Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

petero

Po „Lost“ a „Prison Break“ sa mi do rúk dostáva „Supernatural“. I keď prvé dva seriály sú kvalitatívne lepšie mňa ako fanúšika hororov Supernatural dosť potešil. Samozrejme je to čistý priemer, ale atmosféra funguje, ústredná dvojica je sympatická, každá časť je o niečom inom a pritom je to pospájané solídnym motívom. ()

fcreading

Supernatural sa ukazuje byť ako nenápadný, mysteriózny seriál, ktorý sa nemôže rovnať k slávnejšiemu seriálu Akty X, ale až tak zlý seriál sa mi nezdal byť. Jeho najsilnejšie body sú v atmosfére a vizuálne spracovanej metafore. Dej okolo bratov a vzťahu k svojmu otcovi je veľmi dobre opísaný, a silnie v priebehu niekoľkých sekúnd. Čo sa týka dejovej línií, tam je to trochu slabšie. Zatiaľ čo som pozrel prvú sériu, musím povedať, že základná štruktúra sa dobre mení a celkovo nespôsobuje chaos. Hodnotenie prvej série 100 percent. ()

Slartibarkfast

Měl jsem tu čest vidět několik dílů, ale musím říct, že mne tento seriál nikdy moc nezaujal. Připomínalo mi to takovou profesionálnější Buffy s koulema, která byla sice ještě větší pitomost, ale bylo se alespoň nač koukat. Tady na sebe vrhají tupé pohledy jen muži a to mi přijde jako Twajlajt pro bukvičky. Nic proti homosexuálům, ale rozhodně nejsem jedním z nich a zamotat se do tohohle béčkového krutopřísného seriálu o démonech také nechci. Tedy smířlivých 65% ()

M.a.t.t.

Po slabšom rozbehu priamoúmerne striedajúcom silnejšie a slabšie diely sa zdá sa neskôr obrátila a niekedy až nepríjemnú epizódosť nahradila väčia zápletka, ktorá dokázala pozdvihnúť tento fantasy seriál na oveľa kvalitnejšiu úroveň. Sam a Dean su proste fajn a Supernatural kvalitný počin, vo svojom žánri absolútnou špičkou, ktorý sa nebojí experimentovať a meniť zaužívané postupy rozprávania či schémy samotných dielov. A za to patrí Kripkemu a spol. uznanie. ()

Cervenak

Dvaja seriálovo pekní mladíci za sprievodu popkultúrnych hlášok ("S týmto démonom to asi nebude o zvracaní hrachovej kaše") a metalových evergreenov riešia nadprirodzené prípady, ktoré sú vlastne chudobnými televíznymi verziami známych hororov. Otrepané, nijako výnimočne napínavé, hoci solídne natočené. Priemer. ()

Galerie (3 853)

Zajímavosti (2 239)

• Dean (Jensen Ackles) v 3. epizodě 5. série "Bůh je mrtvý" nazval archanděla Rafaela (Lanette Ware) andělem z Źelv Ninja. Mezi Želvami Ninja má jeden jméno Raphael. (GreatestFan)
  • Původně se plánovalo, že postava Deana (Jensen Ackles) bude mít spoustu tetování. Rozpočet to však nedovolil. (GreatestFan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu