Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

john.h

Byl jsem na predpremiere tohoto filmu a velmi me zaujal. Vsechno bylo dobry a na pomery ceske kinematografie si myslim, ze se jedna o netradicni skoro teenage komedialni drama. Madl se mi v tom filmu libil a zaujal me i Vorel mladsi. Navic moc krasne hlavni protagonistky, se kterymi jsem mel tu cest setkat se osobne. Navic se mi stalo moc hezke faux pas. Sedel jsem sam mezi herci (dve mlade zenske herecky a Matonoha) na tiskove konferenci (no bylo tam asi pet novinaru dohromady, takze sam uplne ne, ale v tu chvili ano), kazdeho jsem se na neco zeptal a jelikoz jsem Tomase Matonohu predtim nevidel poradne v zadnem filmu, ani serialu, mozna nekdy v upoutavkach na TV Prima, tak se stal trapas. Den predtim jsem se take kouknul na nejakou archivni fotku Tomase Vorla, abych vedel koho se mam ptat na hlavni veci a abych vedel jak vypada reziser. No jenze tak nejak jsem v tom prostredi vsech hercu dostal zkrat a zvolal na Tomase Matonohu vcelku nahlas: "Tak ja bych se chtel jeste zeptat pana REZISERA". Mno a v tu chvili holky vyprskly smichy. (nastesti tam sedely v tu chvili jen ony, Madl a Vorel mladsi, kterej by se asi podelal smichy byl odtazenej kousek stranou jinym novinarem). Rikal jsem si proc se smejou (byl jsem presvedcen ze Matonoha je Vorel zkratka). No a potom co mi Matonoha rekl po minute rozhovoru odpovedel na otazku, jestli chysta pokracovani, ze neni reziser ani produkcni, mi to doslo. Proste trapas. Ale aspon mam co vypravet. Mimochodem řešily se tu prsa Lenky Juroškové. Viděl jsem je, sice pod svetrem, ale na vlastní oči a můžu říct, že na plátně nijak uměle zvětšeny nebyly. Každopádně všichni herci nepůsobili tak ohromě jako na plátně, takže ani ty prsa opravdu nejsou tak obrovský, ale rozhodně ani malý (někým zmíněné dvojky) nejsou. ()

Wolf

Celý film jsem se výborně bavil, nebýt absurdních nehereckých výkonů Tomáše Vorla ml. a jeho přítelkyně, dal bych možná i větší hodnocení ()

Marecko

Když jsem nejistě vstupoval do kina na film Gymp, nedokázal jsem si ho pořádně zařadit. Myslel jsem, že se na mě vyvalí další z ujetích komedií ala Snowboarďáci nebo Rafťáci. Film mě však vyvedl z omylu. Nejen že sem se u něho řezal takovým způsobem, že bych si zasloužil vyvést z kina, ale film měl i myšlenku. Jediné co bych vytknul je "klasický" český konec. Ale i přes to jeden z nejlepších českých filmů(komedií) poslední doby. ()

playboy_05

To že Jiří Mádl je dementní herec víme dávno...ale že se např. Eva Holubová nebo Jiří Schmitzer ve svých letech nechají ukecat k tomu, aby hráli v něčem takovémhle je naprosto nepochopitelné... 2*...první za Jana Krause a za věčně vypitou Zuzanu Bydžovskou a druhá za atmosféru a hudbu (ikdyž hip-hop neposlouchám)...btw. Mádl je opravdu mizerný kuřák ()

danielwanderer

No fajn no... Ľúbelo sa mi :). Nič pred čím by som si musel skrývať výhľad, pretože sa nejaký režisérsky dedo snaží nakorčuľovať do "nášho" sveta. Toť máme jedno gymnázium, je jedna trieda, ktorá ma benevolentného triedneho a predsa sú najväčší grázli školy. Medzi nimi "elita" Peter a Pavol, ktorý majú svoju blankytnú zábavku a to, že sa umelecky vyblázňujú na stenách sprejmi :). No prekvapivo si neužijeme príbeh na tému ťažký život sprejera (i keď aj táto kapitola tu je :)), ale systematicky natlačený celý život na gympli s tým dobrým aj s tým zlým a to zo strán jednak žiakov aj učiteľov (hlave ten ich komunistický prístup, ktorý som si užil aj ja). No som spokojný a pálenie zápästia zapalovačom rád skúsim :). ()

dino.h

Chvílemi se bohužel zdá, že je film postavený na vodě, a tak se to vyplňuje až moc velkým počtem vulgarismů. Co se mi ale na filmu hodně líbilo, byl psychologický pohled do filmového života Martiny Procházkové. ()

SAJA

Od první do poslední minuty na mne film působí s velice agresivně vtíravou snahou být cool obrazem mládeže dnešní doby. Sám sebe jsem přistihl u několika scén skřípat zubama, jak mi to přišlo za herce trapné, co v danou chvíli předvádějí. Jak rádoby vtipné momenty, tak i mezilidské konflikty na mne působí velice uměle a megapřehnaně. A navíc kontrast hereckých výkonů mladých herců ( Vorel ml a dívky ve vedlejších rolích ) se zkušenými hereckými bardy vše umocňuje. Nebýt paní Bydžovské a pana Schmitzera hodnotil bych ještě slaběji než **. ()

dawid

Pro mě docela velké překvapení. Čekal jsem daleko slabší film, trochu jsem se toho bál, ale protože mě baví herectví Jiřího Mádla říkal jsem si, že to snad zvládnu. Zvládl jsem. A rád. Mádl mě nezklamal, s přehledem přehrál o generaci starší herce a jeho postava, která byla chvíli k smíchu, chvíli k pláči, byla suverénně nejživotnější. Z jeho stínu vystoupila snad jen Zuzana Bydžovská, která zde dokázala, že je herečkou neprávem trochu opomíjenou. Jasně, postavy profesorů byly přílišné karikatury (bohužel i můj obrovský oblíbenec Jiří Schmitzer to malinko přehnal), herecké výkony některých mladých herců balancovaly na hraně trapnosti a snesitelnosti, ale stejně to bylo velmi milé překvapení. Krom toho, jakkoliv většinu hip-hopu nemusím (vlastně všechen kromě www), u tohohle filmu jsem jím byl okouzlen... ()

JamesLeon

Podle mě je to hodně přehnané. Nicméně pár vtipných scén tam bylo, Mádl hraje celkem dobře a docela se mi líbila hudba u "sprejerských akcí". Celkově vzato v poseldní době mírně nadprůměrný český film. ()

renegrido

Přestože je Gympl hlavně komedie pro teenagery, myslím, že je natočený tak dobře, že se bude líbit všem. Je vtipný, jsou tam dobří herci, zajímavé zápletky... Podle mě má téměř všechno, co má film mít, a těch pár nedostatků mu ráda odpustím. Mimochodem je to jeden z mála filmů novější české tvorby, který za něco stojí. ()

KdG

Není to špatný ale něco tomu chybí. Možná si měli odpustit tu dramaticko/psychologickou složku filmu. Jinak některé vtípky povedené, nejlepší byl herecky CoolMan (Mádl) a pak ten mladý hulič. "ty vole tady maj stejny rybičky jako u nas doma" "to vole my sme u vas doma !". Z "dospělejch" herců kraloval Kraus, Šteindler a Holubová, částečně i Schmitzer. Matonohovi jsem roli moc nežral. Jo a jedno malé bezvýznamné plus je za ukázané prsa Lenky Juroškové. ;-) ()

Arequipa

Dobří Schmitzer se Šteindlerem jako středoškolští učitelé a skvěle arogantní podnikatel Kraus - za to dávám dvě hvězdičky. A zbytek? Bída, bída, bída, např. ubohý hlavní hrdina Vorel, Mádl ho hereckým uměním až nepříjemně převyšuje. ()

Chamyl

Ojoj, tak tohle nevyšlo! Rádoby cool komedie s rádoby cool týpky je panoptikem trapných a neuvěřitelných postav a postaviček s ještě méně uvěřitelnými příběhy a postoji. Herecké výkony jsou značně nevyrovnané od "divadelně" přehrávajícího Jiřího Schmitzera, přes recitující prkenné holčičky až po "majstrklišé" zcela neuvolněného podnikatele v podání - dnes již zřejmě absolutního neherce - Jana Krause. Zoufalá snaha o výrobu nových kultovních hlášek pro teenagery vyznívá naprázdno stejně jako celý pohled do duše jednoho rebelujícího graffiti "básníka". Jediným sladkým bonbónkem tak zůstává Eva Holubová zářící v roli ředitelky. Ale jinak je to nuda a šeď. Návrat Tomáše Vorla se příliš nepovedl, škoda. ()

Evushe

Jako film o graffiti film funguje vyborně, jako film o mladých lidech už trochu méně. Na nereálný studentský humor jsem na plátně a v televizi zvyklá, ale tohle už bylo trochu moc. Na dospělé herce byla radost pohledět, přestože Tomáš Hanák mi v roci přísného otce moc neseděl (viz Dobrá čtvrť :)). Mádl i Vorel hráli nadprůměrně dobře, ale to, co pro mě potopilo celý film, byl herecký výkon Martiny Procházkové (ta Vorlova holka) – odříkat věty a občas se zatvářit smutně bych uměla taky… ()