Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Asdas

Fincher podobne ako Zemeckis alebo Burton natočil svoj poetický film o živote.Príjemná hudba,old schoolový feeling a herecké obsadenie sú na jednotku!Možno prvá hodinu filmu a možno starý Button my nedovoľujú dať plné hodnotenie...jednoducho povedané neviem:)Ako náhle príde na scénu Brad(v svojich rokoch a mladý) je to skvelé!navyše nie je z neho nejaky "macho"(scénu na motorke nepočítam) a to je zaujímavé a príjemné zistenie...čistá remeselná prácička(navyše definitívne som zistil,že mám úchylku v "slušnom" oblečení-košele,kravaty,saká,vestičky,klobúky!)87% ()

vlKousek

Pro mě to byla velmi zajímavá podívaná plná hlubokomyslných myšlenek o kterých může opravdu člověk přemýšlet. Když je toto vystoupení doplněno o skvěle vybrané herce a velmi dobré herecké výkony, tak mi opravdu nezbývá než vsadit na plné hodnocení, ikdyž něco mi tam v tom filmu chybělo, ale jelokož neumím vyjádřit co, tak zůstanu u 5ti hvězdiček...možná po druhé projekci budu vědět co že mi to v tomto snímku chybělo.... ()

Prankster

Naprosto netuším co na tom všichni vidí. Je to neuvěřitelně dlouhý film, který mě ničím nepřekvapil, ale ani nijak výrazně nepobouřil. Nevím jak hodnotit herecké výkony, ale ani Brad Pitt, kterého mám ve filmech celkem rád, mě ničím nevytrhl z židle. Navíc jak je možné, že se narodil a opět i zemřel jako malé dítě? Dokud vyrůstal a vypadal jako stařík, tak to bylo "uvěřitelné", ale nerozumím, jak se mu mohly začít zmenšovat kosti a vůbec všechno - to by se musel odpařovat nebo to z něj nějak opadávat... no nevím. 60% Jo a jak se tak dívám, ani komentáře ostatních hodnotících nepůsobí příliš nadšeně, navzdory dobrému hodnocení. Skoro se zdá, že film v hodnocení výrazně táhne nahoru obsazení a taky jméno autora filmu. ()

Meery

Uz dlho som nevidela film, ktorý by vo mne vyvolal aspon ake take emocie a tomuto sa to podarilo.. Z Cate Blanchet "achkám" este teraz... bola vyborna a Bred Pitt ma zase trosku presvedcil, ze je tvárny herec:) ()

pekas

Krásné, zaslzel jsem si a dobře naladil. Ke konci už trochu dlouhé. Je potřeba vybrat správný den a počítat s délkou, potom je šance si tento film užít. ()

xxlch

"Člověk může být nanejvýš naštvanej z toho,jak to všechno dopadlo.Můžeš nadávat,proklínat osud,ale když dojdeš k svýmu konci,musíš se s tím smířit."Tohle je citát z filmu,který říká úplně všechno.Někdo bude roztrpčený,někdo naštvaný ale pokud po zhlédnutí tohoto filmu budete mít pocit, že jej musíte vidět znovu,máte ten správný pohled na tuto nadčasovou věcičku.Je mistrovský kousek pana Finchera! ()

jafuska

tento film mě dost zklamal, těšila jsem na na něho, ale byl to jen průměr,sice konec smutný, jak dítě umírá v náručí, ale bylo to zbytečně zdlouhavé, Brad Pitt hrál dobře, jako vždy, mohlo to být víc dramatičtější, škoda, že se ten film moc nepovedl. ()

Grunt

Podle mě dost netypický Fincher, který vypráví pomalý (Eastwoodovský) příběh. Mimo to mě docela zaskočil scénář, jenž má s původní povídkou pramálo společné. ()

