Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

sona123

Vynikající. Skvělý nápad, skvělí protagonisté. Cestopisy moc nemusím, ale tohle rozhodně není nuda. A Ewan je prostě božský. ()

Pedro Morales

Od té doby, co jsem to viděl, si chci koupit motorku a s nejlepším kámošem objet svět. Jasně, vždycky když dokoukám kterejkoliv díl Hvězdných válek, tak chci být Jedi a po Kokosech na sněhu jsem zase chtěl být černej bobista, ale to mě po chvíli pokaždé přejde. Jenže sen koupit si motorku a objet na ní svět se mě drží už pěkně dlouho. A jen díky Ewanu McGregorovi a Charlie Boormanovi. Dík chlapi, jste frajeři. ()

Wawer

Neskutečně inspirativní, neskutečně bezprostřední. Jen by to chtělo trochu více informací a trochu méně gest. ()

Grizzly

Jeden z nejlepších dokumentů co sem kdy viděl. Ježdění na motorce zbožňuju a o takové cestě sem vždycky snil. Jak říká Ewan na konci - Jízda na motorce je nejlepší pocit na světě. Jinak Ewan i Charley sou fakt sympaťáci a dobří lidi. Nejlepší je ale stejně kameraman Claudio, kterej před cestou nemá ani pas a ani řidičák a pak pořád demoluje motorku :). Točit ale fakt umí a i když to od těch dvou dost kupuje, tak si ho asi oblíbili, protože v Long Way Down jede zase s nima. Prostě se mi tohle dobrodružství hodně líbilo a sám bych ho rád zažil. Viděna rozšířená desetidílná verze. 90% ()

Majkl1711

Co dodat... Dvě naprosto skvělý mašiny. Dva sympatičtí chlápci a cesta kolem světa... Hodně inspirující dokument :-) .. Užil jsem si to i z pozice diváka a chytlo mě to natolik, že jsem to za celej den zkouknul cely.... Zkrátka 5* :-) ()

greenlord

ackoli byla moje posledni motorka fichtl a pak uz jsem se s nimi do kontaktu nedostal, tak tenhle serial o motocyklove ceste kolem sveta je neco nadherneho a objevil ve mne motocykloveho nadsence. a ewan s charleym jsou opravdovi borci. absolutni souhlas s jillen ()

montongery

Příjemná oddychovka a přitom se člověk někdy dozví víc než u normálního cestopisu. Ewan, Charley a Claudio mi jsou příjemný a motorky mam taky rád. Nejslabší se mi zdál druhý díl, jinak to je perfektní nápad a úctyhodnej výkon. ()

Axident

Skvělý dokument, bavil mě víc než kdejaký thriller a Ewan u mě velmi stoupl jako člověk a vězte, že nejsem ve věku, kdy bych zbožně vzhlížel k filmovým hvězdám. Některé komentáře jsou hodně mimo... ()

cle_men_tine

Díky tomuto seriálu se ukázalo, že Ewan McGregor je okouzlující, vtipný, inteligentní muž se srdcem na správném místě a fajn názory. Právě v takových zkouškách a vypjatých situacích poznáte charakter. Už to pro mne není chudý básník Christian, ale obyčejný chlap, i když se štábem u zadku. A ano, ach ta příroda! ()

MrGregor

Jakože jsem toto veledílo zapomněl hodnotit? :) ... Co říct, jedná se o takový netradiční dokument, kterým provází dva dobří kamarádi. Možná vám to přijde zvláštní, ale v tomto "motorkovém" dokumentu nejde ani tak o motorky samotné, jde především o úžasnou krajinu a jednotlivé země - úžasné, jaké jsou mezi jednotlivými zeměmi rozdíly. Za zmínku rozhodně stojí také krátký průjezd Českou republikou a Slovenskem, co říct... i za těch 10 let jsme urazili dlouhou cestu :) ... Víte, ve svých komentářích se snažím být objektivní, také chci, aby měly nějakou vypovídající hodnotu, takže nechci jen říct, abyste se na tento dokument podívali... Takže shrnutí: Rozhodně se podívejte! :) ()

Hpatrik

Ve své době nevídaný projekt, který mě tehdy naprosto ohromil a pohltil, a nemálo tomu přidala i účast mého oblíbence Ewana McGregora, díky tomu jsem znovu objevil zálibu ve dvoustopých vozidlech a stal se přítelem dětí UNICEF. Dodnes neztratil nic ze svého kouzla, a stejně jako tehdy, i dnes dokáže spolehlivě motivovat k tomu někam vyrazit. ()

Acrobat

tak toto som hltal jednym dychom. NIe som sice fanusik motoriek - o ne tu ani nejde :)) , ale tie ich dobrodruzstva, zazitky, situacie....no najlepsie bolo Mongolsko. Len skoda ze zo Slovenska tam bol ukazany malilinky kusocek aj to v dynamicky sa pohybujucej kamery. Ti dvaja boli uchvatni, a cely serial kvalitne spraveny. Vzdy si ho pozriem. Vzdy. Vdaka discovery. ()

AldousSnow

závidím jim, tak moc jim závidím! Klobouk dolu před projektem, do kterého se Obi-Wan se svým kamarádem pustil. Já jsem si seriál dokonale užil, motorky, příroda, humor - pastva pro moji duši! ()

ing.man

Pokud ve vás tkví aspoň špetka dobrodružné duše,tak díly s Mongolskem, Kazachstánem a Sibiří jste sledovali se zatajeným dechem. Pokud nerad cestujete tak je pro vás tenhle seriál zklamáním a ztrátou času. ()

Dalessia

Wau, wau, wau ! Ewan McGregor je môj TOP herec, ale vôbec som netušila, že sa pustil aj do niečoho takéhoto :D. Ewan mi potvrdil, že nie je len výborný herec, ale aj človek, charizmatický, vtipný. Všetky diely som zhltla počas jedného daždivého dňa. A s Charleym sú teda vydarená dvojka :D. Keďže aj vo mne drieme silný cestovateľský duch, prežívala som to dobrodružstvo s nimi. Naozaj to chcelo silnú dávku odvahy. Klobúk dolu :). Škoda, že na Slovensku sa nezdržali dlhšie :) ()

waska

Dva sympaťáci na motorkách na cestě kolem světa? Proč ne. Škoda, že tam nebylo víc záběrů přírody z jednotlivých zemí a méně mluvení, ale jinak jako dokument parádní. ()

Blondpipi

Je fajn vidět, že není rozdílu mezi celebritou a obyčejným maníkem co rád motorky. I herec padá z motorky, při tankování si vypláchne slznej kanálek benzínem, i on má po bodnutí hmyzem obličej jak merunu, občas si blinkne a padá na hubu únavou.... K tomu si připočtěte poznávací cestu přes Evropu a Asii spolu se dvěma sympošema a není nad čím váhat, příjemnej dokument je na světě. ()