Dramatický pořad o královně Alžbětě I., který má hvězdné obsazení: držitelka Oscara Helen Mirrenová (Alžběta) a Jeremy Irons (hrabě z Leicesteru) si zahrají po boku Hugha Dancyho v roli hraběte z Essexu. Portrét Panenské královny ve zralém věku odhaluje konflikt mezi smyslem pro povinnost a nutkáními srdce, jejími neúspěšnými milostnými románky a snahou být mocnou a nezávislou ženou bojující o přežití ve světě, jemuž dominují muži. (Viasat)

josieaddms

Ale spíš tak tři a třičtvrtě. Nebýt některých přemrštěných scén, dala bych rovné čtyři. Asi proto že mám slabost pro Anglické filmy, pro historické, pro kostýmové, pro chytré dialogy, pro historii jako takovou, pro Shakespearovský nádech, pro dobré Britské herce, pro Jeremyho Ironse... Zkrátka tenhle film mě bavil každým detailem. Jsou to pro mě dech beroucí filmy, tyhle Britské televizní počiny. Je to úžasný způsob jak se bavit a zároveň se něco naučit. První díl byl úplně bezchybný, výborné scény, některé až děsivé, krásně zahraná Alžběta I, spousta vtipných i dramatických momentů. S druhým dílem přišlo trochu moc hysterie a snad i přehrávání, trochu to sklouzávalo do trapnosti, ale i přes to to mělo velmi vysokou úroveň, a já jsem se opravdu dobře bavila. Taky se mi líbila celková myšlenka snažit se co nejmíň zabíjet, vyhýbat se co nejvíce válkám a krveproléváním, i když tenkrát opravdu skoro všichni byli stonásobní vrazi, co se podíleli na neskutečně šílených, a zvrácených aktech. Opravdu jsem ráda že dneska už jsou věci trochu jinak, sice taky nic moc, ale středověk je opravdové šílenství. Bylo to krásných dvě stě dvacet minut podívané i ponaučení. ()

Junkienka

Sice úžasný herecký výkon Helen Mirren, která si v anglických panovnicích našla nejspíš velkou zálibu, mě ovšem zcela nepřetáhl na svou stranu. Chvílemi jsem se ztrácela v ději . Ale hudba, která celý film provázela byla úžasná.... A taky Jeremy Irons....:-*. jeho role sjou vždycky tak autentické....Ostatně 4* jsou toho výsledkem ;). ()

Nyanka

Pro mě až jednotvárně zaměřený na jednu lásku Elizabethina života. Za její vlády dosáhla spoustu úžasných věcí, nejen v zahraničí, ale i doma (rozmach kultury, náboženství), což ve filmu bohužel nějako vůbec není zmíněno. Takže za to mínusové body, plusové za herecké výkony, zvláště Helen Mirren, a kostýmy. ()

marien1039

Jeden z nejlepších Hooperových počinů. Úžasná Helen Mirren, rovněž Jeremy Irons. Oproti slabé, barevně přeplácané, historicky špatné a extrémně přeceňované verzi s Blanchetovou je tahle Elizabeth stejně důstojná a silná jako citlivá a inteligentní. Nemohu se rozhodnout, zda více oceňuji tuto verzi nebo Panenskou královnu z téhož roku se skvělou Anne-Marie Duff. Obě jsou skvělé, každá jinak a každá mimořádně. ()

Mischak

Helen Mirren hraje výborně snad ve všem. Pohled na život královny Alžběty trochu jinak. Tato verze se mi líbila více, než ta s Kačenou od Blanchettů. Ale zpět k Helen Miren: její Alžběta ukazuje různé ženské tváře od naivity až po tvrdost. Prostě výborně zahraný part a to i v případě Dancyho a Ironse. Irons, jak už to tady někdo psal dokáže v divákovi vzbudit různé emoce a je jasný proč: je stejně výborný herec jako Mirren. Výborné zpracování! ()