11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiální text distributora)

Bauer

Tak už sem viděl i United 93 a mužů srovnávat!! Tyto dva filmy mi nadělaly v hlavě pořádnej bordel!!!! Věřili bys te , že jsem tomuto filmu dal 5*?? A kdybych neviděl United 93 , tak bych klidně s čistým svědomím 5* dal.Ale nemůžu!!Tento film se mi taky hodně líbil ale je staven spíše na telefonních rozhovorech s rodinou.Ovšem líbil se mi hodně konec , kdy letadlo spadne do pole , je tam díra a k němu míři záchranáři.Dále pěkná hudba , dobré herecké výkony!!Pro mně je to spíše 3,5*. ()

Natabar

Může mi někdo vysvětlit, proč ve stejném roce dojde k natočení dvou filmu o stejné události, v podstatě stejně (pozor - to neznamená stejně kvalitně!) a s (alespoň v češtině) téměř stejným názvem? Kdyby došlo k natočení jen tohoto snímku, uznale pokývu hlavou a budu to brát jako důstojné připomenutí 11.9. Srovnám-li však tuto ždímačku citů a slz s Greengrassovým opusem, nezbývá než konstatovat, že si Peter Markle mohl ušetřit čas a námahu. ()

gogo76

Vzhľadom na to, že sa jedná o tv film, to bolo celkom slušné, ale ak ste videli Greengrasovu verziu tak vám táto nič nové ani lepšie neprinesie, pretože sú si aspoň dejovo dosť podobné. Samozrejme Grengrasov snímok som poriadne prežíval a dlho rozdýchaval, tu až taký nával adrenalínu nehrozí, ale i tak ide o dobre spracovaný film. Záverečné minúty plné patriotizmu a vznešenej hudby som mal chuť pretočiť, ale vydržal som. Práve tomuto sa Greengras nádherne vyhol a aj preto je jeho film víťazom na plnej čiare. Ak chcete vidieť iný pohľad alebo porovnať obe verzie, tak smelo do toho. 60%. ()

zabro

Film ktery nic nezkazi a take nic nezlepsi. Kdyz u toho divak vypne vetsinu mozku a nebo tomu filmu nevenuje dostatecnou pozornost. Treba kdyz na to kouka ve vlaku a porad se musi nejak hybat, aby si sedl pohodlneji nebo musi postet co dvacet minut otravne male decko s maminkou na zachod. Tak je tento film ten pravy ;-) ()

Radiq odpad!

V podstatě úplně stejnej film jako United 93. Nedivil bych se, kdyby to vymyslel jeden a ten samej scénárista. I zde lze nalézt klasické americké trapné prvky. Zejména dlouhé loučení, kdy každej telefonuje dom a říká jim I love you - to už je pak fakt nudné, pořád dokola. Navíc všichni členové rodin na zemi vypadají skoro stejně (kromě té černošky) a pokud zrovna nechovají v ruce mimino, tak musí mít minimálně hromadu odrostlejších harantů. Při tom chystání se pořád letadlo třepe, jako by už mělo konečně spadnout a děje se to fakt hodně často. Takže když konečně dopadne, tak mi spadne kámen ze srdce a su rád, že je konec. Kromě toho, že stejně jako v United 93, tady taky ušetřili na výbuchu letadla při dopadu na zem. Tímhle filmem chtěli asi američani teroristům ukázat, že to hrdý americký národ nezlomilo a že jejich obyčejní občané se nedají a budou s nimi hrdině bojovat. Prostě jen aby smetli to hrdinství teroristů, aby dostali diváka na svou stranu. Och, jak dojemné. Shit! ()