Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Dever

// Production Companies: Kripke Enterprises, Warner Bros. Television, Wonderland Sound and Vision, Supernatural Films // Hneď po prvom videnom dieli som vedel, že zo Supernatural pôjdem až do posledného diela. Som spokojný s tým, aký seriál je a nemenil by som ho, pre mňa je najlepší z mysteriózne-hororového žánru. ()

B!shop

No videl jsem jen par dilu, ale docela me to zaujalo. Takze jsem nakonec skouknul celou serii. Na jednu stranu tu neni atmosfera jak u Akt X, ale zase na druhou stranu jde v kazdy epizode o jinej pripad a monstrum vzdy vidime. A ten pribeh, co spojuje jednotlivy dily, je taky vice nez dobrej, jen je v prvni serii blbe ukoncenej. Co se tyce triku, tak nadprumer a hlavni hrdinove hrajou taky docela slusne, jen me obcas stvalo to postuchovani mezi nima, protoze to rusilo hororovou atmosferu a taky mi vadila prilisna tmavost. Vetsina dilu je fakt hodne husta a nektery, i kdyz vyjimecne, trumfnou i nejaky slusny horory. Spatnejch dilu tu je skutecne jen par, zhruba 3. Mezi mysterioznima serialama se jedna o velice peknej nadprumer a je to muj oblibenej serial. ()

Caszidy

Supernatural si mne našel pomalu, avšak o to pevněji se do mne "zakousl". Sam & Dean Winchesterové jsou vskutku sympatická dvojka a jejich dobrodružství většinou příjemně epizodní i když se každou řadou nenápadně proplétá i "hlavní" příběh, jenž je však dávkován v přesně odměřených porcích. Pokud váháte, nebojte se a směle se k Lovcům duchů přidejte. Budete velice příjemně překvapeni! ()

Lama.Lama

Skvělá herecká dvojice, doplněná dalšími výbornými herci jako například Misha Collins a podobně. Zápletky jsou zajímavé, jejich řešení je často opravdu vtipné (zvláště díky sarkasmu pana Jensena Acklese v roli Deana) a výběr songů pro jednotlivé díly je také dle mého gusta. V mých očích tento seriál nemá slabinu. ()

Eodeon odpad!

//táta chtěl, abychom zachraňovali lidi a pronásledovali zlo//, zní citát ze začátků seriálu toliko omílaný v ukázkách. takže, máme tu seriál s neoriginálním námětem, nenapínavou akcí a docela chatrnými zápletkami, neschopný rozdmýchat ani v nejmenším děsivou nebo záhadami podbarvenou atmosféru. sobě navzájem i divákovi zcela odcizení hlavní /hrdinové/ představují velmi pochybný /moderní prototyp hrdinství/, kde je člověk tím lepší, čím více démonů zastřelil brokovnicí, a pojem zlo je zde nesmyslně redukován jen na démonické nadpřirozené entity, ovšem při bližším pohledu svými osobnostmi nerozeznatelné od lidí. spooky opera, kterou bych nejlépe vystihl jako nezáměrnou parodii hororu a naprosté převrácení naruby bezmála všeho, co se dalo vypreparovat z tlející mrtvoly západní mytologie. ()

Galerie (3 853)

Zajímavosti (2 224)

• V 1. epizodě 3. řady a 11. epizodě 9. řady seriálu byl použit při natáčení stejný dům, přestože ve 3. sérii se děj měl odehrávat v Nebrasce v Lincolnu a v 9. sérii v Missouri. (Mr.Lojza)
  • Žádný z herců ani tvůrců nepočítal s tím, že by seriál trval tak dlouho. Na oslavě jubilejní 100. epizody Misha Collins (Castiel) prohlásil, že někdo řekl: "Možná se uvidíme při oslavě 200. epizody", a každý se této myšlence smál. Seriál se nakonec dočkal 327 epizod. (GreatestFan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu