Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Martens14

Nářez, hustý, fakt odvaz…mluva mého staršího patnáctiletého syna. Jo, přesně tohle se mi vybavilo, jako první myšlenka po závěrečných titulkách filmu Gympl. Ne proto, že tam banda výrostků páchala děsně pro nich dobré a zábavné věci. Sprejovat po zdech, dodávat si adrenalin přeskakováním střech, když máš v patách policajty, revoltovat proti rodičům a tak podobně, tak to mi moc neimponuje. Brutálnost toho snímku je mi odporná. Došlo mi to asi až v půlce filmu, ale ono to vlastně nebylo o sprejerství, teda ne hlavně. Bylo to o životě v dnešním světě. Shlédnout gympl, to se rovná shlédnout pravdivou výpověď o životě mladých lidí, středoškoláků a taky jejich rodičů. A to mě fakt dostalo. Tak to totiž dnes mezi teenagery chodí. A je to holá pravda. ()

OziRaziel

Davám jednu za Mádla a jeho kopanec do gulí...jinak nejspíš ani nemá cenu koukat. Vlastně ani nevím o čem to má být, jestli o rádoby "Writtera" (sprejer) nebo o rádoby životě mladeži na gymplu. Pokud bylo v záměru ve snímku vidět něco víc, ak se to rozhodně nepovedlo. ()

montel

Petr Kocourek (Tomáš Vorel ml.) je student gymnázia, kterého více baví noční život a graffiti, než škola a učení. Do věčných problémů ho neustále dostává jeho kamarád Michal (Jiří Mádl) a ostatní spolužáci, kteří si procházejí prvními problémy s dospíváním...Konečně se natočil film pro současné mladé lidi, který nejen pobaví, ale snad také trochu poučí. K tomu dobří herci a výborná hudba. Pro mě velké překvapení. 65% ()

Grizzlac odpad!

Krize filmové kultury. Nejsem moc daleko od této generace, ale není třeba vytvářet filmový vzor chování současné mládeže v takovéto hrůze. 60% to je snad vtip. Jeden z nejhorších pokusů o cokoliv v historii čehokoliv. ()

naytsirk

Nebavilo mě to a byl jsem z toho dost naštvaný. Což byl možná účel, ale ani tak hodnocení nezvednu... Možná 2 a 3/4 ()

Ioannes

Kvalitní kamera, střih, výprava a kostýmy. Hip hop se do tohoto filmu hodí. Závažné nedostatky jsou ve scénáři a v režisérově pojetí postav respektive ve způsobech, kterým mluví a chovají se k sobě. Jakžtakž ujde děj o hrdinech z řad mládeže, který je o sprejování, rodinném zázemí, poflakování po městě a pártování s kamarády. Neskutečně otřesný a hrůzostrašný je však děj, který se odehrává ve škole. Bohužel pro tvůrce zabírá škola významnou část děje. Z děje ve škole je špatná postava dredatého huliče. Debilita této postavy není vtipná, nýbrž trapná. K tomu, aby tato debilita byla vtipná, stačí napsat jí vtipné dialogy případně i gagy. Dialogy a pokusy i fórky při vyučování a při reparátech: hrůza, děs a trapnost. Každý viděl české filmy ze školního prostředí, např. Škola, základ života, Cesta do hlubin študákovy duše a Marečku, podejte mi pero. Nemíním nyní kritizovat, že v těchto třech komediích je krásný ušlechtilý humor, zatímco v Gymplu jen tak pouhopouhé dvě vtipné hlášky. Tyto tři klasiky ze školního prostředí jsou dány jako příklad filmů, ve kterých se učitelé a žáci k sobě chovají jako lidi k lidem a ne jako vlci k vlkům. Právě toto je na Gymplu nejhorší. Děj Gymplu odehrávající se v gymplu je plný verbální agresivity, ze které mají mnozí svíravé pocity. Učitelé na sebe řvou, učitelé na žáky řvou, žáci učitele uráží, učitelé urážejí žáky, skoro nikdo nikoho nemá rád, skoro nikdo nikoho nemá v úctě. Gympl je zároveň kritika současných poměrů a nešvarů ve společnosti a ve školství, mezi které patří to, co jsem uvedl v předchozí větě. Tvůrci tuto kritiku však měli provést způsobem, který by nebyl tak agresivní. Zbývá dodat, že stejný nešvar (velká verbální agresivita, lidi se k sobě chovají jako vlci k vlkům) je rovněž v dalším Vorlově filmu Ulovit miliardáře. Pomalu se to stává poznávacím znamením Vorlových filmů. ()

apolite

..ale v momente keď zvodne zažmurká na kameru Lenka Jurošková mám chuť dať plný počet a keď ukáže prsia, tak to sa už vidím obdivujúc jej vnútornú krásu na komíne. ::: Ja na ženách obdivujem predovšetkým ich vnútornú krásu. Keď som vo vnútri, je to krása... ()

DaweBIKE

Český film pro mládež.Hlášky excelentní,bohužel režisérsky nedostačující.Dále nechápu dosazení syna režiséra,který vedle slušného Mádla totálně zaniká...nicméně jako pohodovka ve volnu ujde :) ()

Kašák

Jirka Mádl rozhodně ukázal, že hrát umí, navíc takovýhle poměrně inteligentní film pro teenagery u nás dlouho chyběl. ()

Freyn

Mám dojem, že tenhle film má spíše vyvolat dojem, že grafitti jsou supa dupa zábava, na pravidla se má srát a rodiče jsou svině, kteří doma akorát zabírají místo, než cokoliv jiného. Mádl hraje dobře, asi proto že tahle role mu sedne. Vorel překvapil ale mluví jako po 15 pivech, s patřičným pražáckým přízvukem. Jestli někomu tahle Undergroundová atmosféra, kde všichni sou hajzlové, a já sem v tom sám, s flaškou spreje a prázdnou zdí, vyhovuje...prosím Mě to vyloženě vadí. 20% ()

Guru

Původně jsem film míjel bez povšimnutí, ale nakonec jsem jej ze zvědavosti shlédl a díky za to. Jeden z těch kvalitnějších. I když, z počátku jsem se vůči němu stavěl hodně zdrženlivě. Hlavní role – Mádl, Vorel jsou dokonalí! Mádl stále přesvědčuje, že i neherec může skvěle zahrát a Tomáš Vorel mladší přímo exceluje. Potvrzuje, že hrát může herec i jen očima. Kvalitní film, kterému nedávám plný počet jen dík tomu, že jej nemám tak zakoukaný… ()

ellysium

Boože ,kdepak jsou ty zlatý časy český kultivovaný komedie.Člověk se sem tam sice zasměje,ale zřejmě nepůjde o smích srdečný,protože soudný člověk se zamýšlí nad tím,proč dělat reklamu sprejerství,hlavně na veřejným majetku.Tohle natočit před dvaceti lety,tak tvůrci zřejmě skončí někde na sibiři v pracovním táboře...Za některý hlášky tři hvězdy,ale za stupiditu víc nedám... ()

Kumbula

Já nějak nemám slov.. Ještě jsem neviděla žádného člověka, co by se choval tak, jako děti z tohoto filmu.. Navíc z gymnázia!! Také chodím na gymnázium a zpodobnění dětí z gymnázií v tomhle filmu mě uráží. Takhle se NIKDO nechová, takhle se nikdo nechová snad ani z učňáků a základek, proboha! Strašná kravina, jestli si z toho někdo vezme příklad, tak teda gratuluji režisérovi ke zkažení mládeže. Jedinou hvězdičku dávám za občas trefné chování učitelů a rodičů. ()

kancicek odpad!

Tento akvamanilní akcesorický aliud anihiloval jako disrupční bucchero v geneticky kognitivní exitus. Involuční hylémorfismus koalescencoval v milenialismus okazionalismu prekludované ontogeneze. Skýtová preskrice tohoto filmu značí synkopu terminačního superstrátu. ()