HarlanWade

Hrozně jsem se na tenhle film těšil. David Fincher patří mezi mé úplně nejoblíbenější režiséry, protože mě ještě ani jednou nezklamal, má nezaměnitelný styl a rukopis a prostě mám jeho filmy rád. V tomhle filmu zkouší zase úplně jiný žánr a téma, ale jeho styl, šikovnost a schopnosti jsou tu opět naplno znát a právě proto mě opět nadchnul. A ono zpracovat příběh o muži, co se narodí jako dědek a s přibývajícími lety mládne a mládne takovým způsobem, aby přitom diváka spíše rozplakal dojetím, než nechtěně rozesmál právě úchylností všeho, není ale vůbec nic lehkého. Ale tenhle film dosahuje svoji atmosférou a ohromnou stylovostí téměř té osobitosti, se kterou si Fincher tak vyhrál v Klubu rváčů a já z toho byl prostě totálně vodvařenej. Brad Pitt hraje jako vždy báječně, tady navíc téměř sám táhne většinu filmu. Ale jako by to vadilo. Naopak! Mnozí ho mají za hezounka, co se proslavil díky své tváři a nikoli herectví. Omyl! On hrát umí a zatraceně dobře. A když se na scéně objeví nádherná Cate Blanchett, je dojem dvojnásobně umocněn. Bohužel je škoda, že je tenhle film tak dlouhý. Nebo lépeřečno, ta délka by ani tak moc nevadila, kdyby nebyl pořád STEJNÝ. Za celých 170 minut nemá jediný vrchol, kterým by divákovi dal vědět o něčem víc. Zážitek rozhodně velice příjemný, ale zaboha mu nemůžu dát těch 5*. ()

RedRain

Skvělá režie, dokonalý casting a chytrý scénář. Podivuhodný případ Benjamina Buttona je jeden z "těch" filmů. Velmi osobní zážitek... ()

JajinkaBec

Když jsem na tenhle film náhodně upoutávku, byla jsem z toho spíš na rozpacích a upřímně řečeno, kdyby mě na Benjamina nevytáhl kamarád, nejspíš bych na něj do kina sama od sebe vůbec nešla. Což by byla škoda a velká chyba (o které bych ale pochopitelně nejspíš nevěděla). Podivuhodný případ Benjamina Buttona je film o životě a umírání. O dětství a stáří. O naději i zoufalství. Je plný protikladů, chrlí jednu životní pravdu za druhou a nenechá člověka ani na moment vydechnout. Buď se smějete, pláčete, napětím nedýcháte a nebo alespoň „uvažujete“. U tohoto filmu zkrátka platí, že není možné, aby nezanechal žádný dojem, a i když je jeho délka možná trochu děsivá, nakonec to všechno uteče naprosto přirozeně a když odcházíte z kina, uvědomíte si, že nad tím vlastně ještě přemýšlíte. ()

Vikinec

Trochu nevím, co si mám myslet. Hlavní motiv celého filmu stojí dost na vodě a efekt, který tvůrci chtli dosáhnout interakcí normálních lidí s Buttonem se jaksi nedostavil. Kdyby neměl tuto vlastnost, nic by se zřejmě nestalo. Konec mne ovšem dojal. Sám mám čerstvě narozeného synka a proto na mne laciné scény s dětmi působí. Silné 3* ()

Mykhaluu

Bylo to moc hezky natočené a míra úchylnosti přítomné v jiných filmech pana režiséra téměř nulová! :) Stárnutí a mládnutí postav zvládnuté už technicky snad dokonale! Dojemnost na slušné úrovni... Scéna souboje s ponorkou byla pro mne údernější a děsivější, než celé vylodění v Ryanovi! A to už mi přišlo jako nějaká síla! Holt síla komornosti! :) A konec? Konec dobrý, všechno dobré! :) Takže kapesníčky s sebou a do toho! :) ()

Narg

Fincher umí. Bohužel nám to ale občas odmítne ukázat :-) PPBB je neuvěřitelná nuda. Příběh je jistě zajímavý, herci nejsou špatní, prostředí taky ne.. ale i přes takovou lákavost tématu je to pořád nuda, což staví mistra thrilleru do docela špatného světla. Kam se poděl jeho talent, který ukázal například ve Hře? Tam by mě slovo nuda v životě nenapadlo. ()

KaZbunda

Cate Blanchett je naprosto skvělá. Celkově jde o krásný epos, který ovšem až příliš okatě míří tam, kam nás chce dostat - tudíž k sentimentu. Od Finchera jako od mého TOP režiséra bych čekal trochu jiný nářez. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010