Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Houda666

Film sa v priebehu niekoľkých úvodných minút vyšplhá na pomerne vysokú úroveň. Svoju výšku však postupne stráca v niektorých nudnejších pasážach a neskôr znova nadobúda v tých originálnejších. Napriek tomu, že ide o biologický nezmysel z oblasti fantasy (sci-fi zrovna neholdujem), počas celého filmu je cítiť dušu a ľudskosť. Fincher ma potešil niekoľkými skutočne originálnymi pasážami. Obzvlášť tri časti filmu so mnou pohli: hodiny, ktoré idú dozadu (00:05); okolnosti predchádzajúce zrážke auta s Daisy (01:50) & samotný koniec (02:35 - každý z nás je výnimočný). Poklona Fincherovi, ktorý opäť nesklamal. Hodnotenie: 85% ()

kisha

povzneste se nad to iraciálno, pomiňte chladnost (nechápu, jak ta se mohla dostat do filmu s takovym tématem) a budete spokojeni ()

ethos

Pekna myslienka, ale nejako sa to vlieklo a miestami to bolo dost nudne. Ale miestami to zase bolo velmi krasne. ()

Heraldika

Takových lepších 60%. Vůbec to není špatný film, jen má očekávání byla asi veliká. Paralela s FG je více než zřejmá, Benjamin má dokonce od své černošské mámy také heslo do života - ale na "box of chocolate" prostě nemá, stejně jako celý příběh nedokáže diváka cele vtáhnout a donutit nedýchat s hlavním hrdinou. Škoda. ()

Dromed

Podivuhodný film s podivuhodným příběhem plný podivuhodných hereckých výkonů. A je až podivuhodné, že jsem od filmu dostal víc než jsem čekal. Po dlouhé době zase jeden vynikající film. ()

Looser

Krásné vyprávění o životě a smrti, v tomto případě o stárnutí a mládnutí. Malokterý film ve mně zanechal takový pocit pomíjivosti lidského života. Po shlédnutí 4*, po dvou dnech plný počet. ()

cyberhawk

Zajimavy film, ktery bude nepochybne srovnavan s Forrestem Gumpem, nebot toho maji spoustu az podezrele spolecneho - sledujeme zde pribeh jednoho muze a jeho pout skrz slavne okamziky (i kdyz ne tak slavne jako Forrestovy), je tu milujici matka a celozivotni laska, sileny kapitan lodi a velka tovarna. Forrest Gump vsak ma to, co Benjamin Button nema a nikdy mit nebude - herectvi Toma Hankse a kratsi a snesitelnejsi stopaz. ()

nightevan

Laciný pokus o remake Forresta Gumpa. Film dělají filmem především herecké výkony, které se s Hanksem a spol. nedají srovnat. Pitt, to je uzavřená kapitola, to snad ani nemá cenu se zmiňovat (ani obsazovat) a Cate by si Benjamina Buttona měla raději vyškrtnout ze své filmografie. Ve snaze dojmout se tlačí na pilu takovým způsobem, že všechny zuby jsou vylámané a film už se jen otupuje. ()

lskala

Mistrovská práce. Film je plný špičkových triků, ale člověk je tak nějak v průběhu příliš nevnímá. Přeměna Brada Pitta je natočená perfektně. Velmi originální a zajímavý příběh. Viděno v kině - 91% - 5***** ()

Firebug

Nejdelší snímek, co jsem viděl. Vždyť to trvá snad šest hodin!!! Je sice pravda, že to vypadá docela pěkně a jde za tím vidět ohromné usilí pánů filmařů, ale co z toho, když to je v podstatě jenom kvalitně natočená nekonečná nuda s nefungujícími emocemi. Nápad (Fitzgeraldův) sice dobrý, ale zase na tak, aby vas bavil celých 159 minut. Ústřední dvojka herců působí většinu stopáže ospale či zdrogovaně, nebo obojí najednou. Někdy v daleké budoucnosti tomu možná dám ještě šanci, ale nemohu se zbavit dojmu, že Fincherův filmařský vrchol pro mě bude už navždy Fight Club ()

sedm.1

Když jsem utvářel svou TOP 10,nebyl to pro mě ani trochu lehký úkol,ale po dlouhém rozmýšlení jsem ji dal nakonec dohromady a slíbil si,že v ní v budoucnu může něco změnit jen opravdu takový snímek,který mi vyrazí dech,který mě přesvědčí o tom,že jsem jeho sledováním byl obdařen něčím vyjímečným a jedinečným.Že tam zařadím jen film,který budu pokládat za geniální,bez jediné pochybnosti,film který budu milovat a který se připojí k té hrstce mých vyvolených filmů,které navždy zůstanou v mém srdci a v mé mysli.A tím vším jsem si ihned při závěrečných titulkách byl u Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona naprosto jistý.Prožil jsem160 minutovou filmovou slast,která mě pohltila vším,čím mohla.Něco tak krásného při sledování filmu jsem zažil jen párkrát v životě,byl jsem opojen jeho krásným obsahem,který se dá jen těžko popsat,to se musí prostě vidět.Benjamin Button je mistrovské dílo,rovnající se snad i geniálnosti podobně laděného Forresta Gumpa.David Fincher je můj velmi oblíbený režisér a každý jeho film je pro mě obrovskou událostí,ale že dokáže tento "král temna" stvořiit něco tak úžasně krásného,plného skutečných citů,upřímné lásky a pro mě celkově i snad ten nejemocionálnější snímek vůbec,to mohu jen povstat,zatleskat a uklonit se.Příběh BB je skutečným eposem,nádherným zobrazením toho nejlidštějšího,co v člověku je.Jsou to doslova orgie dokonalé filmařiny,kdy Fincher dokázal skloubit dechberoucí příběh,famózní scénář,s úžasnými triky,nezapomenutelnou atmosférou a geniálními hereckými výkony.Absolutně nejsem schopen popsat,jak úžané emoce ve mě toto mistrovské dílo dokázalo vyvolat,jen jsem jím jednoduše ohromen a obdarován.GENIÁLNÍ FILM,ABSOLUTNÍ DOKONALOST!!!! ()

The Viper

Brad Pitt opět na koni ve strhujícím snímku o jakémsi obratu života. Láska postaršího muže a mladé ženy, jejichž život se střetává věkem, vydává se opačnou cestou. Bohužel částmi příliš natahované, ale ty čtyři hvězdičky si to prostě zaslouží. ()

mohamedsfinger

Precizně odvedené řemeslo v podání Davida Finchera. Musím samozřejmě uznat, že je tady několik silných a vynikajících scén, ale jako celek působí film trochu zdlouhavě. Asi mi tady chybí ta kontroverze a atmosféra, která je přítomna ve zbytku Fincherovy filmografie. Ale objektivně musím uznat, že Brad Pitt byl opět výborný, stejně jako Taraji P. Henson. Škoda, čekal jsem však od tohoto snímku více. ()

Kejdlo

Příběh mě upoutal a na konci jsem za doprovodu skvělého Desplata a mé oblíbenosti Brada Pitta brečel, nebudu vám lhát. Ač je Forrest Gump nepochybně zajímavější, vtipnější, slzy mi u něj neukáply. Děkuji vám, Brade, Davide a hlavně Alexandře za milou, dramatickou pouť Benjaminovým životem. 10/10 ()

Devilian

Tedy, nechci být nelida, ale tohle podle mě zase až taková pecka nebyla. Fincher je můj oblíbenec, ale pokud něco od něj, pak Sedm nebo Fight Club. Nečekala jsem od Benjamina nic konkrétního, ale náznaky Forresta jsou z toho cítit na míle u od prvních minut. Cílem bylo natočit líbivý film, který si získá srdce mnoha lidí a nebudou moc uvažovat nad tím, jak moc dobré to ve skutečnosti bylo. Ano, je to líbivé, ale je to prakticky vykrádačka Forresta, Amélie z Montmartru a možná i filmu Pan Nikdo. Životní etudy s mnoha citáty. Prosté. To je záruka úspěchu. Tříhodinová stopáž byla úmorná, skutečně mě to už snad od poloviny nebavilo. Ale abych nebyla jen negativista - Brad Pitt se mi tady líbil. Herecký ansámbl byl skvělý celý, včetně hudby, kamery, kompozice a celkového ladění a atmosféry. Ale proč bylo třeba udělat z toho další okatý (ale úspěšný) pokus o "násilné dojetí a získání srdce diváka"? ()

fox171cz

Film jsem shlédl na doporučení kamaráda a tudíž jsem si nečetl ani jeho obsah a udělal jsem dobře. Film mě ne jenomže hned po pár minutách oslovil, ale také to byl další velice silný filmový zážitek. Ačkoliv "Brada Pitta" moc nemusím, zde mi vůbec jeho přítomnost nevadila, naopak mě překvapila krásná "Cate Blanchett", která zazářila ! Zasazení do doby 20. století je taktéž uděláno na jedničku, všechny ty dobové věci mě přímo unesly, jako kdybych se tam najednou mezi nimi ocitl. Neupomenu i na skvělé maskéry, kteří dokázaly z "Brada" udělat starce, za nedlouho padesátníka, a tak dále až do mladého puberťáka, kterého pak hráli zase jiní mladí herci. Moc jsem si film užil a velice mě překvapil, rozhodně doporučuji ! ()

Germanotta

Zaujímavý, autentický námet. Film bol plný krásných myšlienok. Koniec mnou nesmierne pohol, neudržala som slzy a revala ako malé decko. Dívať sa ako silná láska Benjamina a Daisy upadá kvôli Daisynmu stárnutiu a Benjaminovmu mladnutiu vo mne zanechala hlboké pocity. Atmosféra mi pomohla vžiť sa do charakterov postáv a precítiť ich vnútorné emócie, čo dodáva filmu nesmiernu realitu i napriek svojej mysterióznosti. ()

Sdoom

Nevědět, že Benjamina Buttona natočil David Fincher, asi bych to nikdy netipnul. Rozhodně bych čekal mnohem temnější verzi, ale Fincher to pojal mnohem více filozoficky a ono to funguje. Musím říct, že zejména první polovina mě chvílemi nudila, ale jak film plynul, dostávalo vše smysl a divák je nucen přemýšlet o životě, smrti, existenci, bližních. Závěr mě docela dojal, takže evidentně ve mně Benjaminův příběh stopy zanechal. Jen ten Brad Pitt mi zrovna do téhle role úplně 100% neseděl. Jo a hudba je opravdu překrásná, Alexandre Desplat mě nepřestává ohromovat a asi zreviduji mou skladatelskou TOPku. (HD, orig.) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010