Si wang xie zhen

• Hongkong 死亡寫真 (více)

Jin s kamarádkou Jas studují uměleckou školu a Jin, jako jedna z nadějných talentů se zabývá hlavně focením. Jednou se připlete k autonehodě a mrtvá těla ji tak fascinují, že je musí fotit. Od té doby má takovou zvrhlou úchylku, že ujíždí na různých brutalitách, nechutnostech a morbidních věcech, včetně pokusu o sebevraždu a skoro zbláznění, které má kořeny dávno v minulosti. Jas jí však pomůže se této problematiky zbavit. Druhá polovina filmu však diváka zavede úplně jiným směrem. Na scéně se totiž objeví vrah, který týrá dívky, natáčí to na video, fotí, pak je zabije a výsledek pošle právě Jin. Proč asi? (Radiq)

Gavin87

Asijská produkce mě tentokráte velice mile překvapila. Žádný laciný horor s "osvědčenými" prvky. Jen by neškodilo svižnější tempo. ()

Raven0

Nudný příběh, ve kterém se vlastně nic neděje, versus krásný a slušivý vizuální kabátek. Jininu náhlou proměnu (v rozpětí cca týdne, dvou) a následnou posedlost násilým jsem prostě nežral. A pak zase změna k dobrému... A to během jedné noci! Nějaký ten spád dostává film až v poslední půlhodině, bohužel je vše završeno nehorázně hulvátským koncem. Ano, obrázky a hlavní hrdinky jsou opravdu hezké, ale to je tak vše. ()

Anticque

Výborně hudebně podložený filmec se skvělou atmosférou a celkem povedeným příběhem. Příjemně sem se bavil, občas přimražen k posteli, ale zase abych nevychvaloval, tak občas se zde vyskytla tzv. hluchá chvilka, jinak mi tu občas chyběla nějaká lekačka, ale nemám si na co stěžovat. Dávám za 4.... ()

jerenymo

No tak tohle bylo fakt suprový dílko. Pastva jak pro oči tak pro uši. Výborná kamera a výbornej zvuk, který z tohohle filmu dělaj maximální podívanou. A to nemluvím o pohledný hlavní hrdince, na které sem mohl oči nechat. Thrillerek, kterej má občas tendenci zhoupnout se k hororovému žánru. Tohle dílko se bratrům Pangům fakticky povedlo. ()

bolan

Vizuálně celkem hezky natočené, ale od hororu očekávám hlavně určitou dávku napětí, nebo alespoň pořádné gore a obojího zde bylo velmi velmi málo. ()

foundation

Pre japonske, korejske ci thajske horrory mam slabost pretoze su zalozene vlastne z vacsej miery na atmosfere co je u mna jedna zo zakladnych poziadaviek na dobry horror. No a druha vec je ze ak je slabsia dejova linka pri tych lepsich filmoch vytiahne celkovy dojem hore dobre vypointovany zaver. Ab-normal Beuty nie je bohuzial nic z toho. Atmosfera minimalna, pribeh nulovy, koniec zbabrany. Roztahane a skoro az unavne nudne. Velmi velmi slaby pokus o netradicny horror. Snaha sa ceni ale v tomto pripade som proti. ()

Burrows

Mladá studentka je pohlcena fotografováním. Postupem času ji běžné náměty přestávají bavit, a tak hledá něco, co by ji zájmově naplnilo. Toho se dočká v okamžiku, kdy se ocitne u dopravní nehody. Úchylka či zvrhlé umění? Ab-normal beauty ovšem u toho nekončí. Něco se musí ještě více pokazit .. Je štěstí, že v okamžicích, které by se zdály být nevkusné až odporné, režisér netlačí na pilu a ponechává si dostatek soudnosti k tomu, aby neznechutil diváka. Samozřejmě toto pravidlo má výjimku, viz trubka ke konci (zasvěcení ví). Mluvím - li o konečné fázi, ta mě vůbec nezaujala, ani ničím nechytla. Kam se poděla atmosféra? Z toho mě mělo mrazit v zádech? Oxide Pangu, zde jsi mě zklamal a pokazil jsi pěkně budovaný příběh psychicky nestabilní dívky. Co se týče vizuálu, tleskám. Klipovitý střih se k tomuto materiálu hodil a hudební doprovod taktéž. Bohužel toho konce. ()

DonBraso

Na pomezí jedný či druhý hvězdy.Neskutečný blábol,který zakrývá to nejlepší a tím je rozhodně vizualizace snímku.Díky střihu a hudbě je to krásná věc na koukání,ale tohle po čase přestane bavit.Dvě holky lesby,jeden kluk co by rád aby Jin byla s ním a porozuměla mu.Reklama na Nikon a foťák jede na plný obrátky.Jednoho dne uvidí holka mrtvolu a to je to co budu fotit.Příběh je fakt hrozný a nudný,protože se mele pořád v těch rádoby klipech,aby to mělo vizuální hodnotu.Vůbec mě nezajímal prostřih do minulosti,prostě nic.Trochu jak když hrajete hry co mají pěknou grafiku,ale jaksi se zapomnělo úplně na hratelnost.Pak z jednoho bůčku je tu na scéně vrah a hurá na to.Brutalita tu není tak viditelná,že by člověk z toho musel omdlet a Jin se blíží k finále,kde přijde rozuzlení vraha pod maskou.Asijská tvorba bez pořádný atmosféry je skoro trestný čin.Nápad to není bůhvíjaký a z filmu už jsem musel ke konci přetáčet debilně zdlouhovou scénu.Vizualizace první třetiny a dvě holky.Na film docela málo nemyslíte?35% ()

em.redrum

Ani horor ani thriller...vlastně nic..Jde jen o nabubřelou efektní jízdu, bez sebemenší logiky aneb jak forma zvítězila nad obsahem..Ale je fakt, že na MTV dávaj horší klipy:*)..Pangovce mám fakt rád, ale toto byla bída, kluci... ()

Svadbos

Vizuálne vyzdobené a skvelé mrazivé momenty s odtieňom umeleckého kina - to je film Oxide Panka odhaľujúceho nekonvenčnú ideológiu krásy v hrôze.S atmosférickým úklonom kontroverzného umleca Joel-Peter Witkina film znázorňuje psychologický a fyzický úpadok študentky umenia (Race Wong) , posadnutej smrťou potom, čo natočila hrôzostrašnú autonehodu. V prvej hodine je film fascinujúci a provokatívny. Potom sa však posúva viac do horrorovej roviny s náčrtom podzápletky o sadistickom sériovom vrahovi. ()

mirror79

Dejove i herecky mi to prislo dost trapny a nudny a uz v polovine filmu jsem se tesil na konec. A to asijsky thrillery i horrory miluju. ()

Figuto

Neuspokojuje mě jako novější "Diary", po němž jsem se těšil na podobnou chuťovku. Přesto jsem se nenudil. Jen na to nebudu vzpomínat. 6/10 ()

Keledaia

Povídat tu o tom, jaký to je nebo není je nesmysl. To už je tu napsáno hodněkrát a případně to zjistí každej sám, pokud se podívá. Nicméně mám jediné slovo, které vystihuje celý film - výborné! ()