Reklama

Reklama

Moudrý japonský soudce Ooka (M. Donutil) dokáže svým důvtipem přijít na kloub i tomu nejsložitějšímu případu a spravedlivě tak rozsoudit každý spor. Vždy vyslechne obě strany – obchodníky, otroky i starosty, aby potom položil správně všechny otázky, občas použil i nějaký ten chyták a díky tomu mu nikdy neutekl žádný podvodník... Vynalézavý soudce Ooka Tadasuke byl skutečnou historickou postavou, žil na přelomu 17. a 18. století. Svým smyslem pro spravedlnost a pro svůj důvtip si získal srdce prostých Japonců. Jeho příběhy se vyprávějí a mají svou platnost a poučení dodnes. (Česká televize)

(více)

Recenze (83)

Bobšule 

všechny recenze uživatele

Ač se děj odehrává v Japonsku, pohádka je ve skutečnosti přímo očividně inspirovaná knihami o Soudci Ti. Toho jsem v době prvního shlédnutí neznala. Jaká byla ovšem pak moje radost, když jsem van Gulikovy knížky objevila! Moc hezky zpracovaná pohádka, jejíž tempo doopravdy přebírá cosi z tradiční konfuciánské poklidnosti a vyrovnanosti. Miroslav Donutil ve velice příjemné roli moudrého umírněného člověka. Škoda, že většinou mívá smůlu na ztřeštěnce nebo křiváky. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Sled jednoduchých detektivek pro děti, "asijské" kulisy a vůbec všichni účinkující jsou číňani jak stehna z ryby. V dětství mi chytrost a moudrost soudce Ooky ohromně imponovala, dnes už bych této studiové pohádce udělila maximálně 3*. Každopádně mi jednotlivé případy celkem utkvěly v paměti a jde o neotřelou podívanou pro děti, takže přivřu oči nad tou celkovou laciností zpracování: 75%. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Donutil v kimonu se samurajským mečem, to musíte vidět. Je to pohádka spíš pro starší děti, ale líbí se mi, že v dítěti vidí pozorného a inteligentního diváka. Dítě se tu musí zamýšlet nad dopady jednotlivých rozhodnutí a nad tím, co je v daném případě správné. "Zákon je nástroj, se kterým se musíme učit zacházet." ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavá pohádka pro středně starší děti. Nakonec, metody, které soudce Ooka používá, se dají jednoduše aplikovat v normálním životě, jsou-li k tomu podmínky nebo to situace umožňuje. Například. Máte obchod nebo firmu. Přijdete ráno do práce a najdete tam všechny zaměstnance a věci na vašem stole zcela rozházené. Chybí vám peníze na výplaty! Nyní uděláte na své podřízené malou lest. Řeknete, že v jedné místnosti máte takový zvláštní bojler, který se utrhne, když na něj šáhne zloděj. Po jednom budou chodit a šahat na bojler (v pohádce to byl kouzelný zvon). Potom si je necháte nastoupit a řeknete, že bojler byl natřen speciální tekutinou, která barví ruce, a budete chtít, aby všichni ukázali své dlaně. Kdo se bude zdráhat, ihned se prozradí. Prozradí ho jeho svědomí. Proviněného zaměstnance můžete přísně potrestat. Třeba jej propustit na hodinu. Nesmíte ale zjistit, že na výplaty nemáte ne proto, že jste byli okradeni, ale proto, že velmi špatně hospodaříte. Může být, že to je ve finále tak, že vás přímo okradla naše vláda. Jste pak obětí toho našeho báječného raně kapitalistického režimu. Jak ale donutit tyhle panáčky, aby si šli šáhnout na váš kouzelný bojler a ukradené peníze vám vrátili, netuším. Na to jsem viděl příliš málo pohádek. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Brněňští herci namalovaní jako japonští občané ... zajímalo by mne jak na to koukali v Japonsku, jestli se to tam někdy dostalo. Nicméně příjemná pohádka o moudrém soudci, který díky své moudrosti a chytrosti stihne vyřešit několik drobných krimi případů malého ateliérového japonského městečka během 62 minut. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama