). Nôž je jedinou zbraňou, ktorá je pôvodne nájdená alebo odhalená (okolo 22 minút). Okrem iných mien, Dean nazve služobníka "Wadsworth", čo je meno sluhu vo filme Stopa. (Pat.Ko